Irańska telewizja wyemitowała animację przedstawiającą atak rakietowy na Izrael

Kategorie: 

W państwowej irańskiej telewizji pojawiła się ostatnio szokująca animacja komputerowa pokazująca start irańskich rakiet i skierowanych w stronę Izraela. Jest to przedstawione, jako ewentualny kontratak w odpowiedzi na napaść z tego kraju. Całość ma w

 

Film przedstawiał atak na miasta Tel Awiw i Dimona. Widać coś jakby przezroczyste kopuły systemu Iron Dome, który udowodnił przydatność podczas niedawnych ostrzałów rakietowych ze Strefy Gazy. Irańczycy dają do zrozumienia, że mają dużo rakiet i wiedzą, że system wszystkich nie unieszkodliwi.

 

Potem wskazywane są cele ataków, w tym lotnisko Ben Guriona, ośrodek atomowy Dimona, gdzie powstają izraelskie bomby atomowe. Nagranie zmontowano tak, aby odstraszać ewentualnych agresorów. Iran ma powody do obaw, bo Izrael jest tak zwanym "twardym graczem" w regionie i słynie z dokonywania ataków zwanych prewencyjnymi.

 

Wcześniej Izrael bombardował już obiekty jądrowe Iraku, Syrii, więc można zakładać, że spróbują zaatakować w Iranie. Nie widać, aby Amerykanie byli skorzy do walki w Iranie. Trwa raczej pośpieszna robotyzacja armii i doskonalenie zabójczych dronów bezzałogowych. Izrael w pewnym momencie może spróbować ostatecznie pogrzebać próby uzyskania broni jądrowej przez Iran. Ten film jest odpowiedzią na to jak mogłaby wtedy wyglądać odpowiedź Teheranu.

 

Jak widać Iran stawia na ilość. Mają całkiem niezły arsenał rakietowy. Od malutkich rakiet Oghab o zasięgu 45 km po największe  Ghadr-1 Shahab 3 i Sejll, które mogą pokonać dystans 2000 km. W zasięgu rakiet z Iranu znajdują się kraje tak różne jak Indie, Rosja, Irak, Turcja, Egipt i wiele innych. W filmie widać, że rakiety miałyby raczej konwencjonalne głowice, ale zdolność dotarcia do celu byłaby już wystarczającym zagrożeniem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika antysocjalista

Jasne, że zależy - żydom. Na

Jasne, że zależy - żydom. Na przestrzeni dziejów nie raz dostali batem po grzbiecie ale niczego ich to nie nauczyło. Tłukli ich rzymianie, tlukł ich hitler i inni no ale ... kiedyś nie będa mieli tyle szczęścia i ktoś ich wytnie w pień. Polsce i Polakom takę wystarczająco krzywdy wyrządzili abyśmy nie pałali do tych faszystów z Izraela sympatią.

Portret użytkownika SurvivorMan

Przedstawiasz fakty... Ale

Przedstawiasz fakty... Ale szkoda Twojego wysiłku... Prawie nikt na tym forum nie ma zamiaru przyjmować do wiadomości, że największym obecnie zagrożeniem dla świata, są muzułmanie i ich ekspansywne działania! Każdy biadoli "żyd to, żyd tamto...", a którejś niedzieli ubierze gajorek, wyruszy na mszę do kościoła, a tu zamiast dzwonów Imam będzie darł ryja!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Pierun

Dla jasności, ponieważ

Dla jasności, ponieważ odnoszę wrażenie, że autor "admin" kim kolwiek jest zapomniał dodać w tytule jedengo lecz za to bardzo ważnego słowa, którym jest KONTR- atak.  Czym jest kontratak prawie wszyscy wiemy, ale żeby wszystko było jasne przypomnijmy sobie jakie ma cele tego typu strategia obronna. 
Celem kontrataku może być:

 • rozbicie zatrzymanych sił przeciwnika i odzyskanie utraconego terenu,
 • rozbicie przeciwnika, odzyskanie rejonu kluczowego i umocnienie opanowanej rubieży w gotowości do odparcia ponownego ataku przeciwnika,
 • uderzenie w takie miejsce zgrupowania uderzeniowego przeciwnika, aby zablokować i zniszczyć jego urządzenia logistyczne.

Wykonanie kontrataku jest nieuzasadnione wtedy, gdy prognozowane straty własne nie zrekompensują osiągniętego sukcesu. Kontrataki są konieczne wówczas, gdy należy odzyskać utraconyteren oraz utrzymać rejony kluczowe. Obrońca powinien wszelkimi sposobami dążyć do przejęcia inicjatywy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Lubię czytać artykuły tutaj zamieszczane, ale uważam, że lepiej byłoby dla wszystkich, gdyby czytelnicy mieli prawo sami wyciągać wnioski, a nie jedynie mielić mocno z kontrowane poglądy miłościwie panujących.

Odnośnik do artykułu, z którego treść została zaczerpnięta znajdziecie pańśtwo tutaj na tej o to stronie:
http://www.iransview.com/iranian-tv-airs-simulation-counter-attack-israel-video/1422/

Serdecznie pozdrawiam!

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem