Google skupuje firmy produkujące roboty i staje się najpotężniejszą korporacją świata

Kategorie: 

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy korporacja Google kupiał juz 8 firm zajmujących się robotyką. Przed kilkoma dniami poinformowano, że doszło do zakupu słynnej firmy pracującej dla DARPA, Boston Dynamics. Znana jest ona z tworzenia robotów wojskowych, budowanych na zlecenie amerykańskiej armii (roboty tj. BigDog, Cheetah i Atlas). Gigant Internetu wyjaśnia zakup zamiarem rozwoju zautomatyzowanych systemów dla logistyki, montażu, pakowania i wysyłki różnego rodzaju produktów.

 

Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego Google kupił firmę do produkcji robotów wojskowych? Boston Dynamics faktycznie posiada prototypy maszyny do dostarczania ładunków w trudnym terenie, ale to nie oznacza, że chodzi o ochronę listonoszy. Boston Dynamics, która stała się teraz częścią Google, będzie nadal pracować dla Departamentu Obrony USA. Wcześniej internetowy potentat zakupił kilka robotów od firmy, którą przejął tj. Schaft, Bot i Dolly.


Ale to nie wszystkie plany zakładające rozwój nowych technologii. Już w tej chwili Google może kontrolować całe społeczeństwa i praktycznie całą ludzkość. Odbywa się to poprzez amerykański wywiad lub nieświadomie na własne życzenie ludzi, a wręcz z ich własnej inicjatywy, ponieważ dziś prawie każdy używa komputera w domu.


Magazyn Haker opublikował streszczenie artykułu zamieszczonego w Washington Post. Wynika z niego, że Google śledzi ruch użytkowników przez Internet za pomocą identyfikatorów Google PREFID. I mimo, że ten identyfikator nie może ustalić tożsamości osoby, pozwala wybrać ruch strumienia, który należy do konkretnego użytkownika. Prowadzone jest swojego rodzaju „słuchanie ruchu” poprzez używanie tzw. „ciasteczek identyfikacyjnych”.


Spełniają się czarne scenariusze i bynajmniej nie jest to fantastyka. Marzeniem każdego tyrana w historii było dostanie się do każdego domu, do każdego umysłu. Dziś to szaleństwo sprzedawane jest nam, jako rozwój innowacji. I czymże są rewelacje Snowdena wobec problemu ochrony większości ludzi, korzystających na co dzień z Google? Do łask muszą powrócić dane zapisywane na papierze, a najlepszą ochroną informacji przed kradzieżą ponownie stanie się solidny sejf.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

No to google szykuje się

No to google szykuje się chyba do przejęcia kontroli nad światem.... ciekawe  z kim idą pod ręke bo napewno nie sami.... pełna baza danych o każdym kto jest podłączony do sieci, plus roboty które nie zadają pytań i nie mają rozterek moralnych... coś zakrawa to na horror, a przynajmniej na dobry triller sf.... niestety w realu a nie na ekranie.

Portret użytkownika Conor

Polecam wam STARTPAGE.com.

Polecam wam STARTPAGE.com. Jest język polski, można ustawić https, przeglądać przez proxy, nie zapisuje ip, i pare innych ustawień. Nie zapisuje też ciastek. A co ważne używa wyników google, wiec są duże zasoby.

Portret użytkownika Los Anonimos

Telefony tablety na

Telefony tablety na androidzie, na komputerze używane google youtube facebook itp - które ma jednego właściciela, i który "zaprasza": polub to! podziel sie ze znajomym! dołącz do kręgu! itp... Także ludzie sami udostępniają swoje dane osobowe i swoich rodzin, mało tego zdjęcia, filmy, co gdzie robią, co kupują, co lubią, gdzie spędzają czas, jednym słowem CAŁE SWOJE ŻYCIE. Nic dziwnego że taka korporacja jak google ma niesamowitą bazę danych o każdym i wszędzie, ale oni nie musieli szpiegować nikogo... dali coś co chwyciła cała ludzkość i "oddała się" w ich łaski... a zaczęło się od... internetu Smile
PS. Współczuję tylko młodym pokoleniom bo uważają, że jest to "wymóg" żeby coś takiego prowadzić i świadomie oddawać się w IT - (inwigilator totalny Wink ) ... a piaskownice, place zabaw są dawno zarośnięte... i już za młodu bolące kręgosłupy, otyłość czy nadciśnienie staje się problemem globalnym.
 
Dla odważnych - jest wyście! Sprzedaj komputer, telefon, aparat cyfrowy... kup rower i pozwiedzaj trochę świata Wink
pozdr.

Portret użytkownika ReD

Prawda jest taka że 95% może

Prawda jest taka że 95% może i wiecej niewiem bo nie bede szukał informacji na ten temat ik tracił czasu, google ma wie wszystko o każdym z nas, poczawszy od maila skonczywszy na tym co ogladamy w necie. Skynet to prawda ale jeszcze długi czas do tego i nie koniecznie w formie zagłady;)

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem