Innowacyjne paliwa produkujące elektryczność weszły w fazę testów

Kategorie: 

Mimo coraz większej liczby pojazdów hybrydowych i elektrycznych na naszych drogach Amerykanie twierdzą, że ich gospodarka będzie musiała polegać na paliwach kopalnych, przez co najmniej dwadzieścia lat. W związku z tym trwają prace nad nowymi innowacyjnymi paliwami, które mogłyby stanowić jakąś alternatywę dla węglowodorów kopalnych.

 

Etanol produkowany z kukurydzy wymaga dużych dotacji i dają wątpliwe korzyści pod względem wpływu na środowisko. Jednak, aby jakoś przeciwstawić się potędze pochodnych ropy naftowej naukowcy testują nowatorskie paliwo, które może być stosowane w celu wytworzenia potrzebnej energii elektrycznej bez potrzeby wielogodzinnego ładowania akumulatorów.

 

To alternatywne paliwo nazywane czasami paliwem elektrycznym zawiera związki amoniaku i siarkowodoru oraz specjalne mikroorganizmy, które się nimi żywią produkując elektryczność, jako efekt uboczny procesów chemicznych. Te nowe paliwa mają bardzo dużą sprawność.

 

Aktualnie aż 15 różnych laboratoriów biotechnologicznych pracuje nad udoskonaleniem technologii zwanych elektrotechniką paliwową. Naukowcy oprócz paliw elektrycznych pracują również nad nowoczesnymi paliwami akrylowymi i nad syntetyzowaniem oleju napędowego poprzez przetworzenie organicznych związków węgla i wodoru.

 

 

Źródło: http://earth-chronicles.ru/news/2011-11-13-11570

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ja

Napisałi że ich gospodarka

Napisałi że ich gospodarka będzie musiała polegać na paliwach kopalnych, wynika z tego, że "bydło" czyt. ludzie będą musieli cały czas płacić za energię. Pewnie jak każdy dostałby możliwość zbudowania urządzenia dostarczającegoenergię, wiele gospodarek by upadło.

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

poszukajcie w sieci o

poszukajcie w sieci o "gaźniku Pogue'a" i o tym jak skończył.
Dawał spalanie 1,2 l na 100km w 5cio litrowym silniku (benzyna teoretycznie powinna dawać 0,9 litra).
To chyba wszystko wyjaśnia?
 

Portret użytkownika ex-east

Cytat: syntetyzowaniem oleju

Quote:
syntetyzowaniem oleju napędowego poprzez przetworzenie organicznych związków węgla i wodoru.
Ha , w końcu przyznali, że ropa jest paliwem odnawialnym. Ziemia właśnie tak produkuje ropę. Nie z rozkładu roślin, ale z wodoru, który wydobywa się z jądra planety i dlatego puste rzekomo pola naftowe wciąż napełniają się ropą. Tak jest w Rosji, gdzieś czytałem o tym.

Portret użytkownika veli

W sumie, jak się dobrze

W sumie, jak się dobrze zastanowić, to od dziesiątek lat postęp techniczny idzie tylko "w kierunku pieniądza"..... Jakoś  naukowcy, wynalazcy, i.t.d....nie potrafią wykombinować niczego co pozwiliłby poważnie ograniczyć koszty.....( nawet jak już coś takiego powstaje, to w sumie trzeba sporo wydać na początek, a później płacimy niewiele mniej...). I niech ktoś zaneguje twierdzenie, że "Pieniądz rządzi Światem"....naukowcami też Smile

usiądź obok, opowiem ci jak bardzo cię skrzywdzę.....

Portret użytkownika luki

Kolejna gówno warta

Kolejna gówno warta technolgia mydlenie oczu ludziom!!!Dla czego nic nie mówią o zerowej energii ? o zimniej fuzji? o nanotechnologi która mogła by pomóc zwiękrzyć wydajność baterii słonecznych a w raz z tym o powiękrzenie pojemności magazynowej np.akumulatorów .Masa ludzka już nie wierzy w te brednie które przedstawiają oficjali naukowcy i media .Za bardzo widać to ,że kłamią w zywe oczy czas by odeszli  albo zmienili zdanie na pro ludzkie pro środowiskowe .Już czas by ludzkość zaczeła współgrać z matką ziemią i tworzyć jeden ekosystem. Bo jak widze do tej pory to MY ludzkość zachowujie sie jak szarańcza nisczy wszystko na swojej drodze. Czas za Wielkie Zmiany . Niestety albo stety przy wielkich zmianach potrzebne są wielkie upadki musi upaść obecny kapitalizm to on prowadzi do głodu na świecie do ubustwa to chorób do wojen!!! tylko dla zysku i tu jest najwięrzy bład "ZYSK" to trzeba zmniecić!!!!!ps .Damy radę wystarczy tylko uwierzyć!! Ten olbrzymi kolos stoji na glinianych skruszałych nogach wystarczy go lekko puknąć a rozsypie sie w mgnieniu oka! Pozdrawiam was wszystkich

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ