Groźne powodzie w Rosji – na razie pod wodą cztery regiony Syberii

Kategorie: 

Chakasia, Tuwa, Republika Ałtaj, Ałtajski Kraj zmagają się z ogromną powodzią. Zalane są tysiące domów i gospodarstw. W niektórych obszarach drogi zniknęły pod wodą, co utrudnia przemieszczanie się i komunikację. Są miejsca całkowicie odcięte od świata i to nie tylko małe miejscowości, ale także duże miasta.

 

Wioska Katun w górach Ałtaj, znajdująca się nad Brisbanem, została zagarnięta przez rzekę. Sytuacja w Ałtaju zaczęła się pogarszać trzy dni temu, gdy z powodu ulewnych deszczy, padających kilka dni, gwałtownie podniósł się poziom wody w rzekach. W regionach dotkniętych kataklizmem wprowadzono stan wyjątkowy. Trwa ewakuacja mieszkańców. Zalanych zostało około 4 tys. domów.

 

Jednym z podtopionych osiedli jest Barnauł. Po jego ulicach można poruszać się tylko łodziami.

„Ponad tysiąc osób już ewakuowano. Ci przebywają głównie u krewnych. Szykowane są przejściowe ośrodki zakwaterowania” – powiedział Aleksiej Makarin, zastępca dyrektora Departamentu Ministerstwa Obrony Cywilnej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji.

Dotychczas odnotowano śmierć co najmniej siedmiu osób. Zniszczone są dwa mosty. Nie ma kontaktu z ludźmi w kilku wsiach. Prognozy są niepomyślne i powódź na pewno obejmie kolejne regiony Syberii. Ze skutkami katastrofy walczą tysiące ratowników. Dla tych, którzy nie chcą opuścić swoich domów, zorganizowano dostawy wody i żywności. Życie w wymienionych regionach jest sparaliżowane. Wielka powódź zbiegła się na przykład z terminami państwowych egzaminów na studia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dominus

Bardzo dobra wiadomosc.  Od

Bardzo dobra wiadomosc.  Od razu chumor mi sie poprawil, wrocil apetyt i slonce wyszlo zza chmur.  Wiecej takich wiadomosci "zmainynaziemi" nawet gdyby mialy byc wyssane z palca tak jak wiekszosc waszych artykulow. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ