Iran wysyła do Syrii 4000 żołnierzy

Kategorie: 

Konflikt sunnicko-szyicki eskaluje się. Najlepszym tego przykładem jest to, co dzieje się obecnie w Syrii. Z jednej strony jest tak zwana "opozycja" składająca się z najemników Al Kaidy a z drugiej armia syryjska wspomagana bojownikami z libańskiego Hezbollah i już oficjalnie irańskimi bojownikami z Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

 

Władze Iranu postanowiły wmieszać się w konflikt syryjski, aby wesprzeć Baszara Al-Assada. O sprawie poinformował brytyjski dziennik The Independent. Według gazety decyzja, aby wysłać elitarne jednostki irańskiej armii została podjęta w Islamskiej Republice jeszcze przed wyborami prezydenckimi. 

 

Należy wspomnieć, że na początku tego tygodnia, rząd USA zdecydował, aby rozpocząć dostarczanie broni bojownikom Al-Kaidy walczącym przeciwko legalnemu rządowi Syrii. Ta kontrowersyjna decyzja motywowana jest rzekomym stosowaniem broni chemicznej przeciwko rebeliantom. Rosja stanowczo potępiła tę decyzję, a minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że dostawy broni syryjskiej opozycji spowodują tylko zaostrzenie konfliktu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika andy V

Poprawka. USA najpierw

Poprawka. USA najpierw uzbrajał AL Kaidę bo w Afganistanie była przeciwko Ruskim, potem trzeba było ich pogonić bo CIA potrzebowała położyć łapę na afgańskiej produkcji narkotyków, potem "zamach" w NY. potem trzeba było położyć łapę na iraciej ropie, potem libijskiej itd itd. Pięęęęknieeee. Coraz bardziej mi się podoba rola USA jako obrońcy t.zw. wolnego świata. Tylko pozostaje pytanie: wolnego ale od czego ? Chyba tylko od wolności, swojej własności, żywności bez GMO, itd itd Witaj nowy wspaniały świecie!!!

Portret użytkownika policjant łapówkarz

No fajnie jest...., teraz to

No fajnie jest...., teraz to już islamiści między sobą wojują. W imię allacha będą sobie nawzajem podrzynać gardła.....i w ten sposób wszyscy pójdą hurtem do nieba, gdzie każdy będzie miał po 100 hurys, czy ile tam, nieważne. Ale to jest naprawdę dobre wyjście z zagrożenia islamem. Napuścić jednych islamistów na drugich. Niecvh się powyrzynają sami.

Portret użytkownika Pilip

"irańskimi bojownikami" na

"irańskimi bojownikami" na moje to to są po prostu zołnierze.
a USA udowadnia jakim to jest panstwem niosącym pokoj.dostarczajac broni przyczynia się do zaostrzenia konfliktu co przyniesie kolejne tysiące zabitych kobiet i dzieci, pomijając fakt ze na tym zarabia.
kurde, co raz częściej popieram Ruskich, bynajmniej w sprawie Syrii. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem