Europa protestuje przeciwko izraelskiej ofensywie wojskowej

Kategorie: 

Demonstracje przeciwko działaniom Izraela w Stefie Gazy przybierają na sile. Największe protesty odbywają się w zachodniej części Europy. W niektórych francuskich miastach wprowadzono zakaz propalestyńskich demonstracji, gdyż zostały one uznane za antysemityzm.

 

Pokojowe demonstracje odbywały się już w Stanach Zjednoczonych, w Argentynie, we Francji, Wielkiej Brytanii, w Niemczech a nawet w Szwajcarii przed główną siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych w Europie. Aktywiści domagają się, aby Izrael zakończył operację militarną na terenie Strefy Gazy, aby przestał zabijać Palestyńczyków i zakończył okupację. Działania izraelskich wojsk są określane jako zbrodnie wojenne.

 

Wczorajsze protesty we Francji przybrały formę zamieszek, gdy w niektórych miastach, między innymi w Paryżu, władze kraju wprowadziły zakaz "antyizraelskich demonstracji". Policja rozpędzała aktywistów za pomocą gazu łzawiącego. Zatrzymano również co najmniej 38 osób a kilkoro aktywistów zostało rannych. Powodem wprowadzenia zakazu były obawy wyrażone przez francuską gminę żydowską, które dotyczyły "antysemickich akcji".

 

Uczestnicy demonstracji rzucali w policję kamieniami i butelkami. Kilka izraelskich flag zostało spalonych publicznie na znak protestu. Wczorajsze protesty we Francji zostały zorganizowane przez Nową Antykapitalistyczną Partię (NPA) i wzięło w nich udział do 10 tysięcy osób. Prezydent Francois Hollande zapowiedział już, że organizatorzy zostaną odpowiednio ukarani.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jur f

Durni lewicowi gówniarze

Durni lewicowi gówniarze nakręcani i wykorzystywani przez ruskich agentów. W celu rozwalenia państw zachodu od środka. Palikot robił wam wodę z mózgu mieszając gumowym członkiem. A teraz to samo robi kolejny agent Korwin. Generalnie europejska lewica to takie stadium zdurnienia, że będą bronić islamistów, którzy potem poderżną im gardła w imię Allaha. "Europa Protestuje". Ja tam widzę protestujących kolorowych z państw afryki północnej. Czyli nie Europa tylko islamiści żyjący jak pasożyty na zdrowej tkance narodu Francji. Gdzie była ta Europa jak Palestyńczyk obwieszony dynamitem i złomem wysadzał się w autobusie pełnym żydowskich dzieci ?. Gdzie oburzenie jak w czasie zawieszenia broni Hamas zaczyna wystrzeliwać katiusze na teren cywilny Izraela ?. Jestem Polakiem i nie kocham Żydów, ale lewicowa dwulicowość i mentalność Kalego budzi we mnie zwykłe obrzydzenie.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

cytuję: "Antysemityzm – bycie

cytuję:
"Antysemityzm – bycie nielubianym przez Żydów. Według niektórych źródeł, wiedza o istnieniu Żydów jest już pierwszym stopniem antysemityzmu, przez co każdy samoświadomy Żyd jest antysemitą. Paradoks ten wywołuje niekiedy frustrację objawiającą się agresją wobec Arabów (nota bene również semitów). Antysemityzmem jest sprzeciwianie się traktowaniu nazistowskiego ludobójstwa w celach zarobkowych. Antysemityzm godzi tym samym również w podstawy kapitalistycznej gospodarki rynkowej. Charakteryzuje go także nienawistnie upominanie się o pamięć pomordowanych Romów, Polaków, Rosjan i innych gojim, haniebnie przemilczając straty osobowe Narodu Homoseksualnego, a przede wszystkim Narodu Wybranego. Jest również przykładem "hate speech" wobec równie mocno poszkodowanego Narodu Nazistowskiego. Szczególne upodobanie znajduje w zaniżaniu liczby ofiar Shoah, podczas gdy każde dziecko w USA wie, że było ich 6 miliardów.
Zjawisko antysemityzmu w Polsce nie istnieje. A nie ma go przez te małe, wredne, haczykowatonose, pejsiaste, beznapletkowe, czarnookie kreatury, które przerabiają dzieci na macę i rządzą światem, zabraniając prawdziwym Polakom działać w obronie interesu narodowego. Prawdziwi Polacy poczuli się więc tak zagrożeni przez wszechobecny MOSAD, że wymyślili antysemityzm...."
Koniec cytatu...

Portret użytkownika koń który mówi

Ktoś mądry powiedział, że ze

Ktoś mądry powiedział, że ze świecą można szukać prawdziwych antysemitów. Do żydów nikt nic nie ma tak naprawdę, natomiast wiele zastrzeżeń jest do polityki i innych działań ze strony izraela i to jest współczesny i realny antysemityzm (tzn. oni tak twierdzą bo chodzi o antysyjonizm oczywiście). Ta akcja we Francji z rozpędzeniem demonstrantów właśnie tego dowodzi.
Poczytajcie sobie o hasbarze. Potężna struktura, opłacana sowicie przez rząd izraelski, każdy student może do tego systemu przystąpić i pracując przez 5h tygodniowo w necie - zarabia w ciągu roku 2000 dolarów. Na czym? Pilnując, aby na żadnym forum i portalu nie przeważały opinie antyizraelskie. Za pieniądze prostują na siłę każdą wypowiedź, rzucają się na ludzi, mataczą, zgłaszają niewygodne wątki i wypowiedzi do moderacji, itp. itd.
Oczywiście przed przystąpieniem do pracy przechodzą specjalne szkolenie.

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem