Europejski Trybunał zabronił testów na homoseksualność

Kategorie: 

Sąd Najwyższy Unii Europejskiej orzekł, że uchodźcy, którzy ubiegają się o azyl ze względu na orientację seksualną, nie powinny przedstawiać władzom dowodów swojego homoseksualizmu, podaje BBC.

 

Trybunał orzekł, że państwa członkowskie UE muszą szanować godność uchodźców i nie można wymagać od nich dowodów orientacji seksualnej. Postanowienia Europejskiego Trybunału są wiążące dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

 

Decyzja ta ma znaczenie dla UE z uwagi na wzrost liczby uchodźców z krajów afrykańskich, znajdujących się na północ od Sahary, którzy szukają azylu politycznego. W większości krajów afrykańskich homoseksualizm jest przestępstwem. Trzem mężczyznom, wśród których był obywatel Ugandy, odmówiono azylu politycznego. Trybunał orzekł, że w Holandii nie byli oni w stanie udowodnić swojej orientacji seksualnej.


Azylanci nie umieli odpowiadać na pytania dotyczące sfery osobistej, ale nie powinien być to powód do odrzucenia ich wniosków. Brak otwartego przyznania się do orientacji homoseksualnej jest niewystarczający, aby odmówić azylu. W ubiegłym roku Trybunał orzekł również, że homoseksualiści, którzy obawiają się uwięzienia w krajach afrykańskich i ubiegają się o azyl, mają prawo poprosić o nadanie statusu uchodźcy.


 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Bravo, zrobią z Europy

Bravo, zrobią z Europy kolorowy śmietnik i zbiorowisko wszelakich popaprańców!  Jakby jeszcze było mało problemów z brudasami?! To już koniec Europy...niech jadą sobie Australii, Azji, Ameryk!
Taka prawda, że do dupy jest mieć gównianych sąsiadów.

Portret użytkownika Nadzieja dla Europy niszczonej przez soclalizm

Ma to swoje dobre strony.

Ma to swoje dobre strony. Przynajmniej nie będą się rozmnażać jak zaraza muzułmańska. A, że wśród musułmanów bywa na opak ze stosowaniem Koranu, to muzułmańscy wielbiciele kozich i męskich pup przy odrobinie szczęścia zaczną umierać na AIDS.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem