Google skupuje firmy produkujące roboty i staje się najpotężniejszą korporacją świata

Kategorie: 

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy korporacja Google kupiał juz 8 firm zajmujących się robotyką. Przed kilkoma dniami poinformowano, że doszło do zakupu słynnej firmy pracującej dla DARPA, Boston Dynamics. Znana jest ona z tworzenia robotów wojskowych, budowanych na zlecenie amerykańskiej armii (roboty tj. BigDog, Cheetah i Atlas). Gigant Internetu wyjaśnia zakup zamiarem rozwoju zautomatyzowanych systemów dla logistyki, montażu, pakowania i wysyłki różnego rodzaju produktów.

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego Google kupił firmę do produkcji robotów wojskowych? Boston Dynamics faktycznie posiada prototypy maszyny do dostarczania ładunków w trudnym terenie, ale to nie oznacza, że chodzi o ochronę listonoszy. Boston Dynamics, która stała się teraz częścią Google, będzie nadal pracować dla Departamentu Obrony USA. Wcześniej internetowy potentat zakupił kilka robotów od firmy, którą przejął tj. Schaft, Bot i Dolly.


Ale to nie wszystkie plany zakładające rozwój nowych technologii. Już w tej chwili Google może kontrolować całe społeczeństwa i praktycznie całą ludzkość. Odbywa się to poprzez amerykański wywiad lub nieświadomie na własne życzenie ludzi, a wręcz z ich własnej inicjatywy, ponieważ dziś prawie każdy używa komputera w domu.


Magazyn Haker opublikował streszczenie artykułu zamieszczonego w Washington Post. Wynika z niego, że Google śledzi ruch użytkowników przez Internet za pomocą identyfikatorów Google PREFID. I mimo, że ten identyfikator nie może ustalić tożsamości osoby, pozwala wybrać ruch strumienia, który należy do konkretnego użytkownika. Prowadzone jest swojego rodzaju „słuchanie ruchu” poprzez używanie tzw. „ciasteczek identyfikacyjnych”.


Spełniają się czarne scenariusze i bynajmniej nie jest to fantastyka. Marzeniem każdego tyrana w historii było dostanie się do każdego domu, do każdego umysłu. Dziś to szaleństwo sprzedawane jest nam, jako rozwój innowacji. I czymże są rewelacje Snowdena wobec problemu ochrony większości ludzi, korzystających na co dzień z Google? Do łask muszą powrócić dane zapisywane na papierze, a najlepszą ochroną informacji przed kradzieżą ponownie stanie się solidny sejf.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

No to google szykuje się

No to google szykuje się chyba do przejęcia kontroli nad światem.... ciekawe  z kim idą pod ręke bo napewno nie sami.... pełna baza danych o każdym kto jest podłączony do sieci, plus roboty które nie zadają pytań i nie mają rozterek moralnych... coś zakrawa to na horror, a przynajmniej na dobry triller sf.... niestety w realu a nie na ekranie.

Portret użytkownika Conor

Polecam wam STARTPAGE.com.

Polecam wam STARTPAGE.com. Jest język polski, można ustawić https, przeglądać przez proxy, nie zapisuje ip, i pare innych ustawień. Nie zapisuje też ciastek. A co ważne używa wyników google, wiec są duże zasoby.

Portret użytkownika Los Anonimos

Telefony tablety na

Telefony tablety na androidzie, na komputerze używane google youtube facebook itp - które ma jednego właściciela, i który "zaprasza": polub to! podziel sie ze znajomym! dołącz do kręgu! itp... Także ludzie sami udostępniają swoje dane osobowe i swoich rodzin, mało tego zdjęcia, filmy, co gdzie robią, co kupują, co lubią, gdzie spędzają czas, jednym słowem CAŁE SWOJE ŻYCIE. Nic dziwnego że taka korporacja jak google ma niesamowitą bazę danych o każdym i wszędzie, ale oni nie musieli szpiegować nikogo... dali coś co chwyciła cała ludzkość i "oddała się" w ich łaski... a zaczęło się od... internetu Smile
PS. Współczuję tylko młodym pokoleniom bo uważają, że jest to "wymóg" żeby coś takiego prowadzić i świadomie oddawać się w IT - (inwigilator totalny Wink ) ... a piaskownice, place zabaw są dawno zarośnięte... i już za młodu bolące kręgosłupy, otyłość czy nadciśnienie staje się problemem globalnym.
 
Dla odważnych - jest wyście! Sprzedaj komputer, telefon, aparat cyfrowy... kup rower i pozwiedzaj trochę świata Wink
pozdr.

Portret użytkownika ReD

Prawda jest taka że 95% może

Prawda jest taka że 95% może i wiecej niewiem bo nie bede szukał informacji na ten temat ik tracił czasu, google ma wie wszystko o każdym z nas, poczawszy od maila skonczywszy na tym co ogladamy w necie. Skynet to prawda ale jeszcze długi czas do tego i nie koniecznie w formie zagłady;)

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

 Słuchaj koszer prowadzisz

 Słuchaj koszer prowadzisz nas do zwycięstwa i udajesz że nie widzisz Mistrza Morfeusza jak przypala. Po zwycięstwie dzielimy świat na 2 części dla palących i nie, po połowie. Potem obserwujemy migracje pokoleń, deprawację ich, i ogólnie rozwój potem podsumowanie szkół Misztrza Morfeusza i Wielkiego koszera umysłow niezarejestrowanego.

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Portret użytkownika PiotrK

  Cały Świat oczekiwał czegoś

 
Cały Świat oczekiwał czegoś nowego w Roku Jubileuszowym dwutysięcznym i Nowe przybyło siódmego kwietnia dwutysięcznego roku,a był to pierwszy piątek miesiąca, poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, które właśnie tego samego dnia, dwa tysiące lat wstecz, zostało przebite włócznią, co spowodowało wypłynięcie Krwi i Wody. Ta krew jest tą samą Krwią, którą ma w sobie Conchiglia, a woda jest żywą wodą Boskich Słów, które Trójca Przenajświętsza podarowała poprzez « OBJAWIENIE » dane Conchiglii od Trójcy Przenajświętszej.
Duch Święty jest CON-CHI-GLI-HA (Z-TYM-KTO-MU) otworzył drzwi serca i pamiętajcie,
że Jezus był znany jako « Syn cieśli ».

Conchiglia nadal otrzymuje Słowo Boże: « OBJAWIENIE ».

« OBJAWIENIE » dane Conchiglii od Trójcy Przenajświętszej porusza takie tematy:
PRZYJŚCIE POCIESZYCIELA, TO JEST PARAKLETA, DUCHA PRAWDY
BOSKOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
PRZESŁANIE Z DOZULÉ
TAJEMNICA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
CUD EUCHARYSTYCZNY W OSTINIE (FLORENCJA), WŁOCHY
PRAWDA O GRZECHU PIERWORODNYM
WIELKI UCISK I KONIEC ZŁYCH CZASÓW
ŻYCIE I STWORZENIE-CZŁOWIEK OBECNE NA INNYCH PLANETACH WSZECHŚWIATA
BLISKI POWRÓT JEZUSA W CHWALE
 
http://www.conchiglia.us/POLSKA/PO_masjd/PO_masjd.htm
http://www.conchiglia.us/POLSKA/PO_index.html
 
 
 
 

Portret użytkownika RH+

to nie wątrobę mu przebili tą

to nie wątrobę mu przebili tą włócznią? A może on miał dwa w jednym - serce z wątrobą. To by wyjaśniało, czemu katolicy w swoich sercach żółć toczą...
Ale podoba mi sie, popieram. Objawienia są niezłe. Sam miałem kilka, choć nie było żywych trupów wstających z grobów, cudzołożnych wiecznie czystych mateczek.

Każdy powinien mieć prawo do swojego objawienia. Najlepiej do jednego miesięcznie.
A co tam. Do jednego tygodniowo.

Portret użytkownika booz

mateusz napisał: Ta cholerna

mateusz wrote:

Ta cholerna korporacja ma większy potencjał niż nie jedno państwo. Jest jak wirus, który się rozprzestrzenia w nieskończoność. To co wpiszecie w ich przeglądarke zostanie u nich na wieki, podobnie jak emaile na gmail'u czy filmiki na YT bo to też należy do nich.  : ) http://tinyurl.com/mv892tf

 
Nie pamiętam dokładnie kiedy - ale chyba po 2012 r. w sprawozdaniu finansowym pokazali 18 0000 0000 000 USD rezerw gotówkowych!!!! Nie zysku, nie należności ale czystej (? Smile ) gotówki która lezy sobie na koncie .....

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

Market Cap $268.44 B Cash on

Market Cap $268.44 B
Cash on Hand $48.09 B

Czyli chyba pomyłka tam Bilion znaczy miliard w angielskim
268 440 000 000 USD za tyle sobie kupisz google o ile dobrze rozumiem, czyli
818 272 155 109  PLN słownie
818 miliardy 272 milionów 155 tysięcy 109 złotych.
a na koncie leży im 
48 090 000 000 USD
czyli jakies 144 miliardy PLN
 
z takimi pieniążkami można śmiało podbijać kosmos, na miare technologicznych możliwości.
koszt satelity np w okolice jowisza to setki milionów albo okolice miliarda USD wypasiony łazik na marsie to 2, 3 mld USD
ale polityka jest słuszna, najpierw kontrola nad ziemią a potem dopiero kosmos
 
 
 
 
 
 
 

 

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Portret użytkownika Anioł

Brawo ! Bardzo odważny

Brawo ! Bardzo odważny artykuł. Teraz czekam na kolejny odważny krok z waszej strony - usunięcie ze stron ZN wszelkich możliwych powiązań z wrogiem. W przeciwnym razie ww artykuł to jedynie puste gadanie lub zwykła hipokryzja, a może zwykła przesada ? No ale skoro tyran daje żyć, a może nawet zarabiać (AdWords) to co tam, czemy by go nie reklamować takimi artykułami. Wszak negatywna reklama to też reklama - to na czym się koncentrujesz..... Think about it.  

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

nie popadajmy w

nie popadajmy w skrajności.
Bo by człowiek wogóle komputera nie dotkńął myśląc tak.
Zycienaziemi.pl tez musi zarabiać pieniądze. To medium znam od kilku dni widać wiele rzeczy raczkuje, ale też widać ze zaangazowanie i dynamika spolecznosci jest obiecująca. I znz.pl wybierze taki sposob ktory jest korzystny i sprawdzony. A że gigant ma taką ofertę nieznaczy że nie możemy go krytykować czy tylko kochać. Gigant ma z tego zysk i znz.pl też. Gigant chce przejąć kontrole nad ludzmi, a nie wsźystkim sie podoba. Gigant ma monopol wiec trzeba konkurencji. Jeśli będą alternatywy będzie wybór.
Dobra myśl, ale nie stawiajmy pod ścianą nikogo i nie rzucaj słów o hipokryzji są nie stosowne. Sam mam np konta gmail, chłopaki z moderatorni też widzę. I korzystam z google. Ale stopniowo mozna sie uwalniać z tego.

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Portret użytkownika Uczeń Mistrza Morfeusza

mój najwyższy Boże , muszę

mój najwyższy Boże , muszę sobie ustawić binga jako stronę startową, korzystałem z hakia.com fantastyczna wyszukiwarka poczytajcie.. Nagle kilka miesięcy temu .. Z n i k n ę ł a z zasobów internetu. Czy zmianynaziemi.pl oferują skrzynkę pocztową? Czy będą kiedyś skrzynki??
Huraa teraz widzę hakia wróciła po miesiącach. Niech żyje pan, tylko Bóg może o mnie wiedzieć więcej nie jakis gigant internetowy, jakie choroby mnie trapią, jaki sport mnie interesuje, co jem, itd..

.przeżywam fascynację szkołą koszera umysłów.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem