Izrael wznowił operację wojskową w Strefie Gazy

Kategorie: 

Izrael zgodził się, aby zawieszenie broni zostało przedłużone i obejmowało również niedzielę. W tym czasie, służby ratownicze i mieszkańcy Strefy Gazy przeszukują ruiny w poszukiwaniu Palestyńczyków. Organizacja Hamas zgodzi się na rozejm tylko pod warunkiem, gdy izraelska armia opuści Strefę Gazy.

 

Sytuacja w palestyńskiej enklawie jest wręcz tragiczna. Szacunki wskazują, że śmierć poniosło niemal 1.100 Palestyńczyków a kolejne ciała wciąż wydobywane są z gruzów. Ogromna ilość mieszkań jest zniszczona całkowicie lub jedynie częściowo a wielu ludzi nie ma teraz dokąd wrócić. W Strefie Gazy brakuje żywności, wody i lekarstw a wielu miejscach nie ma prądu.

 

W dniu wczorajszym, gdy 12-godzinny rozejm dobiegał końca, Hamas wystrzelił na terytorium Izraela kilka pocisków moździerzowych. Mimo tego, państwo żydowskie zgodziło się na przedłużenie zawieszenia broni o kolejne kilka godzin a dziś rozejm również obowiązuje na cały dzień. Hamas odrzuca rozejm i domaga się aby Izrael najpierw wycofał swoje siły z terytorium palestyńskiej enklawy i zakończył okupację.

 

Jednak tym razem istnieje ryzyko, że Izrael wznowi działania wojenne, jeśli palestyńscy bojownicy znów zaatakują kraj. Ponowna eskalacja napięcia jest możliwa, gdyż Hamas nie uznaje rozejmu. Sytuacja może znów wymknąć się spod kontroli i zawieszenie broni znów zamieni się w regularną wojnę.

 

Tak jak można było się spodziewać, Hamas podczas dzisiejszego zawieszenia broni wznowił ostrzał rakietowy, anulując tym samym rozejm między stronami. Dlatego IDF powiadomiło o wznowieniu operacji wojskowych w palestyńskiej enklawie -

"W związku z nieustannym ostrzałem rakietowym [...], wojsko wznowi swoją powietrzną, morską i naziemną aktywność w Strefie Gazy".

Oznacza to więc prowadzenie dalszych bombardowań w Gazie.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika bb

Wystarczy spojrzeć jak żydzi

Wystarczy spojrzeć jak żydzi anektowali tereny palestyńskie... tak samo jak niegdyś zaanektowali deltę nilu. To po prostu taki "naród" który za nic ma inne narody i uznaje siebie za naród wybrany... ktoś kto kiedyś tak uważał, rozpętał dwie wojny światowe.... należy Pamiętać że ŻYDZI MAJĄ BROŃ NUKLEARNĄ i gdy tylko arabowie się dogadają (a to już niebawem) nie zawahają siejej użyć.... no taki to naród niestety...

Portret użytkownika Nabuchodonozor

I bardzo dobrze trzeba

I bardzo dobrze trzeba zniszczyć robaka niszczącego Ziemię, żydzi to nie pier,.. się tylko bach i leży szmatogłowy nie tak jak zniewieściali Europejczycy dużo pierdzielą przy stołach a nic nie potrafią robić (zwłaszcza tchórzliwi francuzi). Kozojebc.. należy potraktować napalmem a dla pewności dodatkowo ich tereny zalać betonem.

Portret użytkownika koń który mówi

Są psychopatycznymi

psychopatycznymi ludobójcami i faszystami. Cały świat już wie jaka jest prawda i żadne rozejmy nic tu nie zmienią. A swoim bełkotem o "antysemityźmie" mogą sobie te swoje śmierdzące tyłki podetrzeć. I lepiej niech się odwalą od prawdziwych żydów z którymi nie mają nic wspólnego.

Portret użytkownika koń który mówi

Od dawna to podejrzewam -

Od dawna to podejrzewam - Hamas być może jest niejednolity i działa na 2 fronty pilnując, aby swoimi pseudo atakami na izrael wyrządzić jak najmniej szkody, a sprowokować tyle odwetu ile się da.
Początkowo był to spontaniczny ruch wolnościowy w Palestynie, który z czasem został zinfiltrowany i odpowiednio skanalizowany.

Portret użytkownika Igorigorlgrnd

O!!! Dzięki Ci

O!!! Dzięki Ci wspanialomyslny usraelu!!! Co to Urwa za pierdoly, adminie? Hamas jest przecież tak zajebiscie uzbrojony, że postanowili nie używać już więcej swoich arsenalow mega broni aby bronić dzieci przed utratą np.głowy... Od jakiegoś czasu posiedli moc kamienowania czołgów...

Skończ z tą pro-żydowską propagandą, albo wyjdź z ukrycia, zdejm maseczke, etc.

Portret użytkownika jj

jak to?! jak to mozliwe zeby

jak to?! jak to mozliwe zeby palestynczycy chcieli wycofania okupanta-jak smia?! bedzie rozejm, ale po naszemu rzekl rabin szlomo-to jest ziemia obiecana dla narodu myckowego, tak jest napisane w naszej swietej ksiazce i tego chce Bog. wasz Bog-gowno nas obchodzi, w waszej swietej ksiazce sa same bzdury. 
jakims cudem swiat zostal zmanipulowany, zydzi moga wszystko, otwarcie mowic o arsenale atomowym-nikt nie wyslal tam inspektorow-nawet jak wyslal, zastali zamkniete drzwi i tabliczke "fuck off"
zbombardowali palestyne i zrobili sobie swoj kraj, nikt na swiecie sie temu nie dziwi, sa w rzadach kazdego kraju i niemal wszystkie kraje zachodniego swiata-i nie tylko-sa fikcyjnie zadluzone i standard zycia spada jak snieg w maju, maja w lapach system monetarny i wszystkie banki-ludzie pracuja dzien i noc zeby splacic fikcyjne dlugi-tak, fikcyjne, to jest wyimaginowany twor ten dlug, smieja sie otwarcie z calego swiata, polska placi za zbrdnie niemcow z 2wws, a plakietka "antysemita" to juz teraz niemal jak tredowaty, mimo tego ze atysemita to pojecie znaczace zupelnie co innego niz ogolnie przyjete. 
to jest jakas farsa, zart, w ktorym caly swiat bierze udzial, czy chce czy nie. u nas w polskim rzadzie same zydy, niemal wszyscy klaniaja sie do sciany-i nikogo to nie dziwi.... 
mam gdzies jak mnie nazwa myckowi-gleboko gdzies, wystarczy popatrzec golym okiem na to co sie dzieje na swiecie, i zobaczyc kim sa ludzie za kulisami tych wydarzen, a jesli jeszcze ktos mi powie ze to stek bzdur i zydoswto nic nie ma z tym wspolnego-to gratuluje glupoty-ziemia jest plaska, Bog siedzi na chmurce, mikolaj wlazi przez okno a w nastepnym zycie jest 72 dziewice czekajace na smialka z dynamitem w dupie.
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem