Inwazja na Syrię wydaje się być tylko kwestią czasu

Kategorie: 

Gdy wychodzi prezydent Obama i pokrzykuje, że jeśli Baszir Assad użyje broni chemicznej to spotka go kara w postaci inwazji na zarządzany przez niego kraj to robi się naprawdę ciekawie. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko stwierdzenie, że czekamy na pretekst a jak go nie będzie to się jakiś znajdzie.

 

Prawdopodobnie rebelianci syryjscy, którzy przypomnijmy są raczej grupą najemników sunnickich, również słyszeli, co mówił ostatnio Obama. Trudno zresztą zakładać, że było inaczej, mogą to odebrać jako sygnał do działania i wtedy oczywistym wydaje się scenariusz, w którym ktoś, nie koniecznie Assad zleca dokonanie ataku chemicznego celem uzyskania pretekstu potrzebnego do przekształcenia Syrii w drugi Irak.

 

Z drugiej jednak strony USA pokazało już w przeszłości, że nie potrzeba realnej broni masowej zagłady, żeby o niej deliberować a nawet zaatakować dany kraj. Widzieliśmy to już kilkukrotnie w kontekście Afganistanu, Iraku, Libii i wielu innych krajów. To rzeczywiście kwestia czasu, aby konflikt syryjski przeistoczył się w kolejną "Pustynną Burze".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Myślem więc YesteM

Chuj kogo obchodzi co się

Chuj kogo obchodzi co się dzieje w jakimś kraju. To ich sprawa i niech sami sobie piorą własne brudy i rozwiązują konflikty.
 
CZY NAM KTOŚ POMAGAŁ POZBYĆ SIĘ ZSSRRRRSRSRSSR?  Nie i daliśmy radę, więc jakim prawem te wsze amerykany znowu się pakują. I co to ma być za zastraszanie to chyba jakiś dowcip.

Portret użytkownika Ja

A amerykanie odmówili pomocy

A amerykanie odmówili pomocy w sprawie smoleńskiej, widać było jak politycy obecnej władzy komentowali z ogromną ulgą ten fakt, teraz pozostało poczekać na wyniki niezależnych ekspertów w kraju -  wyniki oczywiście będą łatwe do przewidzenia...
Decyzja USA była łatwa do odgadnięcia, nie spodziewałem się innej. Z drugiej strony USA strażnik świata powinien stać na straży prawa, ale w dzisiejszym świecie utrzymanie sekretów jest coraz mniej mozliwe zwłaszcza w kraju gdzie jest pełno prawdziwych patriotów, nawet jeśli ich kraj to FAKE.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ja0306

Czy ktos przypomni

Czy ktos przypomni przepowiednie w której wspomina sie o dwóch dyktatorach samobójcach? Było cos takiego i przytoczenie tego może dać odpowiedź co się stanie w rzeczywistości. ?

Portret użytkownika uLtra

atak na Syrie,to tylko

atak na Syrie,to tylko kwestia czasu,,,atak na Iran jest tylko kwestia czasu....i tak wciaz w kolo macieju..a jak faktycznie dojdzie do wojny ,znawcy tematu beda pisac..a nie mowilismy..oj ,chyba na sile chcecie jakiegos dramatu..

Portret użytkownika jarek

Atak na Syrię w obecnej

Atak na Syrię w obecnej chwili nie jest niomu na rękę. Amerykanie widzą co się wyprawia w Egipcie i Libii po tym jak upadli tamtejsi dyktatorzy. Uważam, że będą raczej tylko grozić i straszyć, a w rzeczywistości czekają aż Asad wybije rebeliantów i znów wszystko wróci do normy.

Portret użytkownika SurvivorMan

Moja żona i szwagier są

Moja żona i szwagier są historykami... Znam też parę osób z ich kręgu, w tym doktora i profesora historii i nie wydaje mi się, aby tacy ludzie WIESZALI BOHATERÓW!!! Daruj więc sobie te hasełka bo nie mają kompletnie przełożenia na rzeczywistość!!! Z historią jest tak, że prawda historyczna jest jedna... Z tym że niektórych ona satysfakcjonuje, a innych BOLI! Tak było jest i będzie!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

"Oznacza to ni mniej ni

"Oznacza to ni mniej ni więcej tylko stwierdzenie, że czekamy na pretekst a jak go nie będzie to się jakiś znajdzie" - kolejna porcja szukania pretekstu do udowodnienia że ktoś szuka pretekstu;-)
A (że tak zapytam) gdzie te kilkanaście pretekstów z tego mijającego już roku, które miały wywołać III Wojnę Światową  kolejno w: LUTYM, MARCU, KWIETNIU, MAJU, CZERWCU, LIPCU, SIERPNIU, WRZEŚNIU czy LISTOPADZIE???
Na Bliskim wschodzie jest źle i to jest niezaprzeczalny fakt, ale nagminne dorabianie do tego tematu przeróżnych mniej lub bardziej pokręconych ideologii, mija się ze zdrowym rozsądkiem. Jeśli wojna ma być, to i tak będzie, a za opis jej przebiegu i wyciągnięcie na wierzch wszystkich prawd i kłamstw, kiedyś zabiorą się historycy, a nie "wszystkowiedzący" internauci!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika NOMAD

Tu akurat się mylisz z tym

Tu akurat się mylisz z tym urabianiem ludu do interwencii w Syrii zaczęto dopiero teraz. Najpierw wyrwał sie dyplomatołek radzio któremu wyrwało się że nie dopuści się do urzycia broni chemicznej w Syrii, potem szef NaTo że w  Niu Jorku podjęto decyzje o urzyciu wojsk sojuszniczych w przypadku grożby urzycia broni chemicznej przeciwko rewolucjonistom.
Dopiero po tych przedwczesnych salwach w powietrze masowe media EU rozpoczeły kampanie że Assad ma broń chemiczną i użyje jej przeciwko rewolucjonistom. Więc aby bronić rewolucyjnych sił postępu trzeba bombardować ludność cywilną wcelu oczyszczenia przedpola przed definitywnym rozwiązaniem kwestii Perskiej.
PS każdy kto prowadzi wymiane w twardej walucie (zloto i kamienie itp. cenne materiały) może być pewien że społeczność postępowa całego świata nie pozwoli na istnienie takich suwerennych i niebezpiecznie niepodległych bytów.

Portret użytkownika b@ron

wybacz ale po tym co pisałeś

wybacz ale po tym co pisałeś w temacie trotylu na wraku w smoleńsku nie pozwala inaczej myśleć...i jeszcze jedno to że od początku roku żadna wojna nie wybuchła to się ciesz ,bo jeśli wybuchnie to wcale nie jest powiedziane że sobie postrzelasz...bohaterem nie zostaniesz na siłe a już napewno nie mordując w imie nie wiadomo czego ...karabin daje ci władze?...nie sądze ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

to co piszesz potwierdza

to co piszesz potwierdza tylko moje słowa że każda wiara topi się we krwi...zabijać w imię boga ???to było pranie mózgu a nie nauka ...jeśli jest bóg to nie masz pojęcia jak bluźnisz tak mówiąc...zabijasz w imię boga?...prosił cię o to ?...widzisz gdyby u nas wojna wybuchła nawet zatwardziały pacyfista bedzie bronił dzieci i kobiet ale nikt mi nie powie że to że pchamy się w każdy konflikt z "misjami pokojowymi" to nie jest prowokowanie ...ale polak myśli po szkodzie

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika oli

MASZ JUŻ TAK WYPRANY MÓZG

MASZ JUŻ TAK WYPRANY MÓZG PRZEZ KOŚCIÓŁ, ŻE JUŻ NIE POTRAFISZ ZAMODZIELNI MYŚLEĆ. TWÓJ MÓZG OPANOWAŁ KOŚCIÓŁ I POLITYCY[MEDIA]. JA JESTEM WOLNYM CZŁOWIEKIEM A TY ICH NIEWOLNIKIEM W IMIE BOGA. POWODZENIA!!!!!!!!

Portret użytkownika SurvivorMan

Całkowicie źle interpretujesz

Całkowicie źle interpretujesz moje wypowiedzi. Nie czujesz "lekkiej" nutki ironii? Nie tęsknię za wojną... Wręcz przeciwnie - MARZĘ O POKOJU NA ŚWIECIE! Chodzi o to że to tu na tym portalu, wiele tegorocznych artykułów oraz wypowiedzi co poniektórych znawców, nakręcało temat zbliżającej się III Wojny Światowej: "tak, teraz to już na pewno się coś wydarzy, bo..." - ja tylko pytam: BO CO? Przykład: Pytam się, gdzie jest ta operacja fałszywej flagi, związana z USS ENTERPRISE??? Gdzie jest zamach na Olimpiadę w Londynie??? Przecież to były niemal pewne wydarzenia...
A co do broni i tego co daje mi władzę... Nie mam takiego rekwizytu, który daje mi władzę... Mam za to rekwizyt, który daje mi spokój wewnętrzny, gdy obcuję z dziką przyrodą - jest to NÓŻ!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika SurvivorMan

Być może masz rację... Nie

Być może masz rację... Nie mówię NIE... Jednak gdy mówi się o takich tematach jak IIIWŚ, to wszystko powinno się określić wyrażeniem "BYĆ MOŻE", dlatego też irytuję się nieco, gdy czytam tego typu zwroty "Oznacza to ni mniej ni więcej tylko stwierdzenie, że czekamy na pretekst a jak go nie będzie to się jakiś znajdzie", które świadczą nie o niepewności a raczej o pewności, że coś się wydarzy i o pewności, kto to wywoła.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem