Francja oferuje 500 tys. euro każdemu, kto stworzy drona - wiertarkę

Kategorie: 

Prowadzenie badań i wydobywanie złóż naturalnych jest bardzo trudne. Surowce występują często w ekstremalnie ciężkich warunkach i znajdują się pod wpływem istotnych ograniczeń tj. arktyczna pogoda, suchy klimat, odległy obszar, głębiny morskie itd. I choć autonomiczne roboty podwodne już pracują w niektórych branżach, to nie mają one swych podziemnych odpowiedników, pisze Digital Energy Journal.

 

Projekt ARGOS (co tłumaczy się jako „autonomiczny robot do rozwoju pól naftowych i gazowych”) ma zasypać tą przepaść. Patronat nad przedsięwzięciem objęła we Francji Krajowa Agencja Badań (ANR) i ma na celu zaprojektowanie i budowę pierwowzoru robota, który mógłby działać na polach naftowych i gazowych. Całkowity budżet projektu wynosi 3,5 mln euro.

 

Udział w tworzeniu wynalazku otwarty jest dla wszystkich firm i naukowców z całego świata. Od trzech do pięciu drużyn zbuduje robota, który musi spełniać szczególne potrzeby przemysłu naftowego tj. niezależne prowadzenie eksploracji, transmisja danych w czasie rzeczywistym, wykrywanie anomalii, ostrzeganie przed niebezpieczeństwem i sytuacjami kryzysowymi tj. wyciek gazu, czy ropy, a także informowanie o zbliżaniu się ekstremalnych warunków pogodowych.

 

Robot może być także wykorzystywany w innych branżach przemysłowych na całym świecie. Zespół, który stworzy autonomiczną maszynę, otrzyma nagrodę w wysokości 500 tysięcy euro.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika koszerr umysłów

Zgadzam się, że te 500 tys.

Zgadzam się, że te 500 tys. euro to jakiś żart chyba. Urządzenie, które mogłoby przynieść setki milionów jak nie miliardy euro korzyści miałby ktoś wymyślić i zbudować za takie śmieszne grosze? Zakładając, że jeden człowiek tego nie zrobi tylko konieczny byłby zespół zapewne nie mniej niż parunastu specjalistów.

Wychodzi mniej na głowę niż roczny dochód przeciętnego inżyniera/architekta/robotyka po studiach pracującego w swoim zawodzie.

Portret użytkownika Letty

no własnie co to za

no własnie co to za artykół.konkretnie szczegóły.jak to ma wygladac? ja mam zbodowac za swoje o dostane nagrode ?czy mi zwroca za wszystko ? czy wpierw dostane hajs a potem mam tworzyc? jasniej prosze jasniej bo zainteresowana jestem.ja taka maszyne posiadam jestem mistrzynia robotyki autonomicznej .

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem