Eskalacja napięcia na linii Waszyngton - Teheran, groźba konfliktu militarnego rośnie

Kategorie: 

Dzieje się coś zaskakującego, następuje wyraźne wzmożenie antyirańskiej retoryki w mediach. Trwają działania, które można spokojnie nazwać urabianiem opinii publicznej. Jest to łatwe w identyfikacji ponieważ przeżyliśmy już to w okresie, gdy karierę robił zwrot "Weapons of Mass Destruction" ta fraza stała u podstawy interwencji USA w Iraku i coś podobnego słyszymy teraz. Tym razem jednak inwazja miałaby na celu likwidację programu atomowego tego aspirującego kraju.

 

To, co jest naprawdę niepokojące to fakt, że USA zdaje się dawać zielone światło do tzw. prewencyjnego ataku na Iran, jakiego miałby dokonać rosnący w siłę IDF ( Israel Defense Forces). I tutaj pojawia się kluczowe pytanie. A dlaczego Iran nie miałby mieć bomby atomowej? Kto dał USA prawo decydowania czy Iran może mieć broń atomową? Przecież Izrael ma ją od lat. Dlaczego Izrael otoczony arabskimi wrogami może posiadać broń jądrową a Iran, któremu grozi pół świata nie może.

 

Sytuacja z Iranem jest o tyle poważna, że bardzo dobre relacje z tym krajem ma i Rosja i Chiny. Wczoraj Amerykanie stwierdzili, że mają dowody na irański ślad w ostatnio udaremnionym zamachu na saudyjskiego ambasadora w USA. Spotkało się to z ostrą reakcją obu współzawodniczących z USA mocarstw.

 

Amerykanie twierdzą, że irańskie służby wraz z meksykańskimi kartelami prowadziły operacje terrorystyczną na terenie USA. Implikacje tego mogą być koszmarne, bo może to być swoista nowa prowokacja gliwicka odpalana wtedy, kiedy jest potrzeba do wzniecenia konfliktu zbrojnego.

Powyższe wideo przedstawia rosyjski punkt widzenia na aferę z USA. Rosyjska stacja Russia Today praktycznie oskarża USA o poszukiwanie pretekstu do wojny przy wykorzystaniu prowokacji.

 

Kryzys ogólnoświatowy wręcz pragnie wojny a takie informacje są po prostu sygnałami ostrzegawczymi, że już niedługo może dojść do bezprecedensowej operacji militarnej na Bliskim Wschodzie, prawdopodobnie przynajmniej z udziałem części IDF, co będzie krokiem milowym i prawdopodobnie, jeśli do tego dojdzie konflikt ten będzie ciągnął się latami a ewentualny atak na Iran może mieć kiedyś znaczenie podobne do ataku na Polskę lub Pearl Harbour.

 

Źródła: 

http://www.nydailynews.com/opinions/2011/10/11/2011-10-11_iranian_plot_to_assassinate_saudi_arabian_ambassador_on_us_soil_must_force_obama.html?r=news/politics

http://www.ft.com/cms/s/0/185fa35c-f439-11e0-bdea-00144feab49a.html#axzz1apZDMXKa

http://foxmulder2.blogspot.com/2011/10/iranskie-suzby-proboway-zabic.html

http://www.khaleejtimes.com/displayarticle.asp?xfile=data/international/2011/October/international_October537.xml&section=international&col=

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika scott12rec

Trol zaatakował ten temat bo

Trol zaatakował ten temat bo widzę dużo minusów wszędzie jakiś bezmyślny pacjent klika i mu się wydaje że rozumy pojadł Smile drogi Trolu żeby negować trzeba mięć jakieś pojęcie o temacie pozdrawiam i poczytaj trochę zanim za minusujesz ...i tu zapytanie do Admina czy nie można posprzątać troszkę na tym forum?

Bądźcie czujni bracia,gdy nadejdzie czas ...będziemy mogli liczyć tylko na siebie

Portret użytkownika bolek

Jak świat światem, nie

Jak świat światem, nie wymyślono jeszcze innego sposobu ruszenia gospodarki i lepszego interesu niż wojna. Smutne to, ale ludzkość jest niestety jeszcze bardzo prymitywna, a niektórzy nazywają się oświeconymi. Chyba żarówką z żyrandola, hehe.

Portret użytkownika kurp78

Dokladnie 10/10 i wszyscy na

Dokladnie 10/10 i wszyscy na tym forum nie roznimy sie od tych wlasnie ludzi, roznica miedzy nimi a nami jest taka ze oni maja dostep do koryta.
Poprostu- punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Przykre ale prawdziwe.

Portret użytkownika Sahara

Amerykanie coraz częściej

Amerykanie coraz częściej podskakują! W końcu Rosja z Chinami wkurzą się do tego stopnia, że się skumają i złoją im skórę. To dopiero Ameryka będzie w szoku! WTC to będzie jedynie mglisty wyrzut sumienia.USA już zapomniało czym jest wojna, bo od czasu wojny secesyjnej tak naprawdę nie przeżyli porządnego konfliktu.Może najwyższy czas pokazać im prawdziwe piekło wojny? Wtedy na długo odechce im się "ustawek" na innych terytoriach! Jakby nie było co chwilę słyszymy, że za tą czy inną wojną i małą "wojenką" w taki czy inny sposób stoją "żandarmi świata".

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika Rasta4Peace

Usuwanie zła złem nie jest

Usuwanie zła złem nie jest żadnym rozwiązaniem, pamietaj ze ta planetka jest naszym wspolnym domem, wszystkich kontynentów, chcemy pozbyc sie patologii z planety to trzeba zachecac do rozwiązan pokojowych, nasze umysły i czyny kazdego z osobna mają ogromny wpływ na to, niektórzy ludzie nie zdają sobie poprostu z tego sprawy mysla ze sa tylko kawałkiem mięsa...

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Sahara

Nie twierdzę, że na zło

Nie twierdzę, że na zło TRZEBA odpowiedzieć złem. Twierdzę, że Amerykanie od czasu wojny secesyjnej ZAPOMNIELI czym jest piekło na własnej ziemi. Wysyłanie nielicznych jednostek (czyt. żołnierzy) w ramach "misji" pokojowych jest wypaczaniam pojęć. Ich późniejsze (weteranów) prostesty przeciwko wojnom, które mieli możliwość widzieć na własne oczy (chociażby w Wietnamie czy Korei) nie są nagłaśniane do tego stopnia, aby przywódcy USA zaprzestali swojej działalności. Jeśli już coś trafi na pierwsze strony gazet jest wyśmiewane, wyciszane bądź używane do własnych imperialistycznych celów tego kraju. Nie będę tu powtarzać wielokrotnie wałkowanych tematów, bo każdy z nas je zna. Nadchodzą czasy gdy Ameryka potknie się i upadnie. Tak stało się z ZSRR porównywanym do kolosa o glinianych nogach. Tak będzie i z USA, chociaż ich przyrównałabym do kolosa na drewnianych nogach. Sami pod sobą zbierają stos, a gdy on zapłonie dymu będzie na całą Ziemię Wink

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Wielu z nas czuje duży

Wielu z nas czuje duży "sprawy" w powietrzu i prawidłowo rozpoznaje rzeczywiste zamiary NWO. W sensie globalnym nasze rozumienie tego niewiele jednak zmienia. Oczywiście na płaszczyźnie mentalnej jestesmy górą i szczycimy się "przemianą ducha", ale jak przyjdzie do czystek to jestesmy w pierwszym rzedzie do utylizacji, bo za wiele widzimy. Dlatego rozsądnie byłoby skończyć z buńczuczną retoryką i wymieniać się jedynie faktami.
Warto więc wziąć pod uwagę stary pogląd naszych duchowych mistrzów/przodkow: jeśli chcesz wojny podsycaj ją swymi myślami i działaniami; jeśli pokoju - medytuj, módl sie i myśl o pokoju; czyń pokój.
Wspominam o tym, bo wielu z nas tak się rozpędziło w sciganiu NWO, że zatraciło obraz całości i CEL tego, że widzimy te sprawy. A widzimy je nie po to, aby o tym cały czas mamleć, ale by uratować Światło, które dane jest nam dostrzegać. To Światło jest w nas i naszym prawdziwym zadaniem jest je chronić, czyli UKRYĆ przed "pazernym okiem".

Przypomnijcie sobie to Stare Prawo, bo czas nagli. ...a ci co wyruszą na tę wojnę z niej nie powrócą.

Portret użytkownika HEH

Ahmedineżad za dużo

Ahmedineżad za dużo powiedział na ostatnim zgromadzeniu ONZ...obalił teorie 9/11, zaprzeczył istnieniu Holocaustu i wysłał fregate irańskiej armii w pobliże linii brzegowej USA Smile Postuluje też przeniesienie państwa Israel do Europy...czyżby plan z 1917 powstania Judeopolonii był realny?
Chłop ma jaja i poparcie Chin razem z Rosją.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Iran
Skandal na świecie, a nawet w samym Iranie wywołały wypowiedzi prezydenta Ahmadineżada, kwestionujące holocaust, ewentualnie postulujące przeniesienie Państwa Izrael do Europy, jako rekompensatę zbrodni na narodzie żydowskim[10]. Widać tu nawiązanie do słynnego sloganu "holocaust industry", a dla prezydenta Ahmadineżada niezrozumiałe jest, że zbrodnie, za które odpowiadają Europejczycy są rekompensowane kosztem muzułmańskich Palestyńczyków[11].
 
Będzie dym...
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem