Głośne gromy nieznanego pochodzenia wystraszyły mieszkańców Arizony

Kategorie: 

Już wielokrotnie donosiliśmy na łamach tego portalu na temat występowania niewytłumaczalny fenomenów dźwiękowych. Kolejny taki przypadek miał miejsce w Stanach Zjednoczonych,   w stanie Arizona. Tak jak w poprzednich przypadkach,  tak i w tym wypadku zjawisko jest opisywane w podobny sposób. Głośny grom w wyniku, którego drży cała okolica.

 

Odgłosy tego typu słyszano już wielokrotnie i to w różnych miejscach USA. Za każdym razem głównym podejrzanym jest armia amerykańska, która zresztą prawie zawsze dementuje, że ma coś wspólnego z tymi fenomenami dźwiękowymi.

 

Ostatni przypadek wystąpienia tego zjawiska miał miejsce w Dolinie Verde i było to słyszane w wielu miejscowościach w okolicy. Gdy dochodzi do czegoś tak spektakularnego sprawie zaczynają się przyglądać media. Nie inaczej było w tym przypadku. Według świadków to była cała seria głośnych odgłosów,   które oddają często stosowane przez nich dźwiękonaśladowcze słowa "boom-boom-boom-boom". Rozniosło się to po całej dolinie wzbudzając powszechny strach.

 

Zjawisko wystąpiło o 17:00 po południu 4 grudnia 2012. Wiele osób zaniepokojonych odgłosem dzwoniło na policję, ale ta nie potrafiła zaproponować im sensownego wytłumaczenia. Jak zwykle media zwróciły się też do instytutu geologicznego USGS,   ale odpowiedź, jaka od nich nadeszła była taka jak zwykle. Nie zanotowano trzęsień ziemi w Arizonie,  które mogłoby wygenerować taki odgłos.

 

Mimo to koncepcja, że odgłos pochodzi z wnętrza Ziemi wydaje się być prawdopodobna,  ponieważ większość świadków twierdzi, że odgłosy nie nadchodziły z nieba, ale spod ziemi. Takie głośne fenomeny dźwiękowe zwykle towarzyszą lub poprzedzają jakimś znaczącym zjawiskom geologicznym. Niestety naukowcy bezradnie rozkładają ręce i pozostają nam tylko domysły.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ja i nikt inny

Wydaje mi się, że USA szykuje

Wydaje mi się, że USA szykuje się do wprowadzaenia stanu wojennego czy jakiegoś przejścia w totalitaryzm. Za nimi pewnie pójdzie europa i świat. Wykorzystują przypowieści biblijne by wywołać strach ludzi i złamać ich opór. W Polsce nie ma takich cudów. U nas pewnie pokażą to w telewizji i to będzie wystarczający powód by wprowadzić zamordyzm.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika kimbur

Drogi Adminie! Zamieszczasz

Drogi Adminie! Zamieszczasz świetne artykuły, ciekawie się je czyta, ale na litość - gramatyka, interpunkcja!
Przykład pierwszy z brzegu:
"Głośny grom w wyniku, którego drży cała okolica."
Przecinek źle postawiony, to się często Tobie przytrafia. Powinno być:
"Głośny grom, w wyniku którego drży cała okolica."
Prosty sposób na nauczenie się zasady stawiania przecinka: czytanie na głos tekstu i zrobienie krótkiej pauzy w miejscu przecinka.
Pozdrawiam
K.

Portret użytkownika Jolcia

Jeśli pod gruntem coś się

Jeśli pod gruntem coś się dzieje, to zapewne ktoś traci swoje podziemne bunkierki, ciekawe gdzie się schowają w tych 3-dniach ciemności. Chyba mają jakieś rezerwowe komnatki, zawsze mogą się schować do starych bunkrów z 2 WŚ......Hehe....

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem