Idea Republiki Ludowej Łatgalii – zagrożenie dla bezpieczeństwa Łotwy?

Kategorie: 

Promowanie idei tworzenia tzw. Republiki Ludowej Łatgalii jest bardzo niebezpieczne, ponieważ podważa integralności terytorialną państwa łotewskiego, uważa Solvita Aboltinja, szefowa parlamentarnej komisji bezpieczeństwa narodowego. Pogląd taki wyraziła wczoraj rano w audycji radiowej LTV7,emitowanej na żywo.

 

Według Aboltini, korzystanie z nieoficjalnej flagi Łatgalii w celach prowokacyjnych oburzyło mieszkańców państwa.

„Właśnie oni, jako pierwsi, biją na alarm. Mówią, że w Łatgalii nie ma separatystycznych dążeń, a region pokazywany jest w złym świetle. Łatgalowie czują się częścią kraju i to, co się dzieje bardzo ich boli”.

Zauważyła, że dzisiaj politycy będą rozważać czy policja bezpieczeństwa ma wystarczająco dużo mocy prawnej, aby zapobiec tego typu prowokacjom z całą surowością prawa.

„Tak, flaga Łatgalii jest nieoficjalnym symbolem. Ale ludzie, którzy tam mieszkają, są poirytowani, że ktoś organizuje gry z atrybutami demokracji i podważa ich przynależność do Łotwy. Dzisiaj będziemy patrzeć czy policja bezpieczeństwa ma wystarczającą moc, aby zapobiec tego rodzaju prowokacjom"- powiedział Aboltinja.

Nie chciała powiedzieć wprost, kto stoi za „Republiką Ludowej Łatgalii", mówiąc jedynie, że osoby te zostały zidentyfikowane.

„Wojna informacyjna opiera się na prowokacji. Widzieliśmy podobne w Gruzji i na Ukrainie”.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika achiles

I nie piszcie mi modelatorzy,

I nie piszcie mi modelatorzy, że usuwacie ten mój wpis, bo nie dotyczy tematu. Dziękuję.
 

Bez wspólnego oświadczenia zakończyło się spotkanie prezydenta Ukrainy z przywódcami Niemiec i Francji
Bez żadnego oświadczenia zakończyło się spotkanie prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande’em. Przywódcy dwóch państw UE opuścili siedzibę prezydenta Ukrainy po prawie pięciu godzinach rozmów.
Merkel i Hollande wyszli z siedziby Poroszenki przed północą czasu ukraińskiego. Wcześniej zapowiadali, że przedstawią ukraińskiemu prezydentowi plan uregulowania sytuacji na wschodzie jego kraju.
Przed zakończeniem rozmów służby prasowe Poroszenki podały, że nalega on na kontynuację negocjacji pokojowych z Rosją w ramach porozumień z Mińska, a mieszkańcom zajętego przez prorosyjskich separatystów Donbasu oferuje wolną strefę gospodarczą i wznowienie finansowania budżetowego.
Prezydent podkreślił, że wszystkie strony powinny realizować mińskie porozumienia
— głosił opublikowany wówczas komunikat. Przypomniano w nim, że przewidują one: wstrzymanie ognia, uwolnienie jeńców, zamknięcia granic z Rosją i wycofanie z Ukrainy „obcych wojsk”.
Poroszenko zaproponował jednocześnie mieszkańcom opanowanych przez prorosyjskich rebeliantów terenów
uruchomienie procesu politycznego poprzez przeprowadzenie na okupowanych terytoriach wyborów lokalnych, które będą zgodne z ukraińskim prawem”.
Prezydent odnotował, że konieczne są poważne kroki ku gospodarczemu rozwojowi regionu, włączając w to wolną strefę gospodarczą, wznowienie wypłat świadczeń socjalnych, a także - co bardzo ważne - wznowienie dostarczania pomocy humanitarnej
— podkreślono w oświadczeniu.
Po wizycie na Ukrainie przywódcy Niemiec i Francji udadzą się w piątek do Moskwy, by zapoznać ze szczegółami ich planu pokojowego prezydenta Rosji Władimira Putina.
Składający w czwartek wizytę w Kijowie sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył, że Merkel i Hollande przygotowali swoją ofertę dla Ukrainy w odpowiedzi na propozycje, które dostali w tej sprawie od prezydenta Putina.
ansa Ps. Prawdopodobnie Angela uświadomiła Walcmanowi, że jednak Europa nie chce trzeciej wojny światowej. Jak widać Walcman zapomnial, że handełe is handełe/geszeft is geszeft/ "business is business" ("interes jest interesem"), a Ukraina jest tylko pionkiem na szachownicy...W tym całym "interesie" dla Ukraińców NIE MA NIC !!! Jednym słowem Francuz z Niemką mówią do Waltzmana alias Poroszenki: Poddaj Putinowi Ukrainę, my chcemy zarabiać w Rosji! Zbroić i szkolić jej armię do podboju takich państw jak Ukraina! Mamy w nosie wolność ludzi z Ukrainy! Co było do przewidzenia! Czyli Rosja z Putinem wygrała?! Krym już jest moskiewski, Donbas, etc.. już nie jest ukraiński.

 

Portret użytkownika raqq

Swego czasu Niemcy były

Swego czasu Niemcy były podzielone na kilkaset niezależnych księstw, biskupstw i wolnych miast. Przynajmniej nikomu wtedy nie zagrażali. Był to chyba jedyny czas gdy Polska była bezpieczna od zachodniej strony.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem