Fairewinds wzywa do wyciągnięcia wniosków z sytuacji w Fukushimie

Kategorie: 

To już 6 tygodni od katastrofy w Fukushimie. Z tego co na dzisiaj wiemy wszystkie osłony w uszkodzonych reaktorach również są uszkodzone i przez nie dochodzi do wydobywania się skażenia na zewnątrz.

 

Japończykom ewakuowanym ze 20 kilometrowej strefy bezpieczeństwa powiedziano ze wrócą do swoich domów po 10 dniach. To nie okazało się prawdą i prawdopodobnie nigdy już nie trafią tam z powrotem bo dawki promieniowania będą przekroczone przez wiele dekad tak jak w ukraińskiej Prypeci.

 

Ekspert przypomina kilka awarii nuklearnych i wzywa do powołania międzynarodowej komisji do zbadania "Problemu Fukushimy". Wzywa też do przeglądnięcia wszystkich reaktorów działających i do ceny ryzyka w ich eksploatacji. Porównał budowanie nowych reaktorów do budowania nowej linii Maginota, która nieuchronnie musi się skończyć wojną czyli w tym przypadku awarią.

 

Ekspert uznał, że skażenie na poziomie Fukushimy nie powinno się już nigdy pojawić i trzeba przedsięwziąć jakieś kroki w celu uniknięcia tego w przyszłości.

 

Idee postulujące rezygnację z energetyki jądrowej nie mogą jednak iść w parze z ograniczeniami z protokołu Kioto i jeśli nie chcemy narzucić sobie kagańca na swój rozwój gospodarczy na coś trzeba się zdecydować. Walka z emisją CO2 albo ryzyka związane z energetyką nuklearną.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem