Hakerzy ukradli dwa miliony haseł z Facebooka, Twittera i VKontakcie

Kategorie: 

Hakerzy ukradli około 2 miliony haseł z popularnych portali społecznościowych. Wyciek danych osobowych jest wynikiem zainstalowania szkodliwego oprogramowania - wirusy zachowują dane wprowadzone na kluczowe strony internetowe przy logowaniu i przekazują otrzymane nazwy użytkownika oraz hasła na serwer kontrolowany przez hakerów, podaje CNN.

 

Personel amerykańskiej firmy Trustwave, zaangażowanej w bezpieczeństwo IT, stworzył po wykryciu afery internetową bazę danych z nazwami użytkowników i haseł z prawie dwóch milionów kont na takich portalach jak Twitter, Facebook, Yahoo, Odnoklassniki, Gmail i VKontakt. Ataki przeprowadzono w ponad 92 krajach.


Wystąpił wyciek informacji za pomocą zainstalowanego na komputerach na całym świecie złośliwego oprogramowania. Wirus zachowuje dane wprowadzane na głównych stronach do logowania, a następnie przekazuje je do serwera kontrolowanego przez hakerów. Serwer zarejestrowany jest w Holandii i obsługiwany jest przez rosyjskojęzycznych użytkowników.

 

Najpopularniejszym obiektem hackingowania kont użytkowników stał się Facebook. Cyberprzestępcy przejęli tam ok. 320 tys. haseł, a z Twiterra 22 tys. Prace hakerów ułatwiło im 16 tys. użytkowników, którzy posługują się nieskomplikowanymi hasłami tj. „123456”, „111111” lub „123456789”. Równie łatwe w wielu przypadkach było używanie przy logowaniu słowa „admin” i „password”. W ostatnim miesiącu to już drugi cyberattack na portale społecznościowe. 2 grudnia hakerzy włamali się do LiveJournal na konta ośmiu znanych w Rosji blogerów.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika xes23

Czyli okradli złodzieji. Bo

Czyli okradli złodzieji. Bo facezbok czy twiter to są właśnie złodzieje specjalizujący się w wyłudzaniu danych. Przykład, tydzień temu zablokowano mi konto na facebuku z powodu jak to napisali "braku wiarygodności" oraz "z powodów bezpieczenstwa", cokolwiek to miało znaczyć. w celu odblokowania zarządano na bezczela podania mojego numeru telefonu!!
Otórz drogi adminie facebookajesli to czytasz, takiego wała jak go odmnie dostaniesz. Mój numer to moja prywatna sprawa, udostępniam tylko niezbędne dane dla kontaktów ze znajomymi a niektórym nie zamierzam właśnie z powodów bezpieczenstwa pustaku.
Jako że pomimo meila konta mi nie odblokowano założyłem po prostu następne na to samo imię i nazwisko a jak będzie potrzeba zrobie to 15 razy i niech się admini bawią w blokowanie..
wszystkim mającym podobny problem polecam zrobić to samo

Portret użytkownika TreleMorele

Miałem podobnie na poczcie

Miałem podobnie na poczcie interii robionej na silniku gmaila.
Podaj numer tel by uwiarygodnić konto. Szkoda było je tracić więc poszedłem do kiosku, kupiłem jakiś najtańszy starter-wpiąłem na czas procedury do tela a po wszystykim wywaliłem w kąt.

Portret użytkownika jj

hehe, niech kradna, i co tam

hehe, niech kradna, i co tam znajda. jak ktos ma troche oleju w glowie to nie ma na necie zadnych waznych informacji, jak robi zakupy to karta kredytowa-zabezpieczona przed wyczyszczeniem, a pejsbook uzywa do wyslania zyczen urodzinowych itp. wracaja czasy kiedy jedynym sposobem przeprowadzenia prywatnej rozmowy bedzie spotkanie w 4 oczy, po uprzednim rozbrojeniu telefonow:):)
te rzadowe debile robia sobie krzywde sami, wszyscy wiedza ze sa szpiegowani, zaczna sie spotykac a nie tylko bluzgac na necie, zaczna tworzyc swoje grupy, spolecznosci i ten caly plan "divide and rule" obroci sie 180*  out

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem