Indie przetestowały z sukcesem swoją konstrukcję rakiety balistycznej

Kategorie: 

W ostatnim tygodniu Indie dokonały udanego testu jednej z rakiet najdalszego zasięgu, zdolnej docierać do celów głęboko wewnątrz Chin. Specjaliści dodają, że rakiety są zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

 

Hinduska rakieta balistyczna AGNI-IV i została odpalona z poligonu we wschodnich Indiach, w stanie Orissa. Według oficjalnych doniesień wszystkie parametry lotu były zgodne z oczekiwaniami.

 

Dwustopniowa rakieta Agni-IV ma maksymalny zasięg dochodzący do 3500 kilometrów, ale tym razem osiągnięto 3000 km. Poprzedni start rakiety miał miejsce 10 grudnia 2010 i wtedy okazał się porażką, ponieważ pocisk zszedł z trajektorii i spadł do Oceanu.

 

Źródłohttp://www.spacedaily.com/reports/India_tests_long-range_nuclear-capable_missile_999.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika stella325

Wszyscy coś testują , "prężą

Wszyscy coś testują , "prężą muskuły" a my jak zwykle jesteśmy sto lat za murzynami także w razie ataku jak w czasach średniowiecznych wylecimy z grabiami i widłami. Oby sie takie zagrożenie nie przytrafiło ale nasze położenie geograficzne sprawia że jesteśmy łakomym kąskiem dla sąsiadów. Wybaczcie ironię życzę miłego dnia.

Portret użytkownika BartoszW

Gdzie dwóch się bije tam

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta więc po pierwsze za wszelką cenę trzeba uniknąć wpłatania w wojnę. Po drugie każdy kto napadł i okupował Polskę (Hitler, ZSRR, carska Rosja, Austro-Węgry) prędzej czy później upadł więc może nie będzie następnych chętnych? Smile
Pzdr

Portret użytkownika Art

Zawsze możesz sobie

Zawsze możesz sobie zmajstrować wyrzutnię z rury napełnionej sprężonym powietrzem Smile poszukaj info o urządzeniach typu spudgun aircannon itp. Pociski do nich to już nikt Ci nie napisze w internecie, musisz wykazać się własną inicjatywą, oczywiście na wypadek wojny Smile

Portret użytkownika Art

A jakbym Ci tak strzelił

A jakbym Ci tak strzelił wiatrówką typu FAC w potylicę to nawet z 50m mógłbyś tego nie przeżyć. Jednakże zbudowanie wyżutni na sprężone powietrze wiąże się z kosztami i użyciem tokarki CNC. Karbid to nie broń tylko zabawka, jak kapiszony.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem