Gwałtownie wzrasta ilość osób z demencją

Kategorie: 

Liczba osób z rozpoznaniem otępienia (demencji) wzrosła o 62% w ciągu ostatnich siedmiu lat, wynika z najnowszych statystyk z Centrum Informacji Zdrowia i Opieki Społecznej (HSCIC) w Wielkiej Brytanii – podaje Health.com.

 

Zwiększona długość życia, poprawa diagnostyki i podnoszenie świadomości na temat tej konkretnej choroby może być przyczyną tego zjawiska. Dzisiejsze statystyki pokazują, że w 2013 - 2014 w Anglii zdiagnozowano demencję u 344 tys. ludzi. W latach 2006 - 2007 było ich zaledwie 213 tysięcy.


Eksperci twierdzą, że ponad połowa osób żyjących z demencją nadal są tego nieświadomi, więc terminowe diagnozowanie powinno być obecnie priorytetem. Najbardziej narażone są osoby w wieku powyżej 55 roku życia. Każdy człowiek dotknięty schorzeniem ma prawo do informacji o diagnozie i możliwość uzyskania dostępu do procedur medycznych, a także wsparcia, mówią eksperci.


Pomimo faktu, że dzisiaj ludzie w wieku powyżej 60 lat mają 40% mniejsze szanse zachorowania na demencję niż osoby w podobnym wieku około 30 lat temu, epidemia zbiera jednak swoje żniwo, bo ludzie żyją dłużej na starość.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika wethaed

Jednego aspektu chyba

Jednego aspektu chyba najbardziej istotnego nie bierze się pod uwagę - podstawowego prawa biologii - mówiącego o tym, że nieużywany organ zanika. Jeśli masz rękę w gipsie to po 3 tygodniach masz atrofię mięśni. Obecnie ludzie szczególnie starsi zamiast używać mózgu (umysłu) siedzą godzinami przed telewizorem, urządzenia elektroniczne zastępują im pamięć, potrzebę liczenia itd.
Co na to biologia, ano degraduje mózg jako organ zbędny - to samo dotyczy coraz bardziej popularnego przyjaciela starszych - Alzheimera.
Czyli zastąp prawdziwe używanie ciała i umysłu współczesnymi wygodnymi protezami, ale nie dziw się później, że prawa natury zrobią swoje i zostaniesz inwalidą.
Już teraz młode "masy" wychowane przez prymitywne media sądząc po wypowiedziach na forach i w codziennych relacjach społecznych to inwalidzi umysłowi - a co z nich będzie za 40 czy 60 lat lepiej nie sobie nie wyobrażać.

Portret użytkownika locutus79

"Wielka" Brytania to

"Wielka" Brytania to ,"wielka" brytania tamto, Anglia już nie jest wielka.Demencja ,islamizacja ,zciotowacenie narodu (oprócz górali ,wieśniaków ,angielskich i irlandzkich cyganów i kibiców) i totalne ogłupianie kolejnych pokoleń.No i jeszcze wspaniała armia.Gdyby kilkadzieśąt lat temu na terytorium ,wtedy jeszcze Wielkiej Brytanii , dwóch brudasów odcieło głowę angielskiemu żołnierzowi ,spłoneło by pół Afryki.Ale teraz cała pizdowata generalicja wykonuje tylko polecenia.Dlatego właśnie nie można traktować ich zdania jako wzór czy autorytet.A wszyscy angielscy badacze i pseudonaukowcy mogą sobie swoje wyniki w pi..e wsadzić.Wszędzie jeb...e statystyki ,wykresy ,badania i srania.

Portret użytkownika em

Trują nas, by za jakiś czas

Trują nas, by za jakiś czas udostępnić chorym eutanazję, a skończy się to na eutanazji przymusowej dla wszystkich po 55. roku życia. Właściwie to nie ma się czemu dziwić; niby dlaczego mają dbać o zwykłych śmiertelników, których już wykorzystali, i z których nie mają pożytku...

Portret użytkownika Roobaczkowa

Em! Jest taka bardzo znana

Em! Jest taka bardzo znana chińska, stara przepowiednia przyszłości ,, w częściach". W większości się już zrealizowała ale pozostała niezrealizowana jej końcówka. Tam jest mowa o popychaniu ludzi do odpoczynku i zakłóceniu odwiecznego cyklu życia i śmierci. ,,Popychanie ludzi do odpoczynku okaże się lepsze" ,,Kończący kończą, a startujący startują" ,,Naturalny cykl życia ludzkiej rasy będzie złamany" ,,Na tym etapie będą studiowane liczby Boga" Stary rysunek załączony do przepowiedni pokazuje jednego człowieka, który popycha drugiego do przodu dwoma rekami. Pierwsze co przyszło mi do głowy gdy to czytałam to przymusowa eutanazja. Ma to jednak nastąpić dopiero po III wojnie światowej. Ta wojna też jest ciekawie opisana. Jeden problem nierozwiązany, a drugi stworzony. Grzyb i fontanna.  Nierozwiązanym problemem może być Fukuszima, a nowy problem to może być jakaś nowa eksplozja nuklearna w oceanie. Jest tam mowa o ogromnej chmurze zanieczyszczeń i o tym, że ta wojna nie będzie zależała od żołnierzy. Pewno będzie się liczyła technika.Walczyć ma ze sobą ,,niebieski zachód i czerwony wschód" więc pewno NATO i Chiny.

Portret użytkownika Roobaczkowa

Co tu się dziwić, jak coraz

Co tu się dziwić, jak coraz więcej firm paprze żywność. Dzisiaj miałam ochotę na czekoladę. Poszłam kupić sobie milkę (tą z karmelem). Kiedyś była smaczna, a dzisiaj zauważyłam, że przypomina smakiem wyrób czekoladopodobny. Sprawdziłam w składzie co się zmieniło. Smak mam niezawodny. Zaczęli dodawać tłuszcz palmowy taki jak w wyrobach czekoladopodobnych. Ten tłuszcz, który jest wyjątkowo szkodliwy dla naczyń krwionośnych i serca. Myślą, że ludzie nie mają smaku i nie zauważą? Wkurzyłam się. Zamiast robić jakieś akcje promocyjne powinni utrzymać dobrą jakość produktu, a nie traktować klienta jak świnię. I tak jest w przypadku wielu firm, nie tylko tej od milki. Już nigdy nie kupię tej czekolady. Mam wrażenie, że wracamy do czasów stanu wojennego. Kiedyś też można było kupić tak badziewne czekolady, ale wtedy nazywało się toto po imieniu ,,wyrób czekoladopodobny".

Portret użytkownika Jacoo

tak też to zauważyłem jakiś

tak też to zauważyłem jakiś czas temu na przykładzie innej firmy niby polskiej...  niestety słodycze pomimo że i tak nie są zdrowe stają się "trujące", co tam słodycze coraz więcej żarcia w sklepie to "śmieci". niby jest tak duży wybór ale wybór jest nikły... najlepiej kupować jedzenie u rolnika, zaufanego, ekologicznego a to śmieciowe jedzenie sklepowe omijać szerokim łukiem Smile

Portret użytkownika sternick

Do przewidzenia              

Do przewidzenia                                     .
Aluminium w tysiącach ton rozpylane nad naszymi głowami zaczyna zbierać żniwo. Nie przypadkowo akurat w GB ilość demencji jest krytyczna. Opryski nad wyspą należą do najwiekszych w Europie. 
Aluminium jak wiadomo jest odpowiedzialne za wiele schorzeń neurologicznych.
Smutne to , ale czasem się uśmiecham kiedy spada samolot. Jednego truciciela mniej ,choć tych co giną równie szkoda. Tylko , że tych co spadają z samolotami żałuje cały swiat choć jest ich kilkudziesięciu a tym co umierają od rozpylanych chemikaliów nikt pomników nie stawia, choć ich są setki tysięcy lub miliony ( jeśli wziąć pod uwagę zaniżanie statystyk)
Żyjemy dłużej i co z tego? 
W średniowieczu ludzie żyli może połowę tego, ale płacili 10% podatku ( my 70%) i pracowali 90 dni w roku ( my ponad 250). Więc paradokasalnie z życia mieli więcej , mimo że w latach krótszego.
Pytanie : Czy to właśnie nazywamy postępem ?

Portret użytkownika Mikel

Chemizacja, kilogramy

Chemizacja, kilogramy leków.... i o efekt nie trudno. Są bardzo ciekawe wyniki badań na  ten temat prowadzone przez Niemców. Wskazuja na wyraźna zależnośc chemizacji (głównei stosowanai leków w dużych ilościach) na pojawienie się otępienia starczego.  A koncerny farmaceutyczne tylko liczą kasę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem