Irańskie okręty wojenne przypłynęły do Sudanu

Kategorie: 

Irańskie okręty przybyły do Sudanu i zostały zakotwiczone w jednym z sudańskich portów, informuje portal Zman. Przypłynięcie irańskich okrętów wojennych jest częścią współpracy wojskowej obu krajów.


Pierwsza wizyta irańska u wybrzeży tego afrykańskiego kraju miała miejsce w październiku 2012 roku. Stało się to kilka dni po tym, jak wysadzono w powietrze, za sprawą nieznanej broni, fabrykę w Chartumie produkującą rzekomo sprzęt wojskowy i amunicje dla Hamasu. Prawie natychmiast Sudan oskarżył Izrael o dokonanie tego ataku.

 

Nie wiadomo do końca czy tamten atak wykonano za pomocą dronów bojowych czy też samolotów myśliwskich. Nie ma to jednak większego znaczenia. Według niektórych informacji do Sudanu wielokrotnie wysyłano też rozmontowane na części rakiety, które potem były szmuglowane przez Półwysep Synaj, Egipt do Strefy Gazy.

 

Wspomaganie oporu palestyńskiego to jeden ze sposobów prowadzenia przez Teheran wojny zastępczej z Izraelem. Możliwości śledzenia zdolności w zakresie obrony przeciwrakietowej Izraela to w tym wypadku odkrywanie kart przed możliwym konfliktem między tymi krajami. Obecność okrętów irańskich w Port Sudan została też odebrana za manifestację przyjaźni irańsko-sudańskiej oraz przede wszystkim jako sposób na odstraszanie Izraela w jego nielegalnych atakach poza granicami własnego kraju.

 

 

Źródłohttp://edition.cnn.com/2012/12/08/world/africa/sudan-iran-ships/index.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika anne a.

wysadzono w powietrze, za

wysadzono w powietrze, za sprawą nieznanej broni, fabrykę w Chartumie produkującą rzekomo sprzęt wojskowy i amunicje dla Hamasu...
Nie wiadomo do końca czy tamten atak wykonano za pomocą dronów bojowych czy też samolotów myśliwskich. Nie ma to jednak większego znaczenia..
niestety adminie to ma znaczenie bowiem jest to praktycznie atak terrorystyczny! jawne wypowiedzenie wojny! a jak wiemy z innych portali informacyjnych i po dochodzeniu (znaleziono szczątki rakiet, swiadkow ataku) był to atak przeprowadzony przez izraelskie lotnictwo! IZRAELSKIE LOTNICTWO! to nie ma wiekszego znaczenia? a gdyby to zrobili np iranczycy to znaczenie byłoby ogromne?!! coto za stronniczosć?! przeciez to jawna agresja ktora powinna byc miedzynarodowo potępiona a wobec agresora israelskiego wyciagnięte miedzynarodowe sankcje! prawda w oczy kole?
 
 

Portret użytkownika milache

zwariowałeś. Ruscy i Niemcy

zwariowałeś. Ruscy i Niemcy by na to nie pozwolili!! Przecież musimy od nich kupować ropę, którą kupili od iranu:P Łańcuch pokarmowy musi być zachowany. Z resztą Nas zawsze ruch...ją, jak nie zlewej to z prawej od dawien dawna. A i teraz to robią. Proste pytanie: Kim jest Polska w oczach innych Państw? Nie napisze tego bo obrażą się wszyscy. Więc kto będzie chciał byc sojusznikiem:P Najgorsze jest to, że świadomość naszego młodego pokolenia nie widzi tego. Nie widzi wpływu naszych sąsiadów na losy Polski. Oczywiście i Żydzi też nasz łupią swoją bronią, bankami. To jest poprostu nie wyobrażalne co oni robią z Nas. To jest śmiech na sali. Przykład: oprocentowanie kredytu hipotetyznego u nas wynosi około 7%, a wszędzie indziej 3,5%. Jesteśmy całkowicie pozbawieni własnej gospodarki. A i jeszcze lansuję się, że chińczycy chcą dołączyć, bo usłyszeli że dobrze loda ciągniemy. Narazie są blokowani przez naszych Panów.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem