Groźna eksplozja gazociągu w Niemczech

Kategorie: 

W Niemczech doszło do poważnego wypadku. Eksplodował gazociąg, w wynku czego 26 osób zostało rannych, a jedna zmarła.

 

W niemieckim mieście Ludwigshafen am Rhein wybuchł gazociąg. Incydent miał miejsce w pobliżu największego na świecie koncernu chemicznego BASF, podaje Focus.de. Do wypadku doszło o 11:25 czasu lokalnego na przejeździe kolejowym. Eksplozja nastąpiła, gdy koparka uszkodziła rurę, która dostarcza gaz pod wysokim ciśnieniem.


Wybuch był tak silny, że w promieniu 100 metrów w domach powylatywały okna, a słup ognia osiągnął wyskość ponad 100 metrów. Fala uderzeniowa zniszczyła zaparkowane samochody i maszyny budowlane. Całkowicie spłonęło kilkadziesiąt aut. Uszkodzonych jest pięćdziesiąt domów.

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło w połowie listopada 2013 roku w Polsce na terenie gminy Przygodzice w Jankowie Przygodzkim. Wówczas zginęły dwie osoby, a wiele rodzin straciło swoje domy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika brutal

witam wszystkich pierwszy raz

witam wszystkich pierwszy raz widziałem na zywo dosłownie z 15 minut temu spadajacy dosc duzy meteor czy cos w tym rodzaju palił jak rakieta tyle ze z duzym skosem w dół predkosc zawrotna tuz nad ziemią wygasł widok niesamowity szkod że niemiałem pod ręką aparatu trwało to dosłownie jakies 4-5 sekund wydawało mi się przez chwile że w cos uderzy tak to wyglądało pozdrawiam

Portret użytkownika brutal

 po pierwsze gówno cie

 po pierwsze gówno cie obchodzi czy słyszałem czy widziałem znaki interpunkcyjne nie cierpie takich typów jak ty! co czepiają sie znaków jak masz problem z przeczytaniem mojego komentarza to skozystaj z tłumacza wujka google chyba go znasz ? albo poprostu nie czytaj moich komentarzy ok, mam nadzieje ze słyszałeś o dobrym wychowaniu bo tego cie chyba w szkole uczyli ? chyba że zle to tobie interpretowano  ale to juz nie mój problem, teraz mnie popraw albo poprostu pocałój w d..... 4 litery ok
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem