Goldman Sachs rządzi światem, obwieścił pewien makler w BBC

Kategorie: 

Przed pierwszą falą kryzysu gospodarczego wiele osób wyśmiewało się z jednego z analityków przepowiadającego wystąpienie problemów. Tym kimś był Peter Schiif. Po wystąpieniu kryzysu został on prawdziwą gwiazdą amerykańskich mediów. Teraz taką szansę ma niezależny gracz giełdowy Alessio Rastani, który udzielił wywiadu BBC.

 

W przypadku Schiifa nie trzeba było być wielkim wizjonerem, aby zrozumieć, że zadłużenie generowane przez nieskrępowany wzrost wartości rynku nieruchomości a co za tym idzie wielkości kredytów udzielanych na ich zakup musi prowadzić do bańki spekulacyjnej i bolesnego przewartościowania całego rynku.

 

W poniższym wideo spierał się on z samym Arturem Lafferem (tym od słynnej krzywej Laffera, tak obcej naszym rządzącym) i to on miał rację.

W przypadku Alessio Rastaniego jego opinie są wypowiadane w dużo niebezpieczniejszym okresie. Kryzys nabiera takich rozmiarów, że upaść może cała strefa Euro, USA są kosmicznie zadłużone i prowadzą politykę psucia dolara, aby tylko dopiec Chinom.

 

Inwestor w wywiadzie dla BBC stwierdza, że rynek jest dosłownie ugotowany, transakcje giełdowe ustają. Instytucje finansowe nie kupują zapewnień o kolejnych planach naprawczych i wszyscy czekają na to, co się wydarzy.

 

Tak jak Schiif, Rastani sugeruje inwestycje w metale szlachetne oraz zwraca uwagę, że w przypadku każdej recesji i każdego kryzysu da się na nim też zarobić i możliwe, że tak będzie również teraz.

 

Inwestor szczerze przyznaje, że na upadku giełd można świetnie zarobić, jeśli ma się jakiś plan działania i dysponuje się środkami na jego realizację. Rastani stwierdza wręcz, że marzył o takiej okazji.

 

Potem jest jeszcze ciekawiej. Kryzys porównany zostaje do raka i tak jak rak sam nie znika tak i w tym wypadku problemy będą się namnażały. Inwestor w przypływie szczerości przyznaje, że to nie rządy sprawują władze na świecie tylko Goldman Sachs i on nie dba o żadne pakiety ratunkowe.

 

Rastani ostrzega ludzi przed utratą swoich oszczędności. Według jego przewidywań w ciągu następnego roku oszczędności milionów ludzi znajdujące się na kontach bankowych po prostu wyparują. Według niego będzie to i tak tylko początek.

 

Alessio Rastani kończy twierdząc, że najlepszym, co można teraz zrobić to być przygotowanym i działać szybko.

 

Od czasu wywiadu do dnia dzisiejszego zrobiła się spora burza wokół pana Rastaniego. Jak zwykle w takich wypadkach został on nazwany oszustem.  Podejrzewa się też, że może to być to prowokacja kulturowa, ale może być też tak, że była to po prostu zbyt szczera wypowiedź maklera, który oznajmił światu, że jest rządzony przez Goldman Sachs. Tego jeszcze w mainstreamowych mediach nie było. Gdyby tak było nie dziwi kampania dyskredytowania gadatliwego inwestora giełdowego.

 

O próbach przykrywania wypowiedzi Rastaniego można poczytać tutaj http://www.tvn24.pl/-1,1719167,0,1,prorok--oszust--anarchista-burza-po-slowach-w-bbc,wiadomosc.html

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika tomas

w tych czasach mowiacych

w tych czasach mowiacych prawde nazywa sie oszustami, a klamiacych fachowcami.   ktos zapyta czemu to tak? ano dlatego ze mozna powiedziec wszystkie kraje swiata sa zadluzone u tych wlasnie bankierow i to oni pociagaja za sznurki. a jesli ktos podskocxzy to ucina mu sie zrodelko pieniedzy na zalatanie kolejnej dziuey budzetowej i wtedy taki kraj bankrutuje. dlatego  wszyscy skacza do jednej muzyki.  az w glooiee siee przewraca jakie piniadze  z odsetek dlugu publicznego, splacanego przez rzady trafiaja do prywatnych instytucji bankowych. to nie jest fantazja. nie trezba tu byc analitykiem finansowym lub ekonomista zeby to zrozumiec. trzeba sobie odpowiedziec na jedno pytanie:  kto jest panem , splacajacy czy splacany

Portret użytkownika Max

Bajka o Królu i chłopie

Bajka o Królu i chłopie :)Nic się nie zmienia od wieków dla ludzi pracy . Kiedyś Król rządził krajem Szlachta = Rycerstwo pilnowała granic i chłopów żeby tyrali a jak nie to do piachu dziesięcina być musiała i wszystko było jasne. A że chłopom to się nie podobało to wybuchały powstania krwawo tłumione niestety. Pewnego razu wybuchła rewolucja Francuska poleciały głowy królewskie i się okazało że system dla kasty rządzącej jest do bani bo w kupie siła Smile a jak wrogów kupa to i samuraj dupa...Zaczęli bogate mądrale główkować i wymyślili że jak robol niema nic do stracenia to idzie na całość bo niczym nie ryzykuje i jest kaszanka straszna. Więc się paru co sprytniejszych monarchów dogadało i swój zmyślny plan w życie wprowadzili.Więc dali chłopu prawo posiadania chłop się ucieszył strasznie, miał własną chatę mógł nawet interes zakładać handlować mógł i się bogacić teraz był posiadaczem właścicielem „PANEM NA SWOIM” . Dziesięcinę płacił dalej co prawda ale co tam bogaty był przecie i basta :)).Zamiast towaru na towar zamieniać to mu dla wygody fajne papierki dali żeby tyle nie tachał. Dostać je w banku może a jak mu braknie to pożyczą,w zastaw chaty albo czego innego i może nawet drogo nie policzą parę procent tylko :)Chłopu się papieru uzbierało jak lodu aż mu palma biła klasą średnią się ogłosił po świecie się rozbijać mu zachciało no ful wypas żyć nie umierać i w ogóle. Tak się teraz chłopstwu podobało że ci sami rządzić mogli i nikt się specjalnie nie czepiał. Rycerstwo wybite narzekać nie może ale niedobitki w wojsko przemianowane nadal wiernie swego władcy strzegą.Teraz panowie odetchnęli: dziesięcinę podnieśli własność podatkiem obłożyli za opiekę szamana Z.U.S. dla dobra własnego bulić nakazali et cetera, et cetera, et cetera :))A że papierki dla chłopa coraz mniej warte pierwszego to kto by na to uwagę zwrócił .Paru oszołomów tylko i ułomnych w rozumie wichrzycieli .Inteligentny człowiek nie porzuci swojej ukochanej pracy bo go z domu wyrzuci żona co dzieci zjedzą jak papierków zabraknie. Menelem się stanie po śmietnikach biegać za obierkami ziemniaków będzie a jak złe słowo na rządzących powie to mu sąsiad drągiem poradzi „opamiętaj się chłopie i do roboty wracaj”.Tak to Król chłopu kaganiec nałożył po wsze czasy i basta Smile

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika Wojox

A wiecie kto jest nad Goldmam

A wiecie kto jest nad Goldmam Sachs ?? Wiadomo, Rotszyldzi i iiii. nad nimi już jako główny dysponent WATYKAN. I to on ujeżdża Bestię i jest pijany do bólu, krwią jaka pryska ze zdziczałego świata....Czekamy aż się Bestia zbuntuje,, i wtedy będzie "prawdziwy" pokój i bezpieczeństwo....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Rasta4Peace

DEVu najgorsze jest to że

DEVu najgorsze jest to że ludzie mieszkający w takim otoczeniu poprostu MUSZĄ byc za tą religią za ich wartosciami, ilu jeszcze żołnierzy zabije dla ICH BOGA? tak ogłupiają naród, takie podobno chwile dziecinstwa że sie jest buntownikiem tyle pokoleń nimi było zassało macha systemu i muszą sie dostować i to robią (może to być nawet twój ojciec) temat marihuany jest teraz trendy, my chcemy palić,sadzić legalizować, ja chce sadzić zbierać i leczyc, to nie jest złe ale to przecież pierszy stopien do narkomaii, ABSURD LUDZIE

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika devoratus

Bo bez wpojonego konkretnego

Bo bez wpojonego konkretnego systemu wartości ludzie błyskawicznie ulegają wypaczeniu. Jak kręgosłup jest słaby i wiotki - to i ludzie się pod byle naciskiem powyginają.
 
To było plusem komuny, że dbali o pewne wartości. Ostatnie lata doprowadziły do liberalizacji obyczajowości, do promowania konsumpcyjnego stylu życia, moda na singli, na imprezowanie, na seksowanie w internecie, na oglądanie kretyńskich programów, na słuchanie ogłupiającej, przerażająco prostej muzyki, na ubieranie się tak jak nam każą "kreatorzy", na życie na kredyt, na promowanie zboczeń oraz na mnóstwo innych destrukcyjnych modeli zachowań...
 
Tradycyjne wartości i modele życia wykorzenia się dlatego, że nawet największe drzewo wywróci się w końcu, jesli będziesz systematycznie obcinał kolejne korzenie.

 

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem