Inwazja świerszczy – kanibali w Oklahoma City kojarzona jest z biblijną plagą

Kategorie: 

Szczególnie wrażliwi ludzie w Oklahoma City zaczynają wierzyć, że proroctwa biblijne się spełniają. W Oklahomie mieszkańcy mierzą się z inwazją świerszczy. Na ulicach i chodnikach leży pełno martwych owadów.

 

Świerszcze, które rozpoczęły okres godowy, dostarczają mieszkańcom wielu problemów. Wydzielają nie tylko specyficzny, paskudny zapach, ale także są kanibalami. Zjadają się nawzajem. Owady żywią się ciałami swoich padłych braci. Intruzi są dosłownie wszędzie. Ludzie boją się wychodzić ze swoich domów. Zdaniem ekspertów, przyczyną pojawienia się tak nadzwyczajnie dużej liczby owadów, może być pogoda.

„Myślę, że w najbliższej przyszłości będzie ich przybywać . W końcu wielu z nich umrze , ale nie stanie się to wcześniej niż za osiem tygodni " - powiedział dziennikarzom Brian Jarvis z Uniwersytetu w Oklahomie (University of Oklahoma).

„Tak duża inwazja zdarza się zazwyczaj po długotrwałej suszy wiosną i silnych opadach w lipcu i sierpniu”- uważa z kolei Rick Grantham , dyrektor laboratorium diagnostycznego , który specjalizuje się w chorobach roślin i owadów na Uniwersytecie w Oklahomie.

Świerszczy jest dużo tylko w okresie godowym. Bardzo trudno wówczas się ich pozbyć. W dzień przesiadują w miejscach ciemnych i wilgotnych. Warto wówczas odsłaniać ich tymczasowe kryjówki np. poprzez usuwanie lub przestawianie cegieł, desek i innych rzeczy składowanych gdzieś w ogrodzie. Wówczas owady na pewno zginą. Mieszkańcom doskwiera zapach wydzielany przez świerszcze. Poza tym całymi nocami wydają one uciążliwe, godowe dźwięki.

„Po pewnym czasie, one wszystkie umierają , a miasto jest wypełnione zapachem zepsutego mięsa " - powiedział jeden z mieszkańców Oklahoma City .

 

 


Źródło: http://edition.cnn.com/2013/09/06/us/oklahoma-cricket-swarms/?hpt=us_c2
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Marudzą i marudzą. A ja

Marudzą i marudzą. A ja uwielbiam świerszcze i ich cykanie. Są lepsze od jakiegoś głupiego radia. Kiedyś je nawet hodowałam w akwarium. Fajne zwierzątka. Miały zainstalwaną specjalną lampę do wygrzewania się, wcinały  zupkę fasolową lub grochową w proszku (bez gotowania) i to im wystarczało do szczęścia. To najmniej uciążliwe zwierzęta w hodowli jakie znam,  idealne dla ludzi zapracowanych. Tylko kiedyś zapomniałam uzupełnić  wodę w zbiorniczku z którego piły i ..... niestety na zawsze przestały cykać. Cykanie świerszczy zawsze przypomina mi letnie gorące wakacyjne dni, piękne kwitnące łąki. A ten tekst taki mało romantyczny - zapach rozkładajacego się mięsa, problemy, problemy ... problemy.

Portret użytkownika Taurus

Jeżeli w sercu nie czujesz

Jeżeli w sercu nie czujesz się Polakiem to już nim nie jesteś..przeklnij ojczyznę swą i dokonaj mentalnej aborcji...tyle...proponuję wyjazd do Australi, Chile, RPA, okolice rozwalonej elektrowni w Japonii..tam Polska daleko....:))

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem