Na Falklandach rozpoczęło się referendum, w którym mieszkańcy zdecydują o przynależności wysp

Kategorie: 

Na Falklandach rozpoczęło się referendum, w którym mieszkańcy głosują za tym, czy  wyspy pozostaną terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii, czy uzyskają suwerenność, donosi BBC.

 

Referendum potrwa dwa dni. Falklandy są przedmiotem sporu pomiędzy Wielką Brytanią, a Argentyną. W 1965 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ, wbrew woli mieszkańców, uznało wyspę za terytorium Argentyny. W 1982 roku Argentyna na krótko zajęła Falklandy, ale nie była w stanie oprzeć się silnej flocie brytyjskiej. Obecnie wyspy znajdują się pod administracją brytyjską.


W styczniu prezydent Cristina Fernandez de Kirchner wysłała list otwarty do brytyjskiego premiera Davida Camerona, aby rozpocząć negocjacje w sprawie zwrotu wysp Argentynie. Cameron odmówił. W odpowiedzi Argentyńczycy zabronili wpływać brytyjskim wycieczkowcom linii P&O cruise do swoich portów.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dąb

najpierw się wyrzyna

najpierw się wyrzyna populację tubylców a potem przywozi kolonistów , którzy głosują za tym , że chcą przynależeć do Korony. My też mieliśmy taką sprawę z Niemcami po I wojnie o Śląsk. Niemcy przerzucili naŚląsk 2 miliony swoich żeby w referendum uzyskać jak najwięcej dla siebie. Skoro ONZ uznało że Malwiny są Argentyny to musiano mieć jakieś podstawy.

Portret użytkownika Zenek

Jak były Plebiscyty na

Jak były Plebiscyty na terenach spornych miedzy Polską a Niemcami po 1 Wojnie Świuatowej to nie tylko Naziści ściągali do swoich domów gnieżdząc się w nich (wedle zameldowań) po 5 osób na metr kwadratowy. Podobną praktykę "powrotu do rodzinych pieleszy" zorganizowano także żydom z tym iz ci "kochający Polskę sąsiedzi" potrafili sie pomieścić w ilościach przekraczających pojemność jedwabieńskiej stodoły w każdej zajmowanej przez zydowskie rodziny izbie. Też wedle "zameldowania" przedkładanego w urzędach odpowiedzialnych za Plebiscyt potrzebnego im do głosowania. I nie jest tajemnicą iż i jednych i drugich dowożono pociągami z terenów całych Niemiec i z właścicielami budynków w jakich mieszkali" nie mieli nic wspólnego. Ważniejsze w tym było to iz skoro się staraniami politycznymi nie udało zapobiec odrodzenia na mapie Bękarda Wersalskiego jak w salonach syjonistów nazywano Polskę to chociaż postanowiono maksymalne ją okroić terytorialnie co tymi zwózkami "lewych głosów" w dużej częsci osiągnięto.
 
I jak sie do tego doda nieprzyjazną polityke semifilów od Piłsudzkiego czy wręcz wrogie ich nastawienie do przywódców Powstań poplebiscytowych mądremu wyłoni się zupełnie inny obraz tamtych dziejów i rola "polskiego męża opatrzności" jak wyzywano w gazetach Piłsudzkiego przy odzyskaniu przez Polske niepodległości. Tego dzisiejszego patrona banderowców pisowskich.
 
Dziś w ramach "postępu technologicznego" nie ma już potrzeby dowozenia na wybory swoich czy zastraszania jak po wojnie w głosowaniu "3xTAK" polskich partyjotów. Dziś albo się oszukuje odpowiednio zaliczając głosy na kandydatów śmieciowych (niezależni, małe partie etc), albo dosypuje swoje karty w zastępstwie niegłosujących albo jak w kolebce oszukaństwa stosuje się "maszynki do głosowania" na bierząco pokazujące operatorom komu gdzie należy dodać "poparcia" wbrew intencjom głosujących. Ale i tak podstawowym kanciarsatwem jest odpowiednio spreparowana w pełni demokratyczna "ORDYNACJA WYBORCZA" eliminująca juz na starcie tych niepożądanych pasożytom u władzy (chociażby poprzez celowe tworzenie problemów przy rejestracji list wyborczych jakie miały miejsce w Polsce). Ot "sąsiedzi" polskim sąsiadom tak nieba i beztrosnego życia użyczają eliminując z ich barków problemy związane z zarządzaniem w jeszcze ich NIEZALEŻNYM I SAMORZĄDNYM PANSTWIE. Przynajmniej do czasu jak znowu głosy z antenek każą "ciemieżonym i przesladowanym" przez polskich antysemitów podkładać bomby w intencji wybudowania Judeopolonii jej kolejnej wiecznie zywej jak lenin wersji.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Zenek

Nie tylko Niemcy zwoozili

Nie tylko Niemcy zwoozili swoich by "właściwy wynik" w Plebiscytach osiągnąć. W każdym zydowskim domu, w każdym jego pokoju gnieżdziła się "stodoła" żydów głosujących za przyłączeniem tych terenów do Rzeszy Nazistowskiej. Swój głosował na swego.
 
Dziś do tych kantów wystarcza już odpowiednio spreparowana "ordynacja wyborcza" czy "maszyny do głosowania". Tak szybciej widać komu i gdzie nalezy dodać głosików wciskając guziczek.
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem