Intensyfikacja erupcji wulkanu Płoskij Tołbaczik

Kategorie: 

Jak informują naukowcy z kamczackiego oddziału Rosyjskiej Akademii Nauk od 4 kwietnia dochodzi do wzrostu aktywności wulkanicznej w obrębie wulkanu Płoskij Tołbaczik.

 

Jednym z głównych efektów tego zjawiska jest wzrastający wolumen lawy wypływającej z głównego krateru tego wulkanu. Główny strumień ma około 15 metrów szerokości i 3 metry głębokości a prędkość przepływu to 3 do 5 metrów na sekundę.

Według rosyjskich uczonych lawa nie zagraża pobliskim miejscowościom i tym razem operuje raczej w oddaleniu od siedzib ludzkich. Od momentu rozpoczęcia się erupcji 27 listopada 2012 Tołbaczik zdołał unicestwić bazę rosyjskich wulkanologów i zagroził okolicznym wioskom. Jego erupcja według przewidywań może jeszcze potrwać wiele miesięcy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm - Jan Paweł II

Portret użytkownika pies

Chyba to pierwsze  bo nawet

Chyba to pierwsze  bo nawet plyna w te okolice   niby na czwiczenia    choc oficjalnie mowia ze odrocza proby rakiet balistycznych by nie draznic korei,ale wiadomosci ze szwaicaria chce byc mediatorem wojennym to nie lapie po co jakurat oni sie wcinaja  pozdr 

Portret użytkownika CRUSADERS

HAARP - "jest to ściśle tajna

HAARP - "jest to ściśle tajna amerykańska broń, której początki sięgają 1900 roku. Broń ta jest oparta na wynalazkach Nicola Tesli i polega na bezprzewodowym przesyłaniu fal różnej częstotliwości oraz prądu. Jest to w istocie globalny oręż, którego siła zdolna jest modyfikować pogodę-wywoływać w wybranym miejscu planety, trzęsienia ziemi, huragany i wysokie na kilka pięter powodzie i długotrwałe susze, a nawet-gdy zajdzie potrzeba, zniszczyć wszelkie życie."

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ciekawe że 75000 lat temu gdy

ciekawe że 75000 lat temu gdy ludzie co dopieronauczyli sie wychodzić poza afrykę wybuchł Toba i niemal zniszczył gatunek ludzki. HAARP??? a Wezuwiusz??? kto maczał palce przy wybuchu Krakatau?? A wielkie trzęsienia ziemi kiedy ludzie pływali drewnianymi łudkami i co dopiero odkrywali Świat, Amerykę czyżby HAARP.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem