Góra lodowa wielkości dużego miasta dryfuje na Morzu Amundsena

Kategorie: 

Jak donosiliśmy przed kilkoma dniami od lodowca Pine Island odłączył się ogromny lodowy blok. Potwierdzają to również najnowsze zdjęcia z europejskich satelitów. Lód dryfuje obecnie na otwartych wodach Morza Amundsena. Jego rozmiary porównywalne są z wielkością powierzchni Chicago lub Hamburga.

 

Utratę masy lodowej powszechnie przypisywano zjawisku globalnego ocieplenia. Lód kruszy się i topnieje w niewiarygodnie szybkim tempie. Zdaniem naukowców proces ten przebiega bez większych katastrof i zmian klimatycznych. Ich zdaniem ostatniego zdarzenia na Antarktydzie nie należy wiązać z ociepleniem, a z naturalną ewolucją lodowca Pine Island. Uważają oni nawet, że są to normalne zjawiska i zachodzą na obu biegunach planety.


Ostatnio tak duże pęknięcie lodowca zostało odnotowane w 2011 roku. Oderwał się wówczas kawałek o powierzchni 1165 kilometrów kwadratowych (obszar odpowiadający wielkości na przykład Sankt Petersburga).

 

 

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Nic nie widać na tych

Nic nie widać na tych filmikach.Jakś szpara.Gdzie ta góra co niby płynie?Prasa powinna więcej materiałów filmowych dostarczyć ludziom a nie jakaś szpara na czymś białym.Jak płynie to niech podpłynie jakiś statek i to sfilmuje.Skąd mamy wiedzieć czy to prawda czy nie czasem kolejny blew żeby kase trzepać.Niech ci naukowcy zdecydują się czy jest to cholerne globalne ocieplenie czy nie.Bo z jednej strony straszą a za chwilę że wszelkie zmiany na ziemi to są normalne itp.Jeśli nie ma to dlaczego unia europejska nakłada na nasz kraj jakieś kary za emisje dwutlenka węgla do atmosfery.Niech oddają całą tą kase co wyłudzili od nas.A nam podatki podniesli.Zlodziejstwo i bezkarność polityków naszego globu sięga zenitu.Od roku nie zauwarzyłem żeby coś działo się z pogodą.Pisałem kiedyś na tym forum, że za pomocą Harrp czy podobnej technologi,wywołują np Tsunami,czy huragany żeby kolejne podatki nakładać na firmy i kraje.Ze niby walczą z globalnym ociepleniem.Największy blew w histori ludzkości.Robią nam wodę z mózgów.Nikt mi nie wmówi że tak nagle wszystko się uspokoiło.

kolo21

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem