Gwałtowne ulewy w Teksasie

Kategorie: 

 

Jak podaje CNN, ulewne deszcze spowodowane przez gwałtowną burzę, zalały obszary Houston i wiele osiedli w amerykańskim stanie Texas, tysiące ludzi pozostaje bez prądu. Stan Teksas od wielu miesięcy cierpiał z powodu suszy, dla niektórych deszcz jest wybawieniem. Jednak spękana i wysuszona ziemia nie wchłania wilgoci co dodatkowo pogarsza sytuację powodziową.

 

Niepogodzie, towarzyszą ulewne deszcze i porywisty wiatr. W niektórych rejonach spadło od 25 do 35 centymetrów opadów atmosferycznych w ciągu ostatnich 12 godzin. Niektóre ulice w zaludnionych obszarach, w tym w części Houston, zostały zalane tak bardzo, że władze musiały blokować drogi.

 

Mnożą się  doniesienia o zniszczonych domach i budynkach. Według wstępnych danych, nie było ofiar ani poszkodowanych w wyniku działania ekstremalnej pogody.

 

Źródłohttp://earth-chronicles.ru/news/2012-01-10-14723

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gregluc

ja bym to nie nazwał anomalią

ja bym to nie nazwał anomalią a raczej zmianą obszarów występowania opadów i susz. Suma opadów musi się zgadzać w cyklu na całym świecie bo woda w opadach bierze sie z tego co wyparuje wcześniej. Jesli np w takiej Polsce ostatnio mieliśmy jak nigdy suchą jesień a początek zimy nie przyniósł znacznych opadów to siłą rzeczy w innym regionie świata musiały te opady spaść. Pytanie nie jest czemu pada deszcz ale czemu nastąpiła zmiana obszarów występowania opadów i susz?

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika gregluc

dobry kierunek obrałeś ,

dobry kierunek obrałeś , myślę że w istocie jest jeden z ważnych czynników wpływających na takie zmiany. Jesli dorzucimy do tego chocby tylko z dzisiejszych newsów informacje o zmianie zasolenia mórz to chyba oczywsitym staje się fakt iż ma to kolosalne znaczenie do zmiany nie tylko samych kierunków ale i występowania prądów oceanicznych.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem