Francuskie lotnictwo gotowe do uderzenia na bojowników w Mali

Kategorie: 

Francuskie lotnictwo jest gotowe do uderzenia na islamskich bojowników w Mali, jeśli ci zajmą miasto Mopti, znajdujące się w centralnej części kraju. Prezydent Francji Francois Hollande spotkał się z szefami Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na razie wojska francuskie prowadzą w Mali misję „obserwacyjną”.W piątek, prezydent Francji Francois Hollande powiedział, że jego kraj jest gotowy, aby pomóc władzom w Mali w walce z rebeliantami islamskimi i realizacji rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Z kolei agencja prasowa Xinhua donosi, iż dowódcy sił Mali informują o udanych kontrofensywach przeciwko buntownikom.

W grudniu 2012 roku Rada Bezpieczeństwa ONZ zezwoliła na wjazd do Mali 3300 żołnierzy z krajów afrykańskich (AFISMA). Mają tam oni stacjonować przez co najmniej rok, aby odbudować północną część kraju. Trudna sytuacja w Mali jest następstwem operacji NATO przeciwko reżimowi Muammara Kaddafiego w sąsiedniej Libii. Plemię Tuareg było popierane przez byłego libijskiego przywódcę. Doprowadziła to do wojny i separacji dużych obszarów na północy Mali, gdzie separatyści ogłosili powstanie państwa Azavad.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MARGO

Edith Roosevelt, bratanica

Edith Roosevelt, bratanica prezydenta Stanów Zjenoczonych Theodore'a Roosevelta, w "Indianapolis News", w dniu  23.12.1963 r., bardzo dokładnie wyjaśniła  cóż to jest za po-twór to całe ONZ....
Cyt. "W Stanach Zjednoczonych istnieje elita. Słowo "elita" to ogólne określenie w finansach międzynarodowych i biznesie, które dzierżą większość mocy, niezależnie od tego kto jest w Białym Domu (...) Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia tej "legalnej mafii" (...) to wpływa na politykę narodu w niemal każdej dziedzinie.
Np. Rada Stosunków Zagranicznych w Nowym Jorku dotowana przez Rockefellerów od 1927 r. oferuje takie członkostwo w 90 procentach wpływowym postaciom (...)Jaki jest sposób myślenia elity? (...) dla nich najlepszym remedium na komunizm byłoby Światowe Państwo Socjalistyczne rządzone przez takich jak oni fachowców.
Ma to swoje odbicie w polityce, która sprzyja budowaniu super-państwa oraz stopniowemu zrzekaniu się przez USA suwerenności na rzecz ONZ..."Ponadto ONZ to międzynarodowa, globalistyczna organizacja polityczna, w której powstanie włączył swój majątek i pozyskane wcześniej wpływy wśród środowisk politycznych oraz realizujące ich cele nie kto inny jak John D. Rockefeller !
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika bol

uran, złoto itd opłaca się

uran, złoto itd
opłaca się ich wyzwalać, żeby tylko ruscy nie wpadli na pomysł wyzwolić nas od gazu łupkowego.(Przed nimi to hitler też nas chciał od czegoś tam wyzwolić) Ciekawe czy wtedy też będziemy się tak "cieszyć" jak teraz ci z mali (libii, syrii, iraku, iranu itd itd itd). Dookoła same takie "Matki Teresy" gotowe nieść pomoc. Piękny Świat.

Portret użytkownika niedlaeuro.ucoz.pl

Kolejne potwierdzenie, że

Kolejne potwierdzenie, że Sarkozy brał pieniądze od Kaddafiego  
 
Były pośrednik między Libią a Francją, libański biznesmen Ziad Takieddine potwierdził, że reżim Muammara Kaddafiego finansował kampanię wyborczą byłego francuskiego prezydenta, Nicolasa Sarkozy’ego. Takie oświadczenie Takieddine złożył podczas rozmowy z sędzią w swojej sprawie dotyczącej nielegalnych transakcji z bronią jeszcze 19 grudnia. Swoje zeznania potwierdził on publicznie w wywiadzie dlaLe Parisien, opublikowanym 2 stycznia. Pogłoski o tym, że Sarkozy otrzymał pieniądze od Kaddafiego, pojawiły się jeszcze w marcu 2011 roku. Wówczas poinformował o tym syn Kaddafiego, Sejf al-Islam, według którego Sarkozy otrzymał od jego rodziny 50 milionów euro. Rok później, w marcu 2012 roku, wydanie internetowe Mediapart opublikowało dokument, który potwierdził te informacje
 
http://polish.ruvr.ru/2013_01_03/Kolejne-potwierdzenie-ze-Sarkozy-bral-pieniadze-od-Kaddafiego/
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem