Na Hawajach zaobserwowano dwa wschody Słońca

Kategorie: 

Większość tak zwanych „filmów planety X” to nic innego jak refleksy światła na soczewkach tworzenie wrażenie zwielokrotnienia tarczy słonecznej, często zdeformowanej i znacznie mniejszej. W tym przypadku jasny obiekt nie może być refleksem tarczy, bo tarcza jeszcze jest poza horyzontem. Co zatem wschodziło 28 maja na niebie Hawajów?

 

Obserwatorium CFH (Canada French Hawaii) posiada światowej klasy teleskopy o przekątnej 3,6 m umożliwiające śledzenie ciał niebieskich w paśmie widzialnym i podczerwonym.

 

Obserwatorium znajduje się na szczycie Mauna Kea na wysokości 4200 m. Jest to uśpiony wulkan położony na głównej wyspie Hawai. CFH Telescope rozpoczął działalność w 1979 roku.

 

Oto obraz zarejestrowany przez jedną z kamer internetowych. Nagranie pochodzi z dnia 28 maja tego roku. Widzimy dokładnie, że przed wschodem Słońca wschodzi coś jeszcze. Jest to na tyle jasne, że rozświetla część nieboskłonu, po czym gaśnie wraz ze wzrostem jasności Słońca.

 

Oto film w dłuższej wersji.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika kaziopiwosz

Tyle błędów w jednym

Tyle błędów w jednym komentarzu, a fuj...

Panie kolego, od początków chrześcijaństwa widać, jak zbliża się koniec świata. Poza tym, jeżeli już powołujesz się na Biblię, to:
1) Pisz "Biblia" wielką literą.
2) Odmieniaj słowo "Biblia" zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny.
3) Dodaj do komentarza fragment o tym, że "nie znacie dnia ani godziny".

A najlepiej przeczytaj Biblię ze zrozumieniem.

Im więcej widzę, tym mniej wiem.

Portret użytkownika ZBAWBO

Zblirza sie koniec świata to

Zblirza sie koniec świata to widać.
W bibli w apokalipsie pisze że będa zmiany na niebie i na ziemi wystarczy przeczytać całą apokalipse a zobaczycie że wszystkie te tragedie i zmiany na niebie na ziemi zwiastują TO!!!
 

Portret użytkownika ILLUMINATUS

I wszystko staje się jasne".

I wszystko staje się jasne". W tej chwili nie można wykluczyć istnienia planety Nibiru i jeśli to ona, a badania potwierdzają, że obiekt jest coraz bliżej ziemi, wszystkie spekulacje na temat planety zaczynają nabierać głebszego sensu. Zobaczymy, co dalej. Bodajże Biblia też coś wspomina o zjawisku dwuch wschodów- teoria mówi o cyklu w którym Nibiru zbliżywszy się do ziemi oddziaływuje polem magnetycznym co skutkuje anomaliami na ziemi. Jeśli to "X" to NASA tego nie potwierdzi, gdyż wybuch paniki byłby nieunikniony.

Portret użytkownika slaw

Sam jesteś rogal. Raz jeden w

Sam jesteś rogal. Raz jeden w życiu przeczytaj instrukcję obsługi najzwyklejszego aparatu, a dowiesz się jak to jest, że czas naświetlania każdej klatki zmienia naświetlenie klatki, podobn ie z przysłoną i czułością. To samo odnosi się do kamer dowolnego rodzaju.

Ale bzdecić swoje teoryjki to pierwsi...

Portret użytkownika Boungler

To co wychodzi wczesniej to

To co wychodzi wczesniej to księżyc. Już to sprawdziliśmy. W tym dniu powinien pojawić się 3 godziny wcześniej i jak widac pojawia się. To nie są odbicia soczewki (choć na tym filmie faktycznie też występują). Jak zauważycie zmienia się przysłona kamery / aparatu i widać w pewnym momencie face ok.17% jakie w tym dniu księżyc mieć powienien "rogalik". W 2:33 wschodzi jeszcze jeden punkt i jest nim Jowisz. Informacje te potwierdził mi Astronet.

Portret użytkownika gash

Kamera miała ustawioną bardzo

Kamera miała ustawioną bardzo dużą czułość, tak aby było widać gwiazdy przez to wszystkie mocniejsze światła są mocno przepalone i ciężko poznać czym są. Ja stawiam tak jak kolega powyżej, że jest to wschód księżyca Smile Trzebaby by sprawdzić to na jakiejś mapie nieba, jakie ciało niebieskie było w zasięgu o tej poże w tym miejscu i prawdopodobnie zagadka by się rozwiązała Smile

Portret użytkownika kristof666

Racja... Na filmiku tym na

Racja...
Na filmiku tym na stronce (nr1) za dodrze nie widać co to jest...
Na YouTube jest większy, wyraźniejszy obraz.
Ten dziwnie świecący obiekt to księżyc.
Kamera była ustawiona na wysoką czułość, dlatego księżyc wydaje się ostro świecić.
Obiekt obok księżyca to zapewne Wenus (najjaśniejszy obiekt na niebie nie licząc księżyca).
Ostatnio można było obserwować "spotkanie" na niebie właśnie tych dwóch ciał niebieskich (księżyca oraz Wenus)...
Tania sensacja, chociaż na pierwszy rzut oka dość intrygująca.
Pozdrawiam wszystkich!

Portret użytkownika Manfred

Zastanawiające, że wszyscy

Zastanawiające, że wszyscy najwybitniejsi fachowcy tego świata, tęgie głowy, naukowcy, uczeni, profesorowie, psycholodzy, specjaliści od niemal każdej dziedziny, a nawet często sami Bogowie i Jezusowie żyją akurat w Polsce i akurat prowadzą tak nudne życie, że muszą komentować nieustannie wszystko w internecie, bo nie mają innej rozrywki...
Cokolwiek by nie było, zawsze jakiś wybitny specjalista się znajdzie, co jednym zdaniem wszystkie teorie obali.
Pan Przebudzony tutaj to pewnie w nasa pracuje, albo ma własny teleskop na orbicie i wszystko dokładnie widział Biggrin

Portret użytkownika Skoti

Panu od dezinformacji już

Panu od dezinformacji już podziękujemy... Już na początku roku  "naukofcy" mówili o możliwości widzenia dwóch słońc bo jakaś supernowa 300 lat temu bla, bla, bla. (co dla mnie jest dziwne bardzo że można przewidzieć taki wybuch gdzie my przez teleskopy nie widzimy głębiej ,ani w czasie ,tylko powiekszamy to co widać przed pierwszą soczewką teleskopu, czyli nie ominie nas żaden rok świetlny odległości ). Przygotowali nas do tego że coś będzie widać , później powiedzą że to kometa przodem do nas (bo już pieprzą że duża że rośnie i jakieś tam bzdety)Powiedzą nam jak już sie nie da ukryć prawdy, co dla ludzi jest najlepszym rozwiązaniem bo sam wole nie wiedzieć czy coś się stanie  .Powiem tylko że jeśli to coś na filmie leci w naszą stronę to jest z drugiej strony słońca bo znacznie odbija światło , to mamy jeszcze trochę czasu Smile Chyba że leci w bok i przetnie naszą orbite Smile

Portret użytkownika Michał

Kto wie może Nibiru to

Kto wie może Nibiru to kolejny wymysł specjalistów do "spraw marketingu" NWO,probujacy nam sprzedać tanią historyjke, o grożacym nam niebezpieczenstwie.W koncu sami twierdzą że doprowadzą do sytuacji w której ludzie będą pragnąć nowego ładu i jednego rządu.NIe dziwi was promowanie 21 grudnia 2012 r? jako daty końca świata, NIKT nie zna daty końca świata, tym bardziej nie na podstawie wyliczeń, ostatnie wyliczenia się nie sprawdziły, wiele wcześniejszych także nie.Wciskaja nam tą hekatombe na siłe.(rozumiem predkosc planety itp itd, zblizy sie do ziemi wtedy a wtedy, pytanie na ile jestesmy pewni ze nagrania ktore nam pokazuja sa prawdziwe,wszystko to tylko domysły),Przynajmniej ja odnosze takie wrażenie.Czuje także coraz bardziej rosnącą nienawisć ludzką a coraz mniejsza miłość, która powinnismy sie dażyć.Wszystko sie kiedyś odwróci na lepsze bo taka jest kolej rzeczy.

Portret użytkownika kurp78

Tym filmem podniecaly sie

Tym filmem podniecaly sie tysiace, wystarczy spojrzec ze ta "planeta" porusza sie tak samo jak reszta refleksu slonecznego.
Pierwszy raz nie wiedzialem co oni tam widza, dopiero po komentarzach zorientowlem sie o co kaman.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem