GMO może spowodować wyginięcie życia na Ziemi

Kategorie: 

Omawiając zagadnienia związane z organizmami modyfikowanymi genetycznie (GMO) - czyli organizmami, które są obdarzone szczególnymi, innymi rodzajami funkcji, zazwyczaj koncentrujemy się na tym, czy te innowacje i produkty są bezpieczne (lub niebezpieczne) dla ludzi, pisze Prison Planet.

 

Wybitny ekspert w dziedzinie zarządzania ryzykiem i autor dwóch bestsellerów Nassim Taleb uważa, że zakres zagadnień jest znacznie szerszy. GMO może stanowić zagrożenie dla całej planety i istnieje statystyczne prawdopodobieństwo, że GMO spowoduje w końcu zakończenia życia na ziemi.

Profesor Taleb z New York University zastosował nowe metody analizy statystycznej badań i stwierdził, że GMO, z powodu swej natury, nieuchronnie zniszczy ekosystem planety. Ludzkość właśnie jest w fazie realizacji tego destrukcyjnego procesu. Ryzyko związane z GMO jest systematyczne, a nie lokalne. Cechuje ją to, że rozpowszechnia się ona w środowisku w sposób niekontrolowany. Przyjdzie czas, że GMO przezwycięży w końcu tzw. „eko - barierę”, co doprowadzi do katastrofy ekologicznej.

„Istnieją ograniczenia matematycznej przewidywalności, jeśli chodzi o „naturalne” złożone systemy. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć różnicę między lokalnymi (lub pojedynczymi) i systemowymi zagrożeniami” - mówi Taleb . Nic nie może zapobiec niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się GMO w środowisku.

„Zasada ostrożności ulega pragnieniu, aby uczynić życie bardziej komfortowym. Tymczasem niechętnie zwracamy uwagę na możliwość wystąpienia problemów środowiskowych i nie podejmujemy działań w celu ograniczenia tego ryzyka”- mówi Taleb w swoim raporcie. „Finalnie zakończy się to zniknięciem życia”.

Poza matematycznym modelem oceny ryzyka, który wskazuje na niemożność współistnienia GMO z naturą (cały świat będzie skażany organizmami modyfikowanymi), Taleb ujawnia sprzeczności w argumentach zwolenników GMO. Ci zwolennicy zazwyczaj chcą komercyjnego wykorzystania niesprawdzonych materiałów transgenicznych i często powtarzają kłamstwo, że GMO podobno nie różni się od organizmów naturalnych.

„Istnienie organizmów genetycznie zmodyfikowanych jest sprzeczne z zasadą ostrożności ... z powodu ryzyka” - mówi Taleb. „Hierarchicznie zorganizowane zmiany systemowe (poprzez wprowadzenie GMO) kategorycznie i statystycznie różnią się od konwencjonalnych systemów wzrostu (rolnictwo, progresywne eksperymenty z roślin, itp.)”.

„Istnieje ogromna różnica między eksperymentami z wyborem i hierarchicznie zorganizowaną inżynierią, gdy szczególny gen jest pobierany z jednego organizmu i przypisany do innego. Wywołanemu produktowi „naturalnemu”  brakuje procesu, który pozwoli mu stać się „naturalnym”.

Taleb zwraca również uwagę na zwodnicze strategie, które wykorzystują specjalistyczne firmy biotechnologiczne, które w dalszym ciągu promują GMO, pomimo wszystkich ostrzeżeń.


Oni twierdzą, że bez powszechnego wprowadzenia GMO, niemożliwe jest pokonanie głodu na świecie. W rzeczywistości, to jest jak walka z ubóstwem i zarazem gra w rosyjską ruletkę, uważa Taleb. To podejście jest „małonaukowe” i nielogiczne, a przyjęta taktyka jest podstawą ochrony stosowania GMO.

„Ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że zmiany w strukturze ziarna wpływają na nas wszystkich” - kontynuuje Taleb. „Nie chcę płacić i nie chcę, aby płaciło moje potomstwo za błędy urzędników i menadżerów z Monsanto Corporation . Należy stosować zasadę ostrożności i porzucić istniejące, naiwne podejście, a jeśli tego nie zrobimy w porę i będziemy powielać błędy, spowodujemy nieodwracalne szkody w środowisku”.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika marcin

Cała prawda jest taka że

Cała prawda jest taka że najwieksze GMO na ziemi to człowiek- nie ważne czy zrobił to Bóg czy kosmici - człowiek składa zie z genów kilku małpoludów + cos extra
natura czegoś takiego by nie stworzyła -patrząc na destrukcje jaka człowiek robi na ziemi trudno się nie zgodzić z tytułem

Portret użytkownika n0one

...przecież o to właśnie

...przecież o to właśnie chodziło w GMO - wywołać bezpłodność w organizmach żywych. A czemuż to tak bardzo chronią nasiona w bankach które nie są GMO ? bo jak już zrobią swoje redukując wszystkich do tej liczby co chcieli to zniszczą wszystko co jest GMO i będą uprawiać wszystko co mają w bankach nasion nie GMO.
 
Zawsze myślałem że nie wolno mieszać i modyfokować roślinności która doszła do swojej perfekcji przez tysiące a nawet miliony lat!
Moim zdaniej nie wolno modyfikować roślin tak samo jak modyfikować człowieka... Wszystko to powinno być dawno zakazane a tych którzy mają zapędy robienia czegoś takiego karać najsurowszą karą nawet pozbawieniem życia...

Portret użytkownika 3plabc

Jedyną przeszkodą w pokonaniu

Jedyną przeszkodą w pokonaniu głodu na świecie jest ludzka pazerność, głupota, interesownośc, podłość... i wszelkiej maści skur....ństwo.0
Pytanie: Ile ton żywności jest co roku niszczone, i to jeszcze przed trafieniem do sprzedarzy??? Więc po co nam GMO?!?

Portret użytkownika Jacoo

zapomniałeś o genie

zapomniałeś o genie terminatora który czuwa, aby taka roślinka nie była autonomiczna Smile tj że nie da nasion z których powstanie nowa roślnka
jak GMO rozpleni się po świecie to dopiero będziemy mieć głód i upadek cywilizacji, wtedy "włodarze" nasi tzw "wybawcy" wyciągną nasiona z bunkra i będą sprzedawać "wybranym" nacjom czy krajom.

Portret użytkownika staryzenek20

Na próżno Monsanto,

Na próżno Monsanto, Rockefeller, Gates i rząd Norwegi nie budowali na Svalbardzie skarbca dla nasion wszystkich roślin jadalnych jakie istnieją na świecie. Wiedzą że takie eksperymenty mogą się zakończyć zagładą więc zbudowali we wiecznej zmarzlinie schron do którego zaladowali nasiona ze wszystkich regionów świata.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem