Generowanie trzęsień ziemi, czy to w ogóle jest możliwe?

Kategorie: 

Coraz częściej docierają do nas informacje o tym, że cześć trzęsień ziemi może być generowana przez człowieka. Sam pomysł wyrządzania takich zniszczeń wydaje się szaleństwem. Wiele osób powątpiewa w to czy instalacje wykorzystywane do operacjach na jonosferze mogą w istocie przy odpowiednim uzyciu wpływać na wyzwolenie dewastujących sił przyrody.

 

HAARP był budowany jako tarcza antyrakietowa w celu wypychania jonosfery wraz z hipotetycznymi rakietami balistycznymi mogącymi nadlatywac z terytorium ZSRR. Trudno powiedziec czy utrzymywana instalacja nadal jest traktowana wyłacznie jako tarcza antyrakietowa, czy też znaleziono nowe zastosowanie dla tej technologii.

 

Czy ELF (Extremely Low Frequencies), czyli bardzo niskie częstotliwości moga powodować trzęsienia ziemi? Powyższy film pokazuje, że tak. Przedstawiono tam naukowca, który opisał metody poszukiwania gazu i ropy polegające na reflektometrycznej analizie sygnałów ELF. Jakież było zaskoczenie naukowców gdy po kolejnym pomiarze zdarzył się wstrząs o magnitudzie 4.5 w skali Richtera. Ponawiano ten eksperyment w warunkach laboratoryjnych i odpowiedź na pytanie: czy ELF może generowac trzęsienia ziemi jest twierdząca.

 

Pozostaje jednak jedna słaba strona tej teorii. Jak instalacja znajdująca się na Alasce może generować hipotetyczne trzesienie ziemi na przykład w rejonie Karaibów ? Jedyne jak to można osiągnąć to kierunkowanie fal tak aby propagacja kilku fal nałożyła się na określonym terytorium. Teoretycznie to jest możliwe, ale w praktyce trudne do osiągnięcia. Najtrudniejszy byłyby sam efekt precyzji takiego ewentualnego ataku. Trudno wyrokowac czy to HAARP czy coś innego stoi za ostatnimi wielkimi trzęsieniami ziemi.

 

Zwolennicy teorii spiskowych zawsze znajda jakies wyjasnienie nawet do najbardziej szalonej teorii. Intuicja podpowiada jednak nie wykluczać takiej ewentualności bo HAARP działający w taki sposób jako broń byłby bardzo niebezpiecznym narzędziem. Hugo Chavez, Prezyden t Wenezueli, twierdzi oficjalnie, ze trzesienie z Haiti wywołano sztucznie. Nie spotkało się to z jakąkolwiek odpowiedzią rządu amerykańskiego. Trudno powiedziec ile w tym fikcji a ile prawdy ale jedna rzecz jest bezsporna, ELF może generować trzęsienia ziemi. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jad

Głupota nie bieże się z

Głupota nie bieże się z próżni, tylko z chęci postawienia na swoim wbrew zakazom, które chca obalić, podwazyć, a jak się im nie uda to potem tylko zawisć i mszczenie, za to że im się nie powiodło. Głupota bierze się ze sposobu wychowania i kopiowania złych wzorców, zeby nad nia opanowac trzeba dyrastycznie madrze zmusic głupich do wyzeczeń z irracjonalnych pomysłów. Wiadomo że w obecnym stanie rzeczy dobrowolnie sie nigdy nie poddadzą.Brzmi to dyktatorsko, lecz bez tego głupota szerzyć sie będzie i "panować będzie szczęśliwie".

Portret użytkownika Sahara

Nie zgodze się z Tobą

Nie zgodze się z Tobą adminku. Ludzie nie zawsze kierują się rozsądkiem (rozumem), bo często są jak małe dzieci cieszące się z nowej zabawki. Wciąż gdzieś w zakamarkach naszych umysłów tkwi przekonanie, że ktoś o odmiennych poglądach nie powinien istnieć. Dlatego wymyślamy wciąż inne i bardziej zabójcze bronie.
Dawno temu poznałam jedną z teorii (znaną doskonale geniuszowi wszechczasów N. Tesli), głoszącą przyczyny zagłady mitycznej Atlantydy. Mówi ona o tym, że zadufani w sobie mieszkańcy wyspy, naukowcy, korzystali na szeroką skalę z energii wytwarzanej przez kryształy (prawdopodobnie kwarc). W jednym z eksperymentów coś wymknęło się spod kontroli doprowadzając do zagłady wyspy.
HAARP i wszystko co mu przypisujemy, też może mieć podobną historię. Ponieważ nasze badania (podróże) kosmosu zawisły w próżni, testujemy wszelakie bronie na nas samych, zamiast na małych jałowych planetkach gdzie żadnemu człowiekowi nie stanie się krzywda. Ale może o to chodzi - jesteśmy zwierzętami doświadczalnymi i nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Jak powiedział Einstein: dwie rzeczy nie mają granic - wszechświat i ludzka głupota ;) 

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika jad

Zatem sotosowanie coraz

Zatem sotosowanie coraz częstrze i wiecej urządzeń do badania składu ziemi powoduje drobne wstrzasy, a jak jest to coraz bardziej poularne problem narastał a teraz efekt domina obserwujemy w przemieszczaniu się płyt tektonicznych, która ociera jedna o drugą, zapewne do tego doszły pozostałe czynniki klimatyczne, oddziaływanie kosmiszne, wiatry zintesyfikowane słoneczne, itd. A zdanie: "Jak instalacja znajdująca się na Alasce może generować hipotetyczne trzesienie ziemi na przykład w rejonie Karaibów ?" jest "przygłupiaste". Wystarczy że wywoła wstrzas z jednej strony np. obok japoni by całą płytę wzruszyc wtedy dochodzi do wstrzasów w zupełnie w innych rejonach większych lub mniejszych w skali Richtera. Trzeba pamiętac że skorupa ziemnska czyli płyty tektoniczne zawsze w jakims mniejszym lubb teraz większym stopniu dryfują po wartwie magmy pod nimi, więc wystarczy wywolanie drobnego wstrzasu by mogło ale nie koniecznie wywołac powazniesjze skutki w zupełnie innym rejonie ale w obrębie płyty tektonicznej na której wywo0łano drgania w celu wybadania gruntu.

Portret użytkownika admin

Może i głupie to zdanie ale

Może i głupie to zdanie ale nadal uważam, że wykorzystanie takiej broni miałoby sens tylko wtedy gdy się wie, że się sobie krzywdy nie zrobi ( czytaj, że się nie rozwali własnego kraju przypadkiem). A zabawa z jonsferą może się skończyć tak jak stąpnięcie na leżące grabie...

Portret użytkownika jad

Tak by było najlepiej by w

Tak by było najlepiej by w ogóle wiedzieli że tak negatywny skutek może mieć HAARP, ale myślę ze zanim nie przeprowadza pierwszych testów sprawdzających muszą zaryzykować. Tak jak to było z atomem, musieli wpierw przetestować. Problem w tym że jak to z ryzykiem, nie wiedzieli co dokładnie ich czeka, teraz wiedzą, a czasu nie cofną. Takie samo ryzyko było/jest z CERN, teorio spiskowcy ostrzegali ze mogą wytworzyć czarną dziurę na ziemi i nas wciągnie, okazało się że odnaleźli nowe pierwiastki zamiast bozon Hiygsa. Nazywa się to: "ryzykiem które trzeba ponieść". Teraz wiedząc czym to grozi mogą robić wszystko, by zatrzymać efekt domina, ale czy się uda, czy są w stanie globalnie zadziałać?

Portret użytkownika Karmel

Ośrodki HAARP są rozsiane po

Ośrodki HAARP są rozsiane po całym świecie, co więcej gdzieś czytałem, że mogą współpracować z nim radary, np okrętu, a zdaje się tam był jakiś amerykański duży statek. Inna sprawa, że czegoś takiego jak "teoria spiskowa" nie ma Smile Jest tylko informacja. Prosze spojrzec jak łatwo można zdyskredytowac jakąś teorię określając ją "teorią spiskową". Wygodne prawda?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem