Hezbollah przeprowadził atak bombowy na izraelski patrol graniczny

Kategorie: 

Wczoraj na granicy izraelsko-libańskiej miała miejsce potężna eksplozja. Szyicki ruch Hezbollah przyznał się do ataku na izraelski konwój wojskowy. Niedługo potem siły zbrojne państwa żydowskiego odpowiedziały kontratakiem.

 

Bojownicy Hezbollahu zdetonowali ładunek wybuchowy w Shebaa Farms na Wzgórzach Golan - jest to teren okupowany przez Izrael od 1981 roku. Celem ataku bombowego był konwój wojskowy w którym znajdował się wysoki urzędnik państwa żydowskiego. Źródła wojskowe podały, że nikt nie zginął ale są osoby ranne a dwa pojazdy opancerzone zostały zniszczone.

 

Na odpowiedź Izraela nie trzeba było długo czekać. Artyleria ostrzelała terytorium Libanu - według tamtejszych mediów pociski spadł na wioskę Wazzani, ale nie podano informacji o ofiarach. Atak bombowy na izraelski konwój był prawdopodobnie odpowiedzią na ostatnie naloty w Damaszku, w wyniku których zginął Samir Qantar, jeden z liderów Hezbollahu.

 

Gdyby nie konflikt zbrojny w Syrii, libańskie ugrupowanie mógłoby przeprowadzić potężniejsze ataki. Były Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego Izraela Yaakov Amidror twierdzi, że Hezbollah, podobnie jak Iran, jest obecnie zbyt pochłonięty wojną.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-35226406

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

W Berlinie podczas

W Berlinie podczas Sylwestrowej zabawy około 1000 Muhamedów złapało na środku placu 80 kobiet Niemek i turystek z Japonii i je tam miejscu gwałcili bili i okradali, a Policja bała się podejść bo Muhamed każdy jeden ma nóż. To samo było w Hamburgu i Koloni. Niemieckie media gównego-scieku próbowały to zatuszować ale pokrzywdzonych kobiet było zbyt wiele i sprawa się wydała.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem