Henry Kissinger przewiduje wojnę nuklearną z Iranem

Kategorie: 

Podczas debaty w Davos, w Szwajcarii, przemawiał legendarny amerykański polityk, Henry Kissinger. Powiedział on między innymi, że kryzys w związku z nuklearnym Iranem czeka nas w "najbliższej przyszłości" i doprowadzi do wojny nuklearnej, która będzie "punktem zwrotnym w historii ludzkości".

 

Henry Kissinger to bardzo wpływowy polityk, był w przeszłości dwukrotnie Sekretarzem Stanu i jest uważany za jednego z głównych architektów polityki światowego odprężenia. Został nagrodzony pokojową nagrodą Nobla w 1973 roku, ale potem wyszło, że stał za nielegalnymi bombardowaniami w Kambodży. Człowiek ten mógłby opowiedzieć nie jedną ciekawą historię. Gdy ktoś z tak rozległą wiedzą i kontaktami wypowiada się na temat możliwych przyszłych wydarzeń na Bliskim Wschodzie należy tego słuchać z uwagą.

 "W tym regionie widzimy aktualną i najpilniejszą z kwestii, czyli, rozprzestrzenianie broni jądrowej. Od 15 lat stali członkowie Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych twierdzą, że nuklearny Iran jest nie do przyjęcia, ale to nadchodzi." - Powiedział Kissinger. "Trzeba określić, jaka będzie reakcja na skutki nieprzestrzegania zakazu rozprzestrzeniania broni jądrowej."

Zgodnie z warunkami Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej z 1968 r., Iran ma prawo do wykorzystania energii jądrowej dla celów pokojowych.  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej należąca do ONZ, nie znalazła dowodów, że Iran rozwija program nuklearny, ale sekretarz obrony USA, Leon Panetta powiedział wcześniej w tym miesiącu, że Iran jest obecnie zaangażowany w tworzenie broni jądrowej.

 

Intryguje to, że w przekazach na temat irańskiego programu jądrowego nie mówi się w ogóle o innym państwie w regionie, które posiada broń jądrową, Izraelu. Tak jak Indie i Pakistan tak i Izrael nie jest sygnatariuszem układu NPT o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Oznacza to, że oczy całego świata zwracane są w stronę Persów a inne mocarstwo na Bliskim Wschodzie od dziesięcioleci dysponuje bronią jądrową a MAEA(IAEA) nawet nie próbuje tam wysłać swoich obserwatorów, bo z pewnością Żydzi nie wykazaliby tyle dobrej woli, co Irańczycy.

 

Trzeba zdać sobie sprawę z dwóch ważnych rzeczy: po pierwsze Arabowie grozili zniszczeniem Izraela, więc posiadanie przez ten kraj broni jądrowej wydaje się bardzo rozsądne i Polska powinna zrobić podobnie.  Z drugiej jednak strony nie może być tak, że jednym wolno się uzbroić a drugim nie, bo takie zakazy zawsze stanowią początek próby hegemonii w regionie a malutki jak województwo dolnośląskie Izrael ma potencjał militarny, aby za trzęść całym regionem Bliskiego Wschodu. Czy Henry Kissinger przepowiada przyszłość wskazując na nuklearną konfrontację? Być może, ale stary lis Kissinger zapomina wyjaśnić, z kim ta konfrontacja nastąpi i skąd ten ktoś już teraz ma broń jądrową poza układem NPT.

 

 

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/business-21177535

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika gregor ju

W POLSCE bomba atomowa tak

W POLSCE bomba atomowa tak zajebissta glupota jak te nascie samolocikow co moze obronic jakas wioske pod warunkiem ze nikt im lotniska nei rozwali wczesniej ludzei w polsce nic niema a polska dawno temu zostala sprzedana .Izrael nikogo nie powinien obchodzic jak i to co sie tam dzieje poza budowa rakiet .widac teraz dorosli za pomoca korei polnocnej by az tak sie zbroic tylkko skoro koran mowi o tym samym co biblia to skad ta cala nienawiesc i zle tlumaczone wersety . moim zdaniem sa tylko na swiecie normalni i pojebani a ze tam jest ich wiecej to juz nie polski sprawa .jak dla mnei moga im wszystko rozwalic by zaczeli myslec normalnie ze nie potrzebna jest jakakolwiek bron nikomu na swiecie by byl porzadek sami ludzie - rzady  doprowadzaja do tego ze inni kradna i poluja . im wiecej zbrojen tym wiecej zla na ziemi . tak samo jak wiecej policjii wiecej przestepstw.

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika ZBIAL

USA uzasadnia

USA uzasadnia interwencję,mając na celu kontrolę na ropą. A przepowiedniami dziadka bym się nie przejmował.
Jeśli Iran miałby mieć broń A, to i tak mógłby ja gdzieś kupić.
Wątpię by ta wojna się uogólniła.

Portret użytkownika Ja

Kolejny "psychopata" który

Kolejny "psychopata" który próbuje być prorokiem, broń nuklearna to straszak dla mass jak dotąd nie użyto jej podczas tzw. zimnej wojny, jedyne zagrożenia mogące wynikać z atomu to rozsiane po świecie elektrownie atomowe które są bardzo łatwym celem dla różnej maści terrorystów. Chociaż są przynajmniej dwa kraje które bardzo chciałyby użyć atomu a jeden z nich znajduje się nad morzem śródziemnym.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ihsen777

Do tego by była woja

Do tego by była woja wystarczy chęć jednej ze stron. Tak to działa. To bardzo wygodne bo zawsze mogą Cię straszyć, że może ktoś Cię zaatakować to się zbrój a z drugiej strony powiedzią, że Ty sie zbroisz to coś knujesz i Oni tez się zbroją. W tw i gazetach łatwo wyciągnać coś z kontekstu i pokazać jak się chce masom aby nimi manipulowac i wystarczy, że jedna strona to łyknie.
A jeśli żadna ze strona nie będzie chciała wojny no to wtedy wystarczy nieco zamieszać przeciez i znów mamy sytuacje gdzie każdy na każdego patrzy jak na najgorsze zło. O ile mantalność wszystkich ludzi się nie zmieni i / lub nie zdarzy się coś nieoczekiwanego .. .choćby jakaś zmiana ... no nie wiem może w ludziej fizjonomii to nic się nie zmieni ... manipulacja trwała trwa i trwac będzie o ile nie pojawi się jakieś nieoczekiwane zdarzenie. Wszystko co dzieje się na ziemi jest dano przemyślane i ladnie zaplanowane jednakże wykonanie nie zawsze takie jak planuja bo w grę wchodzi czynnik ludzki ale i tak wszystko idzie po myśli naprawdę rządzących tym światem / planetą / układem czy diabli wiedza jaką to ma jeszcze skalę.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem