Genetycznie modyfikowana żywność - realne perspektywy dla Australii

Kategorie: 

Australijscy urzędnicy poważnie rozważają szerokie zastosowanie inżynierii genetycznej. W ich opinii, biotechnologia może zmienić rolnictwo, a nawet zlikwidować problem głodu na świecie.

 

Aby wyżywić ludności świata (w 2050 roku będzie to około 10 mld ludzi) będzie potrzeba dodatkowych miliardów ton zboża. Jednak nie wszystkie kraje mogą pochwalić się bogactwem obszarów nadających się do hodowli. Wśród nich jest Australia.W 2011 roku grupa aktywistów z Greenpeace zniszczyła eksperymentalną odmianę genetycznie modyfikowanej pszenicy w pobliżu Canberry. Wyraźnie pokazuje to stosunek opinii publicznej do kwestii manipulacji genetycznych. Niezależni eksperci ostrożnie patrzą na GMO i mają też obawy o różne nieprawidłowości z tym związane.

Nie da się już jednak powstrzymać tendencji rozwoju GMO. Wiadomo, że genetycznie zmodyfikowany łosoś AquAdvantage wkrótce trafi, albo już trafił na rynek USA (prawdopodobnie, bo nie ma specjalnego oznaczenia). Amerykańska Food and Drug Administration zatwierdziła ten produkt do sprzedaży. Krytycy bioinżynierii podkreślają, że jest to niebezpieczny eksperyment, a władze powinny z niego zrezygnować. Możliwe jest rozwój wielu schorzeń, które moga być wynikiem spożywania takiej żywności. Przeprowadzone testy wykazały na przykład wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej.

 

Niestety Australia zaczyna być liderem w zakresie opacznie rozumianego postępu. Od dawna funkcjonuje już tam podatek węglowy, od wyprodukowanego dwutlenku węgla. Nawet w mocno lewackiej Unii Europejskiej na razie tylko się o tym rozmawia. Podejście do GMO zaprezentowane w Australii przypomina to znane z USA, gdzie silny lobbing koncernów biotechnologicznych doprowadził do upowszechnienia upraw zmodyfikowanych organizmów.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

GMO to zbrodnicze działanie

GMO to zbrodnicze działanie elit na ziemi dla kontroli ludzkości i jej eliminowania stopniowego dla wygody tych elit, bo popuklacja jest zbyt duża i  zbyt różnorodan do kontrolowania, a więc robi sie wszystko aby obnizyć ilośc ludzi na ziemi, a jeżeli nie będzie wyj ścia, to wywolania wojny, niszczącej większość po;ulacji ludzkiej, tak jak teraz masowo giona zwierzęta na całym świecie poprzez celowe działanie elit.

Portret użytkownika euklides

Amerykańska Food and Drug

Amerykańska Food and Drug Administration to moi ulubieńcy. Ta sama organizacja zdelegalizowała w Stanach dystrybucję zwykłego niepasteryzowanego mleka "prosto od krowy" jako wysoce niebezpiecznego produktu grożącego zatruciami. To nie żart. Nic dziwnego, że rząd chce odebrać Amerykanom broń. Gdybym żył w Stanach to chyba sam strzelał bym do terrorystów z FDA zabraniających wolnym ludziom kupowania świeżego mleka. W dodatku jest to gatunek wyjątkowo głupich i chorych psychicznie terrorystów na poziomie talibów, którzy nakazują noszenie długiej brody.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem