Fidel Castro: niedocenianie Rosjan głównym błędem USA i UE

Kategorie: 

Fidel Castro wypowiedział się na temat ostatniego rozwoju sytuacji międzynarodowej w związku z eskalacją kryzysu ukraińskiego. Kubański przywódca przestrzegł przed nie docenianiem Rosji i przypomniał, że w czasie drugiej wojny światowej obywatele tego kraju „bronili ojczyzny jak Spartanie".

 

Przywódca rewolucji kubańskiej, Fidel Castro, wypowiedział się na temat bieżącej polityki na łamach gazety Granma.

„Głównym błędem w Stanach Zjednoczonych i w Europie jest to, że nie docenia się obywateli rosyjskich, którzy w czasie drugiej wojny światowej w obronie ojczyzny walczyli, jak Spartanie" - powiedział były szef państwa kubańskiego.

W swoim artykule, przywódca rewolucji kubańskiej, skomentował również sytuację wokół malezyjskiego Boeinga, który rozbił się we wschodniej Ukrainie. Zachód oskarża Rosję o ten zamach.

„Oskarżenie Federacji Rosyjskiej o zniszczenie samolotu z Malezji wynika ze słabości” – powiedział Castro. „Prezydent Władimir Putin, minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i inni rosyjscy przywódcy nie popełniliby takiego szaleństwa”.

Zdaniem wiekowego dyktatoroa komunistycznego, na mapie politycznej świata „nieuchronnie pojawiają się nowe siły”. Według Castro, już wkrótce, Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki oraz kraje Ameryki Łacińskiej, Karaibów i Afryki będą „siłami zdolnymi do współpracy”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika virus

@buła prawdę powiada. Wojna w

@buła prawdę powiada. Wojna w naszym rejonie już dawno zostałą zaplanowana przez usraelitów i wpisana do harmonogramów. Teraz trzeba ludzi ponapuszczać na siebie, wzbudzić w nich nienawiść do przeciwnika, wykonać standardowe pranie mózgów propagandą przedwojenną nikt nie podejżewał swoich władców o współudział w wojence. Żałosna jest akcją "zjedz jabłko" - nieudolne sprzedawczyki przekuwają porażkę (lub celowe działanie) w sukces, to dzięki nim naród czyli Polacy tracą pracę i kasę a oni umiejętnie przekuwają to  w sukces i dalej podżegają narody do wojny...

Portret użytkownika spiskoweteoryjki

Fidel ma rację. Skoro nie

Fidel ma rację. Skoro nie udało się zlamać totalna blokada i sankcjami małej Kuby, skoro nie udało się Iranu to jak miałoby sie to udać ze 140 milionową, o ogromnym terytorium Rosją? Bez sensu założenie. USA albo szykują wojnę z Rosją albo chcą skłocić Rosję z UE i zająć jej miejsce na rynkach UE (umowa o wolnym handlu) , inne mozliwości to ukaranie jej za psucie amerykańskiego i izraelskiego interesu na Bliskim Wschodzie, oraz sprawa Snowdena - Ameryka może chciec odwrócić od siebie uwagę jako od agresora (Irak, Libia, Syria, Somalia, Afganistan) i podsluchiwacza który szpieguje cały świat. To niewdzięczna rola, więc woeli wykreować wroga publicznego świata (Mr. Putin) i tym samym zejść na drugi plan.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem