Groźna burza nad hrabstwem Kent - piorun trafił jedną z kobiet

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kobieta opowiedziała o dramatycznych chwilach, które miały miejsce podczas burzy dwa dni temu w Tunbridge Wells. Susannah Ford-Crush przeżyła uderzenie pioruna, a moment ten zarejestrowała swoim telefonem komórkowym.

 

Piorun trafił w dom niewiasty w Tunbridge Wells. Susannah powiedziała, że początkowo traktowała wszystko dość rozrywkowo i nie spodziewała się, że będzie uczestnikiem dramatycznego wydarzenia.

„Piorun uderzył w metalowy element mojego domu, dokładnie 3 metry i 57 centymetrów od miejsca, gdzie siedziałam w otwartym oknie i doświadczyłam pośredniego trafienia. Poczułam nagły przepływ ciepła, zaskoczył mnie błysk, jasne światło. Zostałam odrzucona z okna na moje łóżko. Cierpiałam silne bóle głowy, miałam lekkie oparzenia, a skóra pachniała spalenizną. Moje ciało i włosy były statyczne jeszcze kilka godzin”.

Tymczasem w Gravesend, mężczyzna doznał poparzeń we wczesnych godzin porannych. Człowiek ten walczył z pożarem, gdy piorun uderzył w dom. Roy Thomas, jego partnerka Tracey Shelton i jej 15-letni syn, przebywali w domu w Calderwood, kiedy obudził ich przeraźliwy huk. Roy wyskoczył z łóżka. Na skutek uderzenia włączył się alarm w domu.

 „W ciemności nie mogliśmy znaleźć drogi ucieczki. W około czuć było spaleniznę i pachniało dymem. Myśleliśmy, że telewizor się spalił. Spojrzałem na poddasze i ujrzałem światło”.

"Zadzwoniliśmy po straż pożarną. Chwyciłem drabinę. Jak tylko uchyliłem właz na dach, ujrzałem przestrzeń wypełnioną dymem. Starałem się zdusić płomienie ręcznikiem i pościelą, ale tam było zbyt gorąco. Tracy i jej syn podawali mi mokre szmaty, ale to długo nic nie dawało. Ostatnim mokrym ręcznikiem udało się ostatecznie zdusić płomień”.

Straż pożarna dotarła dość szybko na miejsce zdarzenia w ciągu kilku minut, dokładnie o godz. 03:21. Stłumili ogień, a potem użyli specjalnej kamery, aby sprawdzić podejrzane miejsca. Thomas został hospitalizowany, bo doznał oparzeń podczas gaszenia poddasza. Uderzenie pioruna  spaliło instalację elektryczną w domu i zniszczyło sprzęt, włączony do sieci.


Dramatyczne burze spowodowały intensywne opady deszczu po fali upałów. Na filmie, kręconym w sypialni w Tonbridge, widać, jak „widelec” pioruna dotyka ziemi i rozświetla wszystko wokół.
 

 

 

Źrodlo: http://www.kentonline.co.uk/

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika slimak:)

Od dziecka bylam uczona zasad

Od dziecka bylam uczona zasad postepowania w czasie burzy ktore pamietam i wcielam w zycie do dzis. Moj malzonek wysmiewal sie ostatnio z moich tzw. "zabobonow" jak to mowi.. no coz lepiej zapobiegac niz leczyc.. Jedno jest pewne, od 10 lat zyje w Londynie i jeszcze nigdy nie spotkalam sie z takimi burzami jak sa teraz, 3 w ciagu 2 dni to troche duzo Smile pozdrawiam

Skomentuj