Francja twierdzi, że ma dowody na użycie broni chemicznej przez syryjskie wojska

Kategorie: 

Minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius powiedział dziś we francuskiej telewizji France 2, że wojska prezydenta Baszara al-Assada użyły gazu bojowego sarin przeciwko tak zwanej "Wolnej Armii Syrii" a przeprowadzone testy jasno na to wskazują. Dodał również że czerwona linia, jaką wyznaczył kiedyś Barack Obama, została przekroczona.

 

Barack Obama powiedział kiedyś, że przekroczenie tak zwanej czerwonej linii będzie równoznaczne z wysłaniem wojsk do Syrii ale zanim do tego dojdzie, chce mieć konkretne dowody na użycie broni chemicznej przez syryjskie wojska. Prezydent USA obawia się, że dojdzie do podobnej sytuacji jaka miała miejsce po interwencji w Iraku - najpierw były "konkretne" dowody na posiadanie broni masowego rażenia, a gdy obalono Saddama Husajna okazało się, że takiej broni jednak nie było.

 

Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania prowadzą właśnie rozmowy w tym temacie. Kraje przeciwne obecnemu prezydentowi Syrii nie wiedzą jak zareagować ale jak powiedział Laurent Fabius, wszystkie opcje są brane pod uwagę, łącznie z wysłaniem wojsk do tego kraju. Jednak przedstawiając te dowody które posiada Francja, nie można zapomnieć o tym, że całkiem niedawno odkryto trzy nielegalne fabryki Al-Kaidy, które działały w Iraku i produkowały między innymi sarin. Poza tym pod koniec maja zatrzymano na tureckiej granicy bojowników, którzy byli w posiadaniu trującego gazu sarinu.

 

Dziś na konferencji prasowej, szef ministerstwa spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że temat o użyciu broni chemicznej w Syrii staje się przedmiotem spekulacji i prowokacji, który może być wykorzystany jako pretekst do interwencji w tym kraju. Dodał również, że koniecznie trzeba ustalić wszystkie fakty a Rosja nadal oczekuje od Turcji informacji o zatrzymaniu bojówkarzy z sarinem.

 

 

Źródło: http://www.jpost.com/Middle-East/France-Tests-show-sarin-nerve-gas-used-in-Syria-315435

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Dziś na konferencji prasowej,

Dziś na konferencji prasowej, szef ministerstwa spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że temat o użyciu broni chemicznej w Syrii staje się przedmiotem spekulacji i prowokacji, który może być wykorzystany jako pretekst do interwencji w tym kraju.

I miał rację! I tak to delikatnie powiedział.

Portret użytkownika Boulibrat44

"Dajcie mi człowieka a ja

"Dajcie mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf". Dokładnie tak to wygląda. Kilka ataków terrorystycznych sprefabrykowanych przez MOSAD, żeby ludzie nabrali niechęci do islamu (a nie konkretnych jednostek) i można wchodzić z kapitalizmem do suwerennego kraju pod przykrywką wolności Wink Jeszcze tylko trzeba żeby ludzi pochodzenia arabskiego ponumerować tatuażami, przypiąć im jakiś znak ropoznawczy, zniszczyć ich majątek w krajach zachodnich i będzie można się wyżywać na niewinnych. Pare pieców też już pewnie stoi w tym jeden w Polsce w Starych Klejkutach, a getta dla arabów w krajach zachodnich już dawno istnieją. Czyżby kolejna wojna o podstawach rasistowskich?

Portret użytkownika Zenek

Zapomniałeś w artykule

Zapomniałeś w artykule wspomnieć iż skandynawski ekspert w sprawach użycia gazów bojowych zajmujący się tą sprawą z ramienia ONZ po prostu publicznie wyśmiał francuzów z ich "dowodami". Że mogą sobie je wsadzić w pewne ciemne miejsce. Razem ze sobą i swoimi "ekspertami".
 
Angielscy oficiele niechętnie acz niechęt ale przyznali iz "próbli posiadane przez Francję" są ZMANIPULOWANE I NICZEGO NIE DOWODZĄ w sensie, że pochodzą z Syrii i tamtejszego konfliktu zbrojnego. I że to syryjska armia ich uzyła co jest tym większym kłamstwem skoro niedawno w Iraku odkryto israelskie przewoźne laboratoria produkujące ten antygojowski specyfik dla sunnickich wichrzycieli obwołanych per Wolna Armia Syrii przez ta "demokratyczną i pokojowo nastawioną do innych" część świata.
 
Świniom zależy na rozwaleniu Syrii i rozkawałkowaniu jej na 2 części bo się im po POLE KURU śpieszy wielką wyrzynanke dla demonów z ludzi złozyć. A francuziki od dawna się pokazały jako równie kłamliwe jak ich hmm ... pewne biblijne plemie okupujące ich przestrzeń publiczną. I to co będzie się działo teraz w mediach to tylko odwracanie uwagi od :
- nieudanego zamachu w RPA na prezydenta Syrii
- wykrytych zydowskich fabryk sarinu w Iraku.
 
Takie zakrzykiwanie fałszywimi dowodami by nikt nie mówił o tym co jest prawdziwe. Słowem - rejwach.
 
Nalezy oczekwać wystąpień kolejnych szmat szmacących się wzywaniem do antysyryjskiej krucjaty. O może nawet tego brytyjskiego zołnierza wmanewrują jako "syryjski akt agresji".

Portret użytkownika jestemtu

ONZ wydało raport, który

ONZ wydało raport, który wskazuje na użycie broni chemicznej przez rebeliantów, francja urodziła raport że Assad jej użył.
Za chwilę okaże się że kosmici i duchy wydadzą raport że obie strony nie walczą, tylko obrzycają się wyzwiskami. Smile
 
Próbują powtórzyć scenariusz z iraku, ale w wydaniu usraela i w.brytani nie jest przekonujący, to teraz pora na inne kraje "zmartwione" sytuacją w suwerennym kraju jakim jest Syrja.
Będą wałkować tak długo, aż wyślą tam wojska w obronie "demokracji", ropy, gazu i innych surowcół naturalnych, bez względu na ilośc ofiar wśród ludności cywilnej. Taka "demokratyzacja" dla "dobra" Syryjczyków.

Portret użytkownika Medium

jestemtu napisał: Próbują

jestemtu wrote:

Próbują powtórzyć scenariusz z iraku, ale w wydaniu usraela i w.brytani nie jest przekonujący, to teraz pora na inne kraje "zmartwione" sytuacją w suwerennym kraju jakim jest Syrja.
Będą wałkować tak długo, aż wyślą tam wojska w obronie "demokracji", ropy, gazu i innych surowcół naturalnych, bez względu na ilośc ofiar wśród ludności cywilnej. Taka "demokratyzacja" dla "dobra" Syryjczyków.

Już stary, ale mistrzowski:

 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem