Finlandia zezwoliła na zawieranie "małżeństw" osobom tej samej płci

Kategorie: 

Finlandia zezwoliła na zawieranie małżeństw osobom tej samej płci. Dotychczas Finlandia była jedynym krajem w Europie Północnej, który nie zalegalizował małżeństw homoseksualnych. W 2002 roku władze zezwoliły osobom danej płci po ukończeniu 18 lat rejestrować związki cywilne, ale nie miały one praw tradycyjnych rodzin.

 

Fiński Parlament poparł legalizację dotyczącą małżeństw homoseksualnych. 105 parlamentarzystów zatwierdziło poprawki do ustawy, a 92 głosowało przeciw.

„Finlandia powinna stać się społeczeństwem, w którym nie występuje dyskryminacja, a prawa człowieka są przestrzegane. Dwie osoby dorosłe mogą poślubić się bez względu na ich orientację seksualną" - napisał premier Alexander Stubb w liście otwartym do parlamentarzystów. List odczytano przed głosowaniem – pisze MK.

Finlandia stała się 12 krajem w Europie, zezwalającym na zawieranie małżeństw wśród osób tej samej płci. Wcześniej zezwolono na to w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Holandii, Danii, Belgii, Szwecji, Norwegii, Islandii, na Malcie i w Wielkiej Brytanii.


Dotychczas Finlandia była jedynym krajem w Europie Północnej, który nie zalegalizował małżeństw homoseksualnych. Nowe prawo daje parom tej samej płci prawa tradycyjnych rodzin tj. dziedziczenie majątku, prawo do rozwodu, posługiwanie się nazwą „rodzina” itd. Ustawodawca nie zezwolił jednak na adopcję dzieci przez takie związki. W marcu 2012 roku w Finlandii oficjalnie zarejestrowano 1600 par tej samej płci.


Zwolennicy legalizacji małżeństw homoseksualnych w Finlandii dążą do wyeliminowania różnic między parami jednopłciowymi i tradycyjnymi. Żądają równych praw do adopcji dzieci i noszenia tego samego nazwiska.

„To kwestia przyszłości naszych dzieci i społeczeństwa jako całości, a zmiany te nie powinny być dokonywane bez dogłębnej oceny ich wpływu" - mówi poseł Mika Niikko, przeciwnik małżeństw gejowskich (Niikko prowadzi kampanię sprzeciwu wobec tego, co stało się w Finlandii).

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Gówno a nie normalność!

Gówno a nie normalność! Wychodzi na to, że normalne pary heteroseksualne mają rodzić dzieci, które będą im odbierane, żeby jakaś para homosi mogła sobie adoptować dziecko do i dla zabawy. A nieakceptujące facetów lesbijki będą potrzebowały plemników do zapłodnień in vitro od kogo...od tych okropnych, złych mężczyzn.

Portret użytkownika dnodnadno

Logos, kamujac to ten sam

Logos, kamujac to ten sam syjonistyczny porypany pedał co zmienia nicki i wyzywa ludzi na stronie argonauta.pl na nickach cejrowski, isaura , beata i innych nickach często nadużywając właśnie wykrzykników "!". To jest zboczony spedalony świr, który psuje opinię normalnym żydom ortodoksyjnym i spokojnym gejom. Choć nie mam nic do tych, czy tamtych, chciałbym poznać tego pajaca osobiście, bo za monitorkiem to każdy jest mądry. To nie jest normalny człowiek tego popierdolęca powinno się leczyć na głowę w zakładzie zamkniętym. jak może admin homos sapiens akceptować tego debila i dopuszczać jego spamujące komentarze obrażające kogoś. Ponoć ten koleś jest z jakiegoś lobby homoseksualnego o pochodzeniu syjonistycznym, jest ich informatykiem czy jakoś i dlatego taki bezkarny jak komuch bolszewik z tajnych służb pedalstwa.

Portret użytkownika Kamujac

Zboczeńcami są socjopaci jak

Zboczeńcami są socjopaci jak ty adolfie! Kibole, alkoholicy, ćpuny, blokersi, faszyści, narodowcy i inne takie prymitywy.
Tylko tacy jak ty i tobie podobni szkodzą społeczeństwu! Geje nie robią nikomu żadnej krzywdy! Dążą do sprawiedliwości i szacunku dla każdego! Tacy psychole jak ty są w stanie zaszkodzić i krzywdzić każdego kto choćażby inaczej się ubiera!!!

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Zboczeńcami są Ci którzy chcą

Zboczeńcami są Ci którzy chcą uczyć zboczeń inne dzieci bo sami nie są w stanie swoich spłodzić. 
Jak się uda dwóm zboczeńcom spłodzić dzieciaka to mogą sobie go uczyć zboczeń od sodomi po nekrofilie i nikomu to nie będzie przeszkadzało. 
Pozatym tępaku jesteś zbyt ograniczony żeby zrozumieć że zboczeńcy są tylko mechanizmem do depopulacji narodów Europy przez żydowską hołote. 
 

 

Portret użytkownika Kamujac

Kolejna normalność w jakimś

Kolejna normalność w jakimś kraju!
U nas to jednak dalekie od prawdy za dużo pisu, narodowców i innych prymitywów.
Co komu przeszkadza taki związek? Ruszcie w końcu głowami, że im więcej będą mogli legalnie tym mniej będzie demoralizacji!
Ci ludzie nikomu nie przynoszą szkody! Przestańmy sie wreszcie interesować tym co inni robią ze sobą we własnych domach! Zajmijmy się sobą!
Obok mnie mieszka para gejów. Są to jedni z najporządniejszych i najgrzeczniejszych lokatorów w bloku w którym jest 12 rodzin! I cieszę się, że to właśnie oni mieszkają obok a nie sąsiad z parteru chlejący i zaszczywający schody! Albo rodzinka z "drugiego" z rozwydrzonymi bachorami, których nie potrafią wychować i nauczyć życia w bloku!
Dlaczego takie pary nie mają mieć praw do kredytów, dziedziczenia czy innych ulg. SĄ LUDŹMI jak my wszyscy!
Poza tym uważam, że wiele z takich par, dzieci wychowało by lepiej niż obecne rodzinki PL. Niestety, w tak prymitywnym społeczeństwie nie można na to pozwolić bo prymitywy zaszczuli by takiego nic nie winnego dzieciaka za to, że ma dwie matki albo dwóch ojców!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ