Francja wypłaci 48 mln euro odszkodowania ofiarom Holokaustu

Kategorie: 

Władze francuskie i Stany Zjednoczone zgodziły się na wypłacenie odszkodowania dla ofiar Holokaustu, które zostały deportowane przez francuską firmę kolejową w czasie drugiej wojny światowej, podaje BBC.

 

Obie strony zadeklarowały, że stworzą fundusz kompensacyjny w wysokości 60 mln USD (około 48 mln euro). Rekompensaty będą wypłacane osobom, które zostały wysłane do obozów koncentracyjnych nazistów pociągami spółki publicznej SNCF.

 

Wcześniej Amerykanie chcieli zerwać umowy i kontrakty z SNCF za jej działania w czasie drugiej wojny światowej. W sumie francuska firma do obozów koncentracyjnych przewiozła 76 tys. Żydów. Zdaniem niektórych historyków, zarząd SNCF zmuszony został do tych działań przez niemieckie wojska okupacyjne, które zajęły część terytorium Francji.

 

W 2010 roku szef firmy przeprosił za krzywdy wyrządzone ludziom w czasie wojny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Wytępić to trzeba elyty

Wytępić to trzeba elyty żydące bo jednym słowem "Żydów" oznacza wszystkich, a to nie bardzo ok, bo np. co ma taka kobieta żydówka z 3 dzieci do tego syfu ? Ty chcesz żyć skoro się urodziłeś i jesteś na tej planecie a oni również i nie można wrzucać wszystkich do tego samego wora... Zresztą ten świat nie wziął się z nikąd - każdy odpowie za swoje czyny. Niektórzy będą się pewnie palić ze swoich czynów i wstydu z tego co narobili… Z pewnością...

Portret użytkownika Dr Piotr

Nawet za 200-300 lat będą

Nawet za 200-300 lat będą żyli ostatni uratowani z obozów śmierci, którzy przeżyli ten holocaust (holoszfindel)...ot taka długowieczność żydów. W dodatku każdemu, który przeżył ZAWSZE zależy tylko na kasie i odszkodowaniach finansowych, bo przecież żadne przepraszam i żadna inna forma pomocy czy przeprosin ich nie zadowoli.

Portret użytkownika marek500

A kiedy Izrael zapłaci za

A kiedy Izrael zapłaci za zbrodnie komunistyczne popełnione przez żydów w całym obozie postsowieckim. Do dziś ukrywają się w Iraelu zbodniarze komunistyczni z całej europy wschodniej. Może by tak stworzyć instytut na wzór instytutu Wizentala i ścigać tych żydowskich ludobójców. Nie jestem antysemitą, ale uważam że każdy zbrodniarz powinien zostać ukarany, niezależnie od narodowości.

Portret użytkownika charis

" Victor Frankl (był więźniem

"
Victor Frankl (był więźniem Oświęcimia):

"Zapoznałem się z ostatnim stopniem zepsucia w moim drugim obozie koncentracyjnym, Oświęcimiu. Komory gazowe Oświęcimia były ostateczną konsekwencją teorii, według której człowiek jest niczym więcej jak tylko wytworem dziedziczności i otoczenia... Jestem całkowicie przekonany o tym, iż komory gazowe Oświęcimia, Treblinki i Majdanka zostały ostatecznie przygotowane nie w jakimś tym czy innym ministerstwie w Berlinie, ale raczej na biurkach i w salach wykładowych nihilistycznych naukowców i filozofów."
Victor Frankl, "The Doctor and the Soul: Introduction to Logotherapy", 1982, str. xxi

Najpierw wmawiamy ludziom, że są wyższymi zwierzętami i powinni bezlitośnie walczyć o możliwość zaspokojenia własnych instynktów zaś potem, gdy zbieramy plon naszych zboczonych teorii mówimy, że Boga nie ma, bo gdyby istniał nie dopuściłby do takiego zezwierzęcenia i okrucieństwa ludzkości. Ale dlaczego Bóg ma sprzątać nasze śmieci?  " - żródło : potop exodus demoralizacja - co do religii to szatan wmawia światu że wszystkie prowadzą do tego samego Boga, ale to kłamstwo. Żadna religia nie prowadzi do Boga. Jedyną drogą jest Zbawiciel Jezus Chrystus, który dokonał KENOZY i we wcieleniu objawił Ojca. Religie chcą być pośrednikami do Syna Bożego lub chcą znikształcić Jego obraz, lub odciąć ludzi od Niego bo wtedy nie ujrzą Ojca, stracą jedyną drogę - "JA JESTEM DROGA, PRAWDA, ŻYCIE" - Ewangelia Jana 14:6. Religie nie są drogami, ale prowadzą na manowce.
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ