Francja wypłaci 48 mln euro odszkodowania ofiarom Holokaustu

Kategorie: 

Władze francuskie i Stany Zjednoczone zgodziły się na wypłacenie odszkodowania dla ofiar Holokaustu, które zostały deportowane przez francuską firmę kolejową w czasie drugiej wojny światowej, podaje BBC.

 

Obie strony zadeklarowały, że stworzą fundusz kompensacyjny w wysokości 60 mln USD (około 48 mln euro). Rekompensaty będą wypłacane osobom, które zostały wysłane do obozów koncentracyjnych nazistów pociągami spółki publicznej SNCF.

 

Wcześniej Amerykanie chcieli zerwać umowy i kontrakty z SNCF za jej działania w czasie drugiej wojny światowej. W sumie francuska firma do obozów koncentracyjnych przewiozła 76 tys. Żydów. Zdaniem niektórych historyków, zarząd SNCF zmuszony został do tych działań przez niemieckie wojska okupacyjne, które zajęły część terytorium Francji.

 

W 2010 roku szef firmy przeprosił za krzywdy wyrządzone ludziom w czasie wojny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Wytępić to trzeba elyty

Wytępić to trzeba elyty żydące bo jednym słowem "Żydów" oznacza wszystkich, a to nie bardzo ok, bo np. co ma taka kobieta żydówka z 3 dzieci do tego syfu ? Ty chcesz żyć skoro się urodziłeś i jesteś na tej planecie a oni również i nie można wrzucać wszystkich do tego samego wora... Zresztą ten świat nie wziął się z nikąd - każdy odpowie za swoje czyny. Niektórzy będą się pewnie palić ze swoich czynów i wstydu z tego co narobili… Z pewnością...

Portret użytkownika Dr Piotr

Nawet za 200-300 lat będą

Nawet za 200-300 lat będą żyli ostatni uratowani z obozów śmierci, którzy przeżyli ten holocaust (holoszfindel)...ot taka długowieczność żydów. W dodatku każdemu, który przeżył ZAWSZE zależy tylko na kasie i odszkodowaniach finansowych, bo przecież żadne przepraszam i żadna inna forma pomocy czy przeprosin ich nie zadowoli.

Portret użytkownika marek500

A kiedy Izrael zapłaci za

A kiedy Izrael zapłaci za zbrodnie komunistyczne popełnione przez żydów w całym obozie postsowieckim. Do dziś ukrywają się w Iraelu zbodniarze komunistyczni z całej europy wschodniej. Może by tak stworzyć instytut na wzór instytutu Wizentala i ścigać tych żydowskich ludobójców. Nie jestem antysemitą, ale uważam że każdy zbrodniarz powinien zostać ukarany, niezależnie od narodowości.

Portret użytkownika charis

" Victor Frankl (był więźniem

"
Victor Frankl (był więźniem Oświęcimia):

"Zapoznałem się z ostatnim stopniem zepsucia w moim drugim obozie koncentracyjnym, Oświęcimiu. Komory gazowe Oświęcimia były ostateczną konsekwencją teorii, według której człowiek jest niczym więcej jak tylko wytworem dziedziczności i otoczenia... Jestem całkowicie przekonany o tym, iż komory gazowe Oświęcimia, Treblinki i Majdanka zostały ostatecznie przygotowane nie w jakimś tym czy innym ministerstwie w Berlinie, ale raczej na biurkach i w salach wykładowych nihilistycznych naukowców i filozofów."
Victor Frankl, "The Doctor and the Soul: Introduction to Logotherapy", 1982, str. xxi

Najpierw wmawiamy ludziom, że są wyższymi zwierzętami i powinni bezlitośnie walczyć o możliwość zaspokojenia własnych instynktów zaś potem, gdy zbieramy plon naszych zboczonych teorii mówimy, że Boga nie ma, bo gdyby istniał nie dopuściłby do takiego zezwierzęcenia i okrucieństwa ludzkości. Ale dlaczego Bóg ma sprzątać nasze śmieci?  " - żródło : potop exodus demoralizacja - co do religii to szatan wmawia światu że wszystkie prowadzą do tego samego Boga, ale to kłamstwo. Żadna religia nie prowadzi do Boga. Jedyną drogą jest Zbawiciel Jezus Chrystus, który dokonał KENOZY i we wcieleniu objawił Ojca. Religie chcą być pośrednikami do Syna Bożego lub chcą znikształcić Jego obraz, lub odciąć ludzi od Niego bo wtedy nie ujrzą Ojca, stracą jedyną drogę - "JA JESTEM DROGA, PRAWDA, ŻYCIE" - Ewangelia Jana 14:6. Religie nie są drogami, ale prowadzą na manowce.
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
        ___  ___  _   
__ __ / \ ( _ ) | |__
\ \ /\ / / / /\ / / _ \ | '_ \
\ V V / / /_// | (_) | | |_) |
\_/\_/ /___,' \___/ |_.__/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII