Genetycznie zmodyfikowane ziemniaki i jabłka uznano za bezpieczne w USA

Kategorie: 

Genetycznie zmodyfikowane ziemniaki i jabłka uznano za bezpieczne w USA. Chodzi o sześć odmian ziemniaków z firmy J. R. Simplot Co. z siedzibą w Boise w stanie Idaho, a także dwóch odmian jabłek kanadyjskiej firmy Okanagan Specialty Fruits Inc.

 

Urząd Food and Drug Administration (FDA) uznał w piątek, że ta żywność modyfikowana genetycznie jest bezpieczna, pożywna i odpowiada swoim tradycyjnym odpowiednikom, podaje Associated Press.

„Zdajemy sobie sprawę, że ta decyzja może zniechęcić potencjalnych nabywców” – powiedział przedstawiciel J. R. Simplot Co.

Dodatkowo zadeklarował on, że do produkcji ziemniaków stosowane są tylko naturalne geny. Nie wszyscy godzą się jednak na tą innowację. McDonald ogłosił już, że nie będzie używać genetycznie zmodyfikowanych ziemniaków.

„McDonald w USA nie kupuje ziemniaków GMO i obecnie nie ma planów, aby zmienić politykę firmy w tej sprawie" – podano w oświadczeniu.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Koń powącha paszę GMO

Koń powącha paszę GMO (zwłaszcza kukurydzę i nie je tego. Świnia żre wszystko, bo została stworzona jako chodzący śmietnik do recyklingu resztek. Czlowiek zaczyna przypominać świnię, bo wiekszość się nie wysila na jakiekolwiek nawet zastanowienie się nad tym, co wkłada do garka.
Należe do nieliczynych którzy wybrzydzają i przebierają, a i tak narażony jestem na drwiny jako dziwak żywieniowy.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika inzynier magister

Proszę przeczytać urywek,

Proszę przeczytać urywek, jeżeli ten cytat jest poprawnie przetłuymaczony to "do produkcji ziemniaków stosowane są tylko naturalne geny" to swiadczy o manipulacji i propagandzie ! Wszystkie geny są naturalne ! Ale mieszanie genów jest szkodliwe ! Bo organizm powstały z takiego mieszania jest toksyczny dla zjadających go !!!!
 
Komitet Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk (PAN) wystosował bezprecedensowy apel w sprawie zagrożenia zdrowia i środowiska ze strony GMO. Eksperci PAN wskazują na realne zagrożenie bioróżnorodności Polski ze strony wprowadzanych do środowiska organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).

Uwalnianie tego typu organizmów do środowiska może wywołać bardzo poważne i dalekosiężne konsekwencje, których ostateczne rozmiary mogą okazać się daleko bardziej groźne niż dające się obecnie przewidzieć - czytamy w apelu wystosowanym przez najlepszych polskich specjalistów ochrony środowiska. W połowie lat dziewięćdziesiątych zespół Dr Árpáda Pusztaia ze Szkocji stwierdził, że modyfikowane genetycznie ziemniaki szkodziły nie tylko mszycom (do czego zostały zaprojektowane), ale także wielu innym organizmom, w tym pożytecznym owadom, jak biedronka dwukropka, która w naturze kontroluje populacje mszyc. Co jeszcze bardziej niepokojące, dieta oparta na modyfikowanych ziemniakach hamowała wzrost szczurów laboratoryjnych, zwłaszcza jeśli bazowały na niej przez dłuższy czas, zaburzała prawidłowy rozwój kluczowych organów wewnętrznych i osłabiała układ odpornościowy.
 
Musimy obalić polskojęzyczny rząd NWO i masonów polskojęzycznych byśmy się uratowali !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem