Iran będzie wydobywać złoto w Sudanie

Kategorie: 

Owocem wizyty prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada w sudańskim Chartumie, która odbyła się trzy miesiące temu, są zezwolenia dla irańskich firm na wydobycie i produkcję złota w Sudanie. Według oficjalnych danych koncesję otrzymała między innymi irańska firma o nazwie Mine and Metals. Będzie ona szukać złota w Nilu w północnym Sudanie, gdzie znajdują się ogromne złoża.

 

Początków współpracy Sudanu z Iranem, jeśli chodzi o złoto, należy upatrywać od momentu nałożenia sankcji na ten kraj przez Stany Zjednoczone. Teraz Sudańczycy potrzebują nowych inwestycji dla górnictwa i produkcji złota, które stało się głównym źródłem dochodów dla budżetu państwa po roku 2011. Sudan został podzielony wówczas na dwie części. Pola naftowe zlokalizowane są na południu.  


Władze Sudanu mają nadzieję, że wyprodukują 50 ton złota w 2013 roku, co ma uczynić ten kraj trzecim największym producentem złota po RPA i Ghanie na „czarnym kontynencie”. Sudan aspiruje do wejścia na listę 15 „złotych” krajów świata. Sudan wydał setki koncesji dla różnych zagranicznych firm w zakresie poszukiwań i wydobycia złota. Ogólnie rzecz biorąc, firmy te reprezentują takie kraje jak Chiny, Rosja, niektóre kraje afrykańskie, państwa arabskie, ale także np. Kanada. Kanadyjskie firmy wyraziły gotowość do współpracy z Sudanem pomimo embarga handlowego nałożonego przez Stany Zjednoczone.


Sudan i Iran od dawna utrzymują przyjazne stosunki. Szefowie tych krajów spotkali się kilka razy w ciągu ostatnich dwóch lat. W Sudanie od dawna widoczna jest działalność irańskich firm w różnych dziedzinach życia. Według dobrze zwykle poinformowanego serwisu gold.ru, współpraca ta jest owocnie rozwijana.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ksionc

No nie mogę. Najpierw stany

No nie mogę. Najpierw stany nałożyły na Sudan embargo a teraz maja czelność włazić mu w d...ę i wyrażać swoja chęć do współpracy. Hipokryzja tego bandyckiego kraju nie zna granić. Sudan powinien ich oficjalnie poprzez swoje media olać i wyśmiać pokazując murzynowi środkowy palec. Ameryka jest bardziej nieprzewidywalna i nieobliczalna niż kraje z którymi toczy wojny. To najbardziej zakłamany, złodziejski i bandycki kraj na świecie. Gdyby wszystke nieprzyjazne kraje temu bandyckiemu narodowi nałożyły embargo na wszystko i zerwały wszelką wspólpracę to gospodarka tego kraju w ciągu roku runęła by jak domek z kart.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem