Grecja zażądała od Niemiec 160 miliardów euro odszkodowania za szkody wojenne

Kategorie: 

Grecja zażądał odszkodowania za działania niemieckich nazistów na terytorium Grecji w czasie II wojny światowej, napisał Greek Reporter. Zdaniem Członka Rady Narodowej (Aristomenis Siggelakis) Berlin powinien zapłacić Atenom 108 miliardów euro bez odsetek za zniszczenie infrastruktury i 54 mld euro za okupację. Odszkodowanie od Niemiec powinno objąć zniszczenia archeologiczne, a także rekompensaty dla ofiar zbrodni hitlerowskich.

 

Siggelakis w Salonikach zaprezentował zebrane dowody zbrodni hitlerowskich wobec greckiego społeczeństwa. Już we wrześniu 2012 r. Ministerstwo Finansów Grecji ogłosiło, że oblicza kwotę reparacji, i że Niemcy muszą zapłacić za zbrodnie hitlerowskie. Greckie władze zaczęły aktywnie rozwijać temat odszkodowań dla wydarzeń z II wojny światowej, kiedy kraj ogarnął kryzys finansowy.

 

Władze niemieckie uważają, że żądania Aten są bezzasadne. Po zawarciu umowy w 1960 roku Niemcy wypłaciły Grekom 115 milionów marek niemieckich (około 55,4 milionów euro). Pieniądze trafiły głównie do byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Ppowell

Tylko my tej wojny nie

Tylko my tej wojny nie wygraliśmy, zostaliśmy sprzedani przez naszych sojuszników (nawet posuneli się do morderstwa Sikorskiego) i wpadlismy w zabor na ponad 40lat przez ten okres będąc grabionym że wszystkiego i jak już to Ruscy powinni nam tez wypłacić odszkodowanie, tylko ze Rudy lizodup jest jaki jest

Portret użytkownika etc

Tak na dobrą sprawe Polska na

Tak na dobrą sprawe Polska na pewno nie otrzymała stosownego odszkodowania po II wojnie światowej.Wiele zburzonych miast budowano od nowa.Gdyby Niemcy wszystko zrekompensowali byli byśmy bogatym krajem,a nie cofnięci w rozwoju gospodarczym o  conajmniej 50 lat.

Portret użytkownika brutal

Moich dziadków niemcy

Moich dziadków niemcy torturowali nie nawidzę ich i nic tego nie zmieni żadne odszkodowanie, ale to nie zwalnia ich pokoleń od płacenia odszkodowań wszystkim poszkodowanym , poniewasz czerpią dobroci z grabieży swoich dziadków i po dziś dzień prężnie się rozwijają bo mieli start ,dlamnie grecy mogą być nie robami ,mało mnie to obchodzi ale powinni z gebelsów wyciągnąć ile się da ,hitlerowskie państwo powinno zrzec się wszystkiego co posiada, mają krew na rękach i nie zmyje tego żadna woda . dzisiaj chcieliby dalej rządzić światem zapędy hitlerowskie pozostały w genach ,do dziś produkują szczepionki od II wojny światowej co to oznacza ,to oznacza że przegrali bitwe ,a nie wojne!

Portret użytkownika ciekaw świata

Teraz nagle pieniądze im się

Teraz nagle pieniądze im się należą? A nam cto k.... co? Tusk i Komorowski u władzy to jest jakiś żart z naszego narodu. Chyba, że grecja się zbroi cichcem za przyzwoleniem reszty 'wybrańców'.A z polaków ciągną jak z dojnej krowy. W Polsce płacimy w sumie około 85% podatku w każdej możliwej postaci. Wysysają pieniądze z mandatów. A jednak gówniano się dzieje. To gdzie w takim razie te pieniądze się podziewają?! Kogo my utrzymujemy?!? I dlaczego ten artykuł jest w czasie przeszłym, a media nawet nie poinformowały o tym w trakcie? No chyba że ja ominąłem. Nawet UK chce uciekać z UE, bo z d..y wzięte podatki, opłaty i inne złodziejskie koszty i myta zrujnują całkiem budżet brytyjski w ciągu następnych kilku lat. Przecież nas jawnie UE pompuje. Oni nas gwałcą w dupska prawie wszyscy uśmiechają się do telewizorów lub fb. Teraz już się nie denerwuję na tych bandytów, ja się śmieję z europejczyków którzy popierają największy w historii oficjalny gang wymuszający od ludzi haracze. AlCapone to pierdnięcie w mąkę w porównani do UE - czyli dużo szumu o nic.

Portret użytkownika 3plabc

Gdyby niemcy mieli wszystkim

Gdyby niemcy mieli wszystkim płacić należne odszkodowania i zadośćuczynienia za zbrodnie nazistów to coś czuje, że z 200 lat jeszcze musieli by robić za darmo... druga sprawa, że tych nazistów ktoś poparł, ale tak się kończą nacjonalistyczne mżonki o potędze pod przewodnictwem wariatów.... tak na marginesie hitlerowcy wymordowali około 200 000 niemców, nie tylko homoseksualistów, ludzi z upośledzeniami czy to psychicznymi, czy fizycznymi, ale również komunistów, socjaldemokratów, wszelkiej maści opozycjonistów i ludzi teoretycznie zagrażających, czy niepasujących intelektualnie do wizji aryjskiej tysiącletniej rzeszy.

Portret użytkownika jw23

O czym wy tu pierd.....licie

O czym wy tu pierd.....licie kto wygrał wojne??????
mógł zwycieżca wyciąc niemców, zabrac cały przemysł ... itd.
 
Jak nie umie się zagospodarowac zwycięstwa ( via przemiany w polsce) to do kogo macie pretensje do niemcow ze wam nie zaplacili za straty.

Portret użytkownika gość

Hmm Panowie tu muszę napisać

Hmm Panowie tu muszę napisać tym ,którzy nie wiedzą . Duża częsć Polaków dostała odszkodowania od niemców. Była specjalna fundacja o nazwie Polsko-Niemieckie pojednanie, Niemcy dawali kasę i były wypłacane odzskodowania. Poczytajcie . Pozdrawiam.

Portret użytkownika Ja

Ciekwe że pomimo spłaconego

Ciekwe że pomimo spłaconego naszego długu, ciągle musimy spłacać odsetki od niego. Niemcy załatwiły sprawę dość szybko i rozliczyły się ze swoich błędów. Pytanie kiedy instytucje w których mamy to rosnące zadłużenie zarządają zwrotu całkowitej jej wartości i jak to będzie zrealizowane, chyba że będą regularnie umarzać część spłacanej lichwy aby dojna krowa nie padła z wycieńczenia od ciągnięcia za wymiona.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Tak te nieroby chca

Tak te nieroby chca wzystkiego bylem w Grecji 2 lata temu strasznie leniwi, niechetni do pracy a na dodatek zadufani ludzie ktorzy (pamiec ok) ciagle wspominaja starozytna grecje. w miejscach na pokaz jest czysto i schludnie ale krok w bok to wiekszy syf jak u nas w Polsce
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ada co innego stereotyp o nas

ada co innego stereotyp o nas Polakach na zachodzie a co innego jak przyjezdzaja do Polski turysci, ja nie oceniam jednostek bo to inna bajka mowie ogolnie u nas tego syfu w porownaniu do Grecji czy Wloch nie ma. naprawde widzialem juz wiele ale oni nic a nic nie dbaja o wlasne otoczenie, u nas ludzie wyrzucaja do lasu smieci czy do rowu prawda tyle ze tam mozna potknac sie onie wszedzie a juz nie mowie jak oni pracuja to co my robimy w 1-2 dni im potrzeba co najmniej tygodnia 
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika PilipWeeFee

no to Polsce powinni wypłacic

no to Polsce powinni wypłacic z 20X razy tyle ;] nie oszukujmy sie, cala warszawa, miliony ludzi, wioski, miasta, dzieła sztuki i na dodatek "zwycięstwo" w wojnie nam nie pomoglo. najbardziej chyba boli to, ze byliśmy tacy zajebisci, a z kazdym wiekiem nasza potęga malała. ale wciaz wierze ze  polska sie obudzi i stanie sie mocarstwem.;]

Portret użytkownika Voymir

Czy to nie Ty wspominałeś o

Czy to nie Ty wspominałeś o jakiejś nienawiści? Jezus ponoć kazał wybaczać nawet wrogom, a z Twojej wypowiedzi zieje wręcz nienawiścią... Czy też może jesteś jednym z tych katoli, którzy widżą nienawiść tylko tam gdzie im pasuje...? Nazwałeś coolemana synem ubeka, a Ty jesteś synem... księdza, a może córką, cholera wie kto się kryje za nickiem 777 ;8-P

Portret użytkownika Utu

Można rozprawiać na ten temat

Można rozprawiać na ten temat wiele. Polsce napewno w pierwszej kolejności należałyby się jakiekolwiek zaduśćuczenienia, jeżeli chodzi o kraje Europejskie.
Ale niestety NWO jest  na tyle sprawną, maszyną że jej wdrażanie jest priorytetową kwestią w krajach członkowskich NATO, EU - w krajach gdzie aktualnie nie ma konfliktów, gospodarki są stabilne.Jak najłatwić zniewolić człowieka ? Pieniądzem. Eksperci z Lóż francuskich podsuwają niemieckim kolegą takie pomysły: Sprawa jest prosta, chodzi o fakt iż w UE dodrukowywane są  bardzo duże ilości waluty, ale musi to dziać sie w taki sposób,  żeby nie osłabić jej wartości-nie podnosić inflacji. Dzięki takim operacją, jak również innym instrumentom (pobocznym głównej operacji) jak rzekome "odszkodowanie", można wlać do danego państwa olbrzymie pieniądze, które nie mają swojego pokrycia. Można to porównać do wpisywaniu kodu w grze komputerowej. Efekt nie jest długi. Po krótkim czasie trzeba znowu użyć kodu. Błędne koło. Skutki w trakcie nie używania go nie są tak poważnie destrukcyjne, jak byłby fakt, kiedy zewnętrzni "partnerzy" Unii obwieścili by światu,  że 1/4 banknotów w obiegu nie ma pokrycia. Sztucznie napompopowany twór pękłby niczym balon, kurs Euro nieodbijał by sie od dna...
 
 
 

Nondum omnium dierum sol occidit

Portret użytkownika colleeman

Polska nie potrzebuje

Polska nie potrzebuje odszkodowań, bo jest bogata. Rocznie z Twoich i moich podatków na kler idzie Pięć!!!  Miliardów!!! Złotych!!!. To daje dziennie ponad trzynaście i pół miliona złotych. Nie pobiera się od nich podatków od różnych działalności i gruntów. Jeżeli stać na to nasz kraj to po co miałczycie o jakieś odszkodowania? Państwo świeckie - rozdział państwa od kościoła - nie u nas widać. 

Portret użytkownika Pulsar

Wara od @colleeman-a !!!

Wara od @colleeman-a !!! Smile
Ma chłopak rację,...
Niech każde wyznanie w Polsce będzie finansowanie z własnych środków od wiernych, a nie z dotacji Państwowych.
Zobaczymy wtedy jaki jest ten katolicyzm naprawdę,... jak będziesz musiał płacić.
Przykładowo:
W Niemczech nie ma problemu z ustaleniem ilu jest wyznawców poszczególnych religii. Nie trzeba robić w tym celu ankiet czy badań socjologicznych. Wystarcza proste query w bazie danych meldunkowych. Bo w Niemczech trzeba swoje wyznanie zadeklarować przy zameldowaniu.
Nie ma to związku z jakąkolwiek inwigilacją czy czymś podobnym. Służy to wyłącznie do naliczania podatku kościelnego.
W Niemczech wszyscy, którzy deklarują przynależność do Kościoła katolickiego lub ewangelickiego powinni płacić odpowiedni podatek zwany Kirchensteuer.
Wynosi on 8-9 procent dochodu.
Zatem niepłacenie podatku kościelnego i pozostanie jednocześnie praktykującym katolikiem nie jest w Niemczech możliwe.
Czemu tak nie ma w Polsce !!!
Zamiast tego Kościół grabi co tylko może.
Od około 20 lata Kościelna Komisja Majątkowa, w której skład wchodzą przedstawiciele rządu i Episkopatu zajmowała się zwrotem majątku Kościoła Katolickiego zagrabionego przez komunistyczne rządy. Łączna wartość zwróconej ziemi wynosiła około 5 miliardów złotych.
I jak się okazuje - większość została wyłudzona - ot taka afera.
 

Portret użytkownika 777

Tak jak kiedyś pisałem

Tak jak kiedyś pisałem moderator powinien być apolityczny i areligijny w soich poglądach inaczej tak jak ty zabrnie w błedach i zacznie pouczać osoby na forum ! Jest kilka różnych sron które nie dają pisać swoich poglądów, jeżeli to co napisał coleman to błąd to trzeba go wykazać ! Ubeckie ścierwa wsączyły w głowy Polaków nienawiść do Katolicyzmu bo bieda doskiera a wtedy odzywają się takie nieuki jak colemany ! Smile Więcej niezależności życzę kolego !

Portret użytkownika colleeman

Mocherowy katolu, liżący

Mocherowy katolu, liżący jajka Biskupom. Nazywając mnie Ubekiem pokazujesz swój pusty łeb. Kiedy Ubecja się skończyła? Matole jeden jestem za młody na ubeka. Poucz się trochę z książek bo od Ojca Rydzyka wiedza nie jest jak widać nawet w stopniu podstawowym. Ale cóż jak ktoś jest zaślepionym mocherem to niech sobie i takie gnidy żyją.

Portret użytkownika Voymir

A ja Tobie życzę większego

A ja Tobie życzę większego udziału tkanki mózgowej w czaszce... międzynarodowe katolstwo samo siało wiatr przez 2 tysiące lat to teraz w końcu się doczeka burzy..., i właśnie to katolstwo siało nienawiść gdzie się tylko dało pod płaszczykiem miłosierdzia, wyprawy krzyżowe czy inkwizycja są tego najlepszym przykładem, a że kościołowi w ostatnim pięćsetleciu jakoś zmiękła rura to cóż... kościół jak wszystko capieje na starość, teraz tylko na szczęście zbiera mamonę. Ale w piekle nikt nie spojrzy na wypchane kabzy i nie przywita takiego delikwenta służalczym: "w czym mogę służyć?" Oczywiście zakładając, że tzw. Piekło istnieje... w co wątpię, moim zdaniem jest to jedna z największych bujd kk...,a oni za tę bujdę odpowiedzą przed najwyższą instancją...

Portret użytkownika Takitam

Nie ma ludzi apolitycznych

Nie ma ludzi apolitycznych czy areligijnych. To po prostu niemożliwe. Odpimpajcie się od Admina. Jak by ten portal źle prowadził przypuszczam że byś na niego nie wchodził. Ja też bym nie wchodził. Pozdrowionka Wink

Portret użytkownika b@ron

popieram Pulsara i Colleemana

popieram Pulsara i Colleemana ...kościół powinien się sam utrzymywać i odprowadzać podatki jak każdy z nas skoro na wszystkie sakramenty narzuca już opłate ...piszesz "Ubeckie ścierwa wsączyły w głowy Polaków nienawiść do Katolicyzmu bo bieda doskiera a wtedy odzywają się takie nieuki jak colemany"...katolicyzm sam wsączył nienawiść w głowy polaków nie trzeba było do tego ubeków a w twoim przypadku sprawa jest beznadziejna bo niby broniąć owego katolicyzmu ,kogoś kto ma inny pogląd od ciebie wyzywasz od nieuków i powiem ci że właśnie takie podejście teraz ma kościół ...ma ludzi za niedouczoną hołotę z której ile się da trzeba zedrzeć "w imię boże"...no ale ludziom oczy się już otwierają...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika xtb

@ [email protected] napisałem akurat pod

@ [email protected] napisałem akurat pod twoim postem ale ogólnie tyczy się to fanatyków kościoła
Pytanie: Po co wam kościół i w jakim celu się je buduje skoro jest to sprzeczne z dekalogiem
II. Nie uczyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą, A okazuje łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań.
I teraz zastanówcie się do czego lub do kogo się modlicie :) 
Ukrzyżowany Jezus do którego tak gorliwie się modlicie w kościólkach to symbol triumfu tego złego nad tym dobrym a nie symbol odkupienia. Nikt o zdrowym umysle nie mawija ciągle o karze,grzechu i innych pierdołach a kler robi to albowiem jest to sprawdzona taktyka zastraszenia a ten obrazek co macie nad ołtarzem ma wam tylko przypominać jak skończycie gdy niebędziecie im poddani.
Ja sram na kościół i wszystko co z nim związane, wierzę w stwórce takiego jakiego wykreował mój umysł w dzieciństwie, nie dzielę uczynków na złe i dobre bo ten osąd może wydać jedynie ten który te granice ustanawia lecz staram się nie wpływać na wolę innych ludzi i też od woli innych staram się uniezależnić  (co jest dziś bardzo trudne do osiągnięcia gdzie wszędzie rządzi mamona)
Za udzielanie sakramentów się płaci tak jak napisał to [email protected] ba nawet są cenniki tych "usług" jakby to kużwa market był...
 
drodzy pastwo kierujmy sie wyłącznie własną wolą i niewpływajmy na wolę innych ludzi a świat będzie piękniejszy 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem