Film dokumentalny o Majdanie znalazł się wśród nominowanych do Oscara

Kategorie: 

Dokumentalny film izraelskiego reżysera Evgena Afineewskiego „Zima w ogniu: walka o wolność Ukrainy" został nominowany do Oscara. Pełna lista pretendujących do nagród zostanie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej „Oscar".

 

 

Zima w ogniu" opowiada o wydarzeniach w Kijowie w zimie 2013-2014. Film kręciło 28 operatorów–amatorów (producentem jest amerykański kanał Netflix). Afineewski znany jest również jako reżyser filmu „Och Wei! Mój syn jest gejem!

 

W ubiegłym roku prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nagrodził Afineewskiego Krzyżem Iwana Mazepy, a patriarcha Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego Filaret (Denisenko) - Orderem św. Włodzimierza Wielkiego. Oskary zostaną rozdane 28 lutego br.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Menomeno

Majdan - miejsce, gdzie za

Majdan - miejsce, gdzie za pieniądze płynace z Unii , głównie z Niemic, neofaszystowskie organizacje przy pomocy śłuzb obcych wywiadów zorganizowały nielegalne przejęcie legalnie i demokratycznie wybranej władzy. Przejęcie to spowodowało zawieruchę na Ukrainie i...pytnie. Gdzie jest wywiezione złoto Ukrainy, drogocenne zabytki historii? Film o Majdanie jest kłamstwem. I nie musze go widzieć, żeby stwierdzić, że to prawda. O czym on jest? O tym jak Faszyści palili w studzienkach kanałowych Birkutowców? O tym jak w imieniu szui Stephana Bandery wyłupywali oczy i odrąbywali dłonie Birkutowcom? O czym? O tym jak prawy sektor traktuje mieszkańców Przemyśli i innych miejscowości , na które sunowie mordercy Bandery mają ochotę? Może o tym, jak ubrane w wianuszki dziwczynki ukraińskie pokonały "złego prezydenta - największego potwóra Ukrainy", za którego w tym kraju był spokuj i ludziom się jakoś w miarę żyło? A może o tym jak dymają nasz rząd, który za darmo z naszych podatków kształci pomiot ukraiński na wyzszych uczelniach w Polsce? Już we Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu więcej w sklepach słyszy się ukrińskiego niż polskiego. Za co im dajemy naukę? Za tysiące wymordowanych polskich dzieci przybitych do drzew czereśniowych? Za to, że siedza sibie w piwnicach i żłopią księżycówkę spiewając pieśni o polakach nabitych na pal? Leję prostym sikiem na ten ich film o Majdanie. Majdan to wielkie kłamstwo. Rosjanie mają rację, że te faszystowskie ścierwa chcą wytłuc do zera. 

Portret użytkownika Wojox

Utrwalanie kłamstw trwa w

Utrwalanie kłamstw trwa w najlepsze. Szkoda na to czasu aby sobie psuć światopogląd.
Film zapewne w konwencji "walki o sprawiedliwość i demonorację". Pokaz jak to uciemiężony naród ukraiński przez Janukowycza, walczy o poprawę bytu. Pfuj z kłamstwami...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika UPAdlina

to żyd decyduje, jaki film

to żyd decyduje, jaki film jest nominowany do śmiesznego oscara i który go dostaje!! Jak się pejsy uprą, to nakręcą film, jak to ssaudowie w imię wolności i demokracji obcinają ludziom głowy na ulicach i nominują go do oscara!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

Ukraina pod rządami

Ukraina pod rządami prawdziwych faszystów hitlerowsko podobnych jest wielkim zagrożeniem dla Polski i Europy ! Niestety zwykli Ukraińcy cierpią z powodu omamienia diabelskim hitleryzmem banderowskim ! Szkoda że normalni Ukraińcy są słabi i nie zrobią porzadku z hitlerowskimi banderowcami. W Polsce należy się jednoczyć, powinny wszystkie środowiska narodowe wspierać rząd który chce dobrze dla Polaków, ! Podobno jest plan odbudowy przemysłu stoczniowego, co by było wielką ulgą dla biedy w województwach pomorskim i szczecińskim ! Tyle ludzi poszło na bruk po zdradzieckiej niemieckiej likwidacji przemysłu stoczniowego, można by wziąść te unijne dotacje i zrobić kosztorys i odbnudować stocznie co to tusek je w białych bezczelnych rękach polikwidował ! Trzeba się modlić za rząd by był mądry i by przetrwał tą nagonkę szwabów i folksdojczy ! Trzeba jednoczyć wszystkich chcących dobra dla Polski i Polaków !

Max Kolonko w nmowej audycji mówi że rząd musi być mądry i coś dobrego gospodarczego dla ludzi zrobić, jakieś dobre prawo najłatwiej jest zrobić by ludzie odczuli ulgę od dokręconej śruby przez zdrajców peowsko PSLowskich ! Przemysł stoczniowy odbudować, potem kopalnie i przemysł rolniczy postawić na nogi i pościągać z banków i supermarkietow dla budżetówki i biednych dzieci i rodziny wielodzietne i zacznie się lepszy okres dla ludzi po tej strasznej nędzy folkzdojcza rudego !
POLAND'16 - Max Kolonko Mówi Jak Jest   
https://www.youtube.com/watch?v=isFt_OuOONc

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem