Groźny wybuch w Omsku – ludzie boją się o swoje życie

Kategorie: 

06 marca o godz. 10:30 odnotowano groźny pożar w zakładach Omski Kauczuk, poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w regionie. Ogromny, czarny słup dymu unosił się przez co najmniej dwie godziny nad miastem. Pożarem objęte było około 700 metrów kwadratowych powierzchni fabryki. Brak informacji o ofiarach.

 

Lokalne władze apelują do mieszkańców o zachowanie spokoju. Nie ma zagrożenie dla społeczeństwa, informuje Omsk - Inform. Zdaniem naocznych świadków w fabryce doszło do eksplozji. Specjalnej paniki nie było, ale w mieście rozpowszechniano plotki o zagrożeniach. W szpitalach informowano na przykład, że trzeba zaopatrzyć się w maski i najlepiej pozostać w domu.

 

Według Omsk – Inform, w zakładach pożar wybuchł w rafinerii. Podczas eksplozji do atmosfery dostało się sporo fenolu – niebezpiecznej substancji, podrażniającej błony śluzowe oczu, drogi oddechowe i skórę. Oficjalnie informacji o emisji fenolu nikt nie potwierdza.


Tymczasem okazało się, że toksyczna chmura dymu przemieściła się nad miejscowość Bieriegowo. Władimir Korbut, szef Ministerstwa Sytuacji Kryzysowych w Omsku powiedział, że dym nie jest niebezpieczny i nie ma zagrożenia dla życia mieszkańców. Ludzie nie dowierzają jednak tym deklaracjom i większość pozostaje w domach.


 

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

A wiesz, że też o tym

A wiesz, że też o tym pomyślałem? W każdym razie takiego scenariusza nie można wykluczyć. Po Fukushimie wszystko jest już możliwe. Rosja ma mnóstwo elektrowni atomowych. Dla pewnych grup interesów, destabilizowanie sytuacji w tym kraju jest mocno wskazane. Te parchy są zdeterminowane jak nigdy. Oby Rosjanie trzymali rękę na pulsie...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem