Igor Strełkow: „Marzę o Rosji w granicach z 1939 roku”

Kategorie: 

Niemiecki magazyn Der Spiegel opublikował wywiad z byłym dowódcą Ludowej Milicji Donbasu Igorem Strełkowem. Ex – dowódca widzi sens kontynuowania wojny i skomentował zamordowanie przywódcy opozycji Borysa Niemcowa.

 

Strełkow uważa, że wojna nie będzie przeciągana w nieskończoność i nie będzie już tak krwawa.

„Myślałem, że Moskwa dołączy Donbas, jak Krym, w wyniku referendum. Większość milicjantów walczyło, bo zainspirowało ich złączenie Krymu z Rosją. Jednak nie mogę patrzeć na to, co dzieje się wewnątrz Kremla. Moskwa opóźnia pewne działania. Być może ze względu na Zachód…”.

We wrześniu, zdaniem Strełkowa, była możliwość zniszczenia armii ukraińskiej.

„Mogliśmy wziąć Mariupol, a nawet więcej, ale teraz, mimo porażki w Debeltsewie, ukraińska armia przeważa nad siłami Republiki. Rosja powinna bardzie aktywnie angażować się w konflikt na wschodzie Ukrainy”.

Były dowódca zaproponował obalenie obecnego reżimu w Kijowie.

„Dla mnie to jest rząd nazistów. Rosja musi przywrócić porządek w całej Ukrainie i umieścić u władzy rząd legalny. Tylko wtedy może być rozwiązany problem Donbasu” – powiedział Strełkow.

Separatystami, zdaniem Strełkowa, są ukraińscy politycy, bo chcą oddzielić Ukrainę od Rosji.

„Pozostaję zwolennikiem Wielkiej Rosji. Kijów jest rosyjskim miastem (...). Ukraina była i jest częścią Rosji. Mam marzenie, że Rosja odzyska swoje naturalne granice, przynajmniej z 1939 roku i będą rządy autokratyczne. To odpowiada naszej kultury i rzeczywistości gospodarczej. Ja sam jestem zwolennikiem monarchii prawosławnej" - powiedział ex - dowódca.

Strełkow powiedział także, że morderstwo Niemcowa nie doprowadzi do żadnych zmian w kraju.

„Niemcow nie miał autorytetu wśród ludności. Nie miał zasług i talentu. Był wrogiem państwa rosyjskiego i Rosjan, ale  gdybym był na miejscu zbrodni, to bym próbował jej zapobiec . To szkodzi rosyjskim aspiracjom i naszym politykom. Niemcow nie był niebezpieczny dla Putina. Jego śmierć świadczy o sile opozycji za granicą, a ta chce zdestabilizować sytuacje w kraju”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

Wiesz Wlodi, wcześniej

Wiesz Wlodi, wcześniej myślałem, że Ty ograniczony umysłowo jesteś, myliłem się…Ty zwykły TROLL jesteś, na usługach żydowskich syjonistów(zapewne z tego powodu, boisz się zarejestrować…).
Jak już zapewne zauważyłeś, nikt już Ciebie nie bierze na poważnie, i coraz ciężej Ci będzie zrobić komukolwiek wodę z mózgu. Wiem, że Ci płacą, ale daruj już sobie te manipulacje…wystarczająco dużo jest ich w ścierwo-mediach.
To co było dotychczas ukrywane, wypływa na światło dzienne, i nie da się tego zatrzymać. Jak już odpowiednia ilość prawdy zostanie ujawniona, tacy jak Ty, zostaną odpowiednio wynagrodzeni…

 
http://bezprzesady.com/aktualnosci/symbolika-zakazana-na-ukrainie-uzywana-nazistowskie-symbole

 __________________

"Fałszywa pandemia"

Portret użytkownika Wlodi

Marzenia - scietej glowy...

Marzenia - scietej glowy... Temu panu juz dziekujemy, swoje nazabijal i nagrabil. Rosja powinna byc wielkosci np czeczenii, po co szerzyc ubostwo, korupcje i ułomnosc. Niech sie gniezdza we wlasnym sosie na jakiejs malej powiezchni. Ci ktorzy popieracie terroryzm narodu rosyjskiego mozecie don dolaczyc i gdziezdzic sie wspolnie w ruskim "slowianskim" mirze

Portret użytkownika JanuszR

Pewnie, że Polacy założyli

Pewnie, że Polacy założyli Moskwę. Ale szósty syn Monomacha, którego za złodziejstwo i wtrącanie się nazywano Długorękim, najechał potem te ziemie, kupca Kuczmę, który go zaprosił i przyjął, zabił i wszystko zagarnął. Jak to bandyta. Polska powinna przyłączyć ziemie moskiewskie jako dziedzictwo i będzie spokój. Nauczą się po polsku, albo białorusku i przestanie nimi trzepać i wreszcie słowianie zaczną iść w dobrym kierunku, a na razie rządzi ateista z kgb "wyświęcony" przez patriarchę na głowę prawosławnej cerkwi moskiewskiej - wstyd i obraza, tfu!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem