Halo słoneczne widziane nad Śląskiem

Kategorie: 

Zjawisko optyczne zwane halo słoneczne można było zaobserwować dziś nad Rybnikiem, Zjawisko powstaje ma wskutek załamania się światła słonecznego na kryształkach lodu znajdujących się w atmosferze.

 

Wokół słońca powstaje jasny pierścień. Zjawisko halo zagościło na dobre na Polskim niebie, od jakiegoś czasu występuje dość często. 

 

 

 

Źródło: http://www.youtube.com/user/TheUkaszPL

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zdziwiony nonsensem

No to można sie tylko dziwić,

No to można sie tylko dziwić, dlaczego to halo nie występuje okragły rok.. Zgodnie z tym co ten częściomóżdżek twierdzi tak powinno byc.. a pulsar jak piesek juszki przytakuje.. Poziom tej srtrony jest wybitny teraz... jak widać

Portret użytkownika Dżyszla

Sześsetny artykuł o

Sześsetny artykuł o niezwykłym zjawisko halo nad Rybnikiem. Niezwykłe miasto, że tylko i wyłącznie tam się obserwuje zjawiska halo godne opisania! Mam wrażenie, że to w ogóle jedyne miejsce na ziemi, gdzie coś takiego powstaje. Może zaczniemy ogranizować wycieczki do Rybnika? Po częstości artykułów wystarczy tydzień-dwa by doświadczy tego niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju, niewidzianego nigdzie indziej, nieprawdopodobnego zjawiska!

Portret użytkownika ELF

Bez przesady że cały czas o

Bez przesady że cały czas o jednym i tym samych, w przeciągu 2 lat zamieściłem tutaj 5 artykułów na tema halo, wieć wychodzi średnio co 3-4 miesiące... Ludzie interesują się różnymi tematami, które tutaj są poruszane, nie można dogadzać tylko jednej grupie, trzeba dbać o ogół :) 

"Człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi"
http://atmospheric-phenomena.blogspot.com/
 

Portret użytkownika Dżyszla

Patrząc tylko linki pt.

Patrząc tylko linki pt. "podobne filmi" widzę ich siedem (bo chyba więcej się nie mieści).
Ja wychodzę z założenia, że nie ma potrzeby za każdym razem pisać, jak się zobaczy [url=http://www.dzyszla.aplus.pl/galerie/pic499.html]takie niezwykłe chmury[/url] czy [url=http://www.dzyszla.aplus.pl/galerie/pic340.html]halo księżycowe[/url].
Owszem, wiem że ludzie chcą czytać o róznych tematach. Ale czy nie po to powstały bliźniacze serwisy takie, jak tylkoastronomia, tylkomedycyna, innemedium, aby każdy zajmował się swoją działką? Owszem, ten temat jest na miejscu, ale pojawia się też zdecydowanie zbyt dużo takich, które nie mają nic wspólnego z tym, co dzieje się z naszą planetą.
Wyraziłem swoją opinię, nie wymagam i nie oczekuję, że pod jej wpływem nagle coś się zmieni. Ale mam nadzieję, że zostanie wzięta pod uwagę. Jeśli więcej będzie opini przeciwnego zdania - nie będę ich krytykował czy dyskredytował.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem