Gwałtowne powodzie w Dżakarcie

Kategorie: 

Powodzie spowodowane przez ulewne deszcze i osuwiska w indonezyjskiej stolicy Dżakarcie i sąsiedniej prowincji Banten na wyspie Jawa, zabiły osiem osób. Około 120 tys. ludzi straciło dach nad głową, donosi Asia News Network. Sezonowe, ciężkie opady deszczu w Indonezji spowodowały powodzie i osuwiska błota. Dżakarta zalana jest wodą. Poziom wody w niektórych miejscach sięga nawet trzech metrów.

 

W regionie sparaliżowany jest ruch autobusów i pociągów podmiejskich. Większość urzędów i przedsiębiorstw tymczasowo zamknięto. W szkołach odwołano zajęcia. Mieszkańcy brodzą w wodzie, czasem nawet po szyję. Ratownicy ewakuowali już ponad 20 tysięcy osób. Niektórzy mieszkańcy zdecydowali się pozostać w swoich domach. Chcą przeczekać złą pogodę na wyższych piętrach i na strychach w nadziei, że za dzień lub dwa powódź ustąpi.Woda zalała nawet pałac prezydencki. Ze względu na kataklizm prezydent Susilo Bambang Yudhoyono musiał przełożyć termin i miejsce spotkania z prezydentem Argentyny Cristina Fernandez de Kirchnerem. Poziom wody w sąsiedztwie pałacu prezydenckiego przekracza metr.

Wcześniej gazeta Jakarta Post poinformowała o wprowadzeniu w indonezyjskiej stolicy stanu wyjątkowego, ale MSZ nie potwierdził tych informacji. Pracownicy Urzędu Zarządzania Kryzysowego i Czerwonego Krzyża udzielają pomocy ofiarom. Dystrybuowana jest żywność i niezbędne rzeczy. W czwartek po południu woda w stolicy powoli zaczęła opadać.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ