Fukushima Daiichi oficjalnie została ostatecznie ustabilizowana

Kategorie: 

Tokyo Electric Power Co zwane skrótowo TEPCO poinformowało o tym, że uszkodzona elektrownia atomowa Fukushima Daiichi znalazła się w końcu w stanie wyłączenia. Oznacza to, że w końcu ustabilizowano reaktory.

 

Od tragicznego kataklizmu w Japonii minęło dziewięć miesięcy i właśnie usłyszeliśmy, że sytuacja jest bliska opanowania. Stan, w jakim znalazła się elektrownia nazywa się "cold shutdown" czyli stanu, w którym ustabilizowano temperaturę paliwa w reaktorach.

 

Niektórzy specjaliści od technologii jądrowej wyrazili zdumienie na temat informowania o osiągnięciu stanu "cold shutdown" w przypadku reaktorów ze stopionymi rdzeniami. Mimo to taki komunikat został oficjalnie przedstawiony.

 

Według definicji stosowanej przez amerykańskiego regulatora rynku jądrowego stan "cold shutdown" odnosi się do reaktora pracującego w ciśnieniu atmosferycznym i o temperaturze poniżej 93 stopni Celsjusza. TEPCO zaprezentowało dane potwierdzające osiągnięcie właściwych przedziałów temperatur.

 

Źródło: http://www.bloomberg.com/news/2011-12-19/hosono-says-fukushima-plant-is-in-equivalent-of-cold-shutdown-.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Neshi777

Zgadzam się z tym ... nikt

Zgadzam się z tym ... nikt tam nie wejdzie żeby potwierdzić jak wygląda sytuacja. Nikt nie jest w stanie jej do końca sprawdzić. Tylko specjaliści znający zasadę działania wszystkich związków są w stanie stwierdzić i to spekulacyjnie jak groźnie może to wyglądać. Jak dla mnie można nawet użyć porównania do kosza pełnego śmieci . Historia wygląda tak,Kosz jest pełen zaczyna się przelewać.Musimy wysypać coś z niego żeby nie straszył.Nadal jest w połowie pełny.Przeżarło dno i cześć wżarła się w podłoże (nie do usunięcia oczywiście)No i  kosz oficjalnie jest zabezpieczony... nic się nie wysypuje a to co zostało nie ejst już ważne. i koniec tematu uf. Jak dobrze że wszystko co mogło zostać wyrzucone do środowiska zostało wyrzucone. Jak dla mnie nie mieli już co wyrzucać do środowiska żeby bardziej pogorszyć sytuacje dookoła obiektu jednocześnie będąc wiarygodnym.A teraz będzie wielkie świetowanie, że pomimo niemożliwego udało się bohaterskiej firmie za3mać wyciek. Ilu ludzi zginęło żeby powstrzymać chore ambicje tego przedsięwzięcia? A ilu ludzi docelowo zginie (no bo o co mogło chodzić jak nie tzw depopulację terenu?). A w tv będa pokazywać tłumy na ulicach cieszące się z zażegnania problemu tak jak miało to miejsce w USRA z Bin Ladenem w roli głównych. Pamiętacie te wstawi cieszącego się i świętującego tłumu ludzi? To jest dopiero totalna dezinformacja i jawne kłamstwo. Wystarczy nakręcić film w obcym kraju pozmieniać nazwiska i kto się dowie, że to nie rpawda? Przecież taki zwykły szary obywatel nie pojedzie tam szukać prawdy a jeśli tak to albo odstrzelą Go teraz albo gdy będzie chciał obwieścić informację... ale musi mieć dowody i dostęp do mediów a tego nie dostanie chyba że nie wiem ... ktoś ważny za nim stoi. No i teraz mamy sprzecznosć. Jeśli coś mówią w tv to praktycznie zawsze kłąmią chyba że obwieszczenie faktu jest komuś na rękę. Najlpsze kąłmstwo to to pomieszane z prawdziwymi informacjami które można sprawdzić. Ehhh ręce opadaja. Życzę wszystkim jak najcenniejszych doświadczeń Wink

Portret użytkownika Lem Jaskioniowy

Komunikat o wyłączeniu ma

Komunikat o wyłączeniu ma całkowicie wyeliminowć temat z mediów i sprawić, by wszystkie strony www informujące o sprawie (jak choćby ta) zostały odcięte od komunikatów roboczych z Japonii.

Dopiero teraz zaczyna się własciwa dezinformacja i nasze kłopoty.

Portret użytkownika mhm

Znaczy sie ze wszystko co

Znaczy sie ze wszystko co moglo wyciec wycieklo z reaktorow - w ktorych sa czujniki - no i rzeczywiscie sytuacja w reaktorach opanowana - sa puste, co do paliwa ktore rozlalo sie po lub pod betonowym fundamentem to inna sprawa.. no ale tam czujnikow nie ma... 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem