Grecja zażądała od Niemiec 160 miliardów euro odszkodowania za szkody wojenne

Kategorie: 

Grecja zażądał odszkodowania za działania niemieckich nazistów na terytorium Grecji w czasie II wojny światowej, napisał Greek Reporter. Zdaniem Członka Rady Narodowej (Aristomenis Siggelakis) Berlin powinien zapłacić Atenom 108 miliardów euro bez odsetek za zniszczenie infrastruktury i 54 mld euro za okupację. Odszkodowanie od Niemiec powinno objąć zniszczenia archeologiczne, a także rekompensaty dla ofiar zbrodni hitlerowskich.

 

Siggelakis w Salonikach zaprezentował zebrane dowody zbrodni hitlerowskich wobec greckiego społeczeństwa. Już we wrześniu 2012 r. Ministerstwo Finansów Grecji ogłosiło, że oblicza kwotę reparacji, i że Niemcy muszą zapłacić za zbrodnie hitlerowskie. Greckie władze zaczęły aktywnie rozwijać temat odszkodowań dla wydarzeń z II wojny światowej, kiedy kraj ogarnął kryzys finansowy.

 

Władze niemieckie uważają, że żądania Aten są bezzasadne. Po zawarciu umowy w 1960 roku Niemcy wypłaciły Grekom 115 milionów marek niemieckich (około 55,4 milionów euro). Pieniądze trafiły głównie do byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ppowell

Tylko my tej wojny nie

Tylko my tej wojny nie wygraliśmy, zostaliśmy sprzedani przez naszych sojuszników (nawet posuneli się do morderstwa Sikorskiego) i wpadlismy w zabor na ponad 40lat przez ten okres będąc grabionym że wszystkiego i jak już to Ruscy powinni nam tez wypłacić odszkodowanie, tylko ze Rudy lizodup jest jaki jest

Portret użytkownika etc

Tak na dobrą sprawe Polska na

Tak na dobrą sprawe Polska na pewno nie otrzymała stosownego odszkodowania po II wojnie światowej.Wiele zburzonych miast budowano od nowa.Gdyby Niemcy wszystko zrekompensowali byli byśmy bogatym krajem,a nie cofnięci w rozwoju gospodarczym o  conajmniej 50 lat.

Portret użytkownika brutal

Moich dziadków niemcy

Moich dziadków niemcy torturowali nie nawidzę ich i nic tego nie zmieni żadne odszkodowanie, ale to nie zwalnia ich pokoleń od płacenia odszkodowań wszystkim poszkodowanym , poniewasz czerpią dobroci z grabieży swoich dziadków i po dziś dzień prężnie się rozwijają bo mieli start ,dlamnie grecy mogą być nie robami ,mało mnie to obchodzi ale powinni z gebelsów wyciągnąć ile się da ,hitlerowskie państwo powinno zrzec się wszystkiego co posiada, mają krew na rękach i nie zmyje tego żadna woda . dzisiaj chcieliby dalej rządzić światem zapędy hitlerowskie pozostały w genach ,do dziś produkują szczepionki od II wojny światowej co to oznacza ,to oznacza że przegrali bitwe ,a nie wojne!

Portret użytkownika ciekaw świata

Teraz nagle pieniądze im się

Teraz nagle pieniądze im się należą? A nam cto k.... co? Tusk i Komorowski u władzy to jest jakiś żart z naszego narodu. Chyba, że grecja się zbroi cichcem za przyzwoleniem reszty 'wybrańców'.A z polaków ciągną jak z dojnej krowy. W Polsce płacimy w sumie około 85% podatku w każdej możliwej postaci. Wysysają pieniądze z mandatów. A jednak gówniano się dzieje. To gdzie w takim razie te pieniądze się podziewają?! Kogo my utrzymujemy?!? I dlaczego ten artykuł jest w czasie przeszłym, a media nawet nie poinformowały o tym w trakcie? No chyba że ja ominąłem. Nawet UK chce uciekać z UE, bo z d..y wzięte podatki, opłaty i inne złodziejskie koszty i myta zrujnują całkiem budżet brytyjski w ciągu następnych kilku lat. Przecież nas jawnie UE pompuje. Oni nas gwałcą w dupska prawie wszyscy uśmiechają się do telewizorów lub fb. Teraz już się nie denerwuję na tych bandytów, ja się śmieję z europejczyków którzy popierają największy w historii oficjalny gang wymuszający od ludzi haracze. AlCapone to pierdnięcie w mąkę w porównani do UE - czyli dużo szumu o nic.

Portret użytkownika 3plabc

Gdyby niemcy mieli wszystkim

Gdyby niemcy mieli wszystkim płacić należne odszkodowania i zadośćuczynienia za zbrodnie nazistów to coś czuje, że z 200 lat jeszcze musieli by robić za darmo... druga sprawa, że tych nazistów ktoś poparł, ale tak się kończą nacjonalistyczne mżonki o potędze pod przewodnictwem wariatów.... tak na marginesie hitlerowcy wymordowali około 200 000 niemców, nie tylko homoseksualistów, ludzi z upośledzeniami czy to psychicznymi, czy fizycznymi, ale również komunistów, socjaldemokratów, wszelkiej maści opozycjonistów i ludzi teoretycznie zagrażających, czy niepasujących intelektualnie do wizji aryjskiej tysiącletniej rzeszy.

Portret użytkownika jw23

O czym wy tu pierd.....licie

O czym wy tu pierd.....licie kto wygrał wojne??????
mógł zwycieżca wyciąc niemców, zabrac cały przemysł ... itd.
 
Jak nie umie się zagospodarowac zwycięstwa ( via przemiany w polsce) to do kogo macie pretensje do niemcow ze wam nie zaplacili za straty.

Portret użytkownika gość

Hmm Panowie tu muszę napisać

Hmm Panowie tu muszę napisać tym ,którzy nie wiedzą . Duża częsć Polaków dostała odszkodowania od niemców. Była specjalna fundacja o nazwie Polsko-Niemieckie pojednanie, Niemcy dawali kasę i były wypłacane odzskodowania. Poczytajcie . Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
  _____  __    __    
\_ \ / /_ /__\ ___
/ /\/ | '_ \ /_\ / __|
/\/ /_ | (_) | //__ \__ \
\____/ \___/ \__/ |___/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII