Everest jest czasowo zamknięty dla wspinaczki z powodu żałoby

Kategorie: 

Nepalscy przewodnicy (szerpowie) tymczasowo anulowali wszystkie wyprawy na Everest. W taki sposób postanowili uczcić pamięć swoich kolegów, którzy zginęli w ubiegłym tygodniu w wyniku zejścia lawiny, pisze MK.

 

W sumie zginęło aż 16 Szerpów, czyli miejscowych przewodników. Do tragicznego zdarzenia doszło wtedy, gdy kilkunastu Szerpów sprawdzało stan lin stosowanyc podczas wspinaczki.

„Długo omawialiśmy sytuację i postanowiliśmy przerwać tegoroczny sezon wspinaczkowy ze względu na pamięć o naszych poległych braciach. Podjęliśmy tą decyzje jednogłośnie" - powiedział Tulsi Gurung, jeden z miejscowych przewodników, który stracił brata na stoku góry.

Nieoficjalnie decyzja o kategorycznym zawieszeniu wycieczek zapadła już wcześniej, po tym jak władze obiecały zaledwie 50 tys. nepalskich rupii (ok. 515 dolarów) odszkodowania za każdego przewodnika wszystkim rodzinom, pogrążonym w żałobie. Kwota ta wystarcza jedynie na opłacenie pogrzebu.


Kolejne zadośćuczynienia w kwotach od 5 do 10 tysięcy dolarów zostaną wypłacone przez firmy ubezpieczeniowe. Tymczasem krewni ofiar podliczyli, że za każdego szerpa należy się 109 tys. dolarów. Dwa dni temu rząd Nepalu ogłosił nową kwotę odszkodowania, ale wciąż jest ona niższa od tej, na jaką liczą rodziny ofiar.

Anulowanie wspinaczek może spowodować poważny cios dla gospodarki Nepalu. Ochotnicy, wspinający się na najwyższe szczyty świata, dostarczają największy dochód dla budżetu.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika figa

a mnie wkurza wywalenie

a mnie wkurza wywalenie milionów na pieprzony zasrany filmik o  ue , przez rudego . Na nic nie ma pienędzy , wszystkie służby w Polsce ,,leżą'' , kraj rozłożony na łopatki , wszystko rozwalone , naród w nędzy , ale PO wywala pieniądze na nikomu niepotrzebne pierdoły ! Szokująca niegospodarność i bezczelność !

Portret użytkownika CRUSADERS

Strażacy w jakimś małym

Strażacy w jakimś małym pierdziszewie to mają tak-24 godziny tzw."służby",gdzie śpią ,często piją ,albo grają w karty,potem 48 godz wolne ,bo musi strażak odpocząć po "służbie a wyjazd na akcję to im się trafia raz na pól roku,brzuchy po pas ,no i emerytura po piętnastu latach ciężkiej strażackiej harówki,wszystko to tylko śmiechu warte.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem