Francja nie odnotowała wzrostu poziomu promieniowania na Ukrainie

Kategorie: 

Francuski Instytut Bezpieczeństwa Jądrowego nie odnotował wzrostu poziomu promieniowania w okolicy Zaporoża na Ukrainie, podaje BBC.

 

Wcześniej Wołodymyr Demchiszin, nowy minister energii i przemysłu węglowego Ukrainy powiedział, że awaria elektrowni atomowej na Zaporożu nie jest związana z reaktorem jądrowym i nie ma promieniowania.

„Do wypadku doszło na trzecim bloku i nie ma to związku z produkcją energii” - powiedział Demchiszin na briefingu w Kijowie.

Minister powiedział, że podejmowane są wysiłki w celu uruchomienia elektrowni do 05 grudnia br.

„Urządzenie zostaną uruchomione w piątek. Testy będziemy prowadzić dziś i jutro. Nic złego nie dzieje się reaktorem. Nie ma promieniowania, ani wycieku” - wspomniany Demchiszin.

Trzeci blok zaporoskiej elektrowni został zatrzymany przez automatyczny system ochrony w dniu 28 listopada o godzinie 19.24.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Druga sprawa że media o

Druga sprawa że media o takich tematach gdy są prawdziwe nabierają pary w usta i ani słowem że coś się stało. Po prostu ukrywają i mają wręcz zakaz wypowiadania takich nazw jak Fukushima i podawaniu jakichkolwiek informacji na ten temat. Np. z tv polskiej możemy się dowiedzieć tylko o Fukushimie kiedy miało miejsce tsunami i co zrobiło trzęsienie ziemi i na tym koniec tych bezużytecznych informacji. Gdyby poważna sytuacja zaistniała - dokładnie tak jak było z Czarnobylem, że mała notateńka w Rosyjskiej gazecie "prawda" która była na którejś stronie w środku i w dodatku bagatelizowała tą katastrofę. To samo jest z Fukushimą - największa katastrofa w dziejach ziemi - 3 pełne stopienia reaktorów z paliwem typu mox które jest około 2 milionów razy gorsze od Czarnobylskiego paliwa i do tego jeszcze ludzie gadają że jeszcze groźniejszy basen ze zużytym paliwem nie ma wody (jeśli to prawda to uległ z pewnością stopieniu, i co za tym idzie ? domyśl się..) i nawet Tepco coś przebąkuje że jest z tym bardzo źle...
Nie ma w tej chwili na świecie niczego ważniejszego niż to co dzieje się w Fukushimie Dai-chi. Wojna tu czy tam czy krach ekonomiczny i bankructwa krajów to wielkie nic przy tym co się dzieje w Fukushimie.

Portret użytkownika pr78

SĄSIADKA DOSTAŁA TELEFON OD

SĄSIADKA DOSTAŁA TELEFON OD KUZYNKI KTÓRA PRACUJE W SZPITALU DZIECIECYM W PROKOCIMIU KRAKOWIE I POWIEDZIAŁA ,ŻE DOSTALI OSTRZEZENIE Z MINISTERSTWA ZDROWIA ,ZE W PIATEK MAJA NIE OTWIERAC OKIEN I NIE WIETRZYC POMIESZCZEN BO W ZAPOROZYU ZEPSUŁO SIE COS W ELEKTROWNI ATOMOWEJ I POWIETRZE NAD POLSKA W PIATEK MA NIEKORZYSTNY BIOMETR ....MA KTOS DOSTEP DO CZYTNIKÓW PROMIENIOWANIA ?

Portret użytkownika wszedzie kłamcy

W Poznaniu panika dzieci z

W Poznaniu panika dzieci z przedszkola nie można odebrać do 17 i ciekawe czemu ludzie w maskach chodzą.. jeżeli nic sie nie stało to ciekawe czemu 130 tys ludzi ewakułowano z pod tej miejscowości co elektrownia jest.. Ja tam nie wierze mediom i politykom wybory sfałszowali to wszystko moga sfałszowac zeby nie robić paniki złodzieje..

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem