Erupcja wulkanu Tongariro w Nowej Zelandii

Kategorie: 

 

Wulkan Tongariro znowu bardzo się uaktywnił. Pył wulkaniczny sięga już 4 kilometry ponad stożek. Wulkan ten pozostawał w uśpieniu od 1897 roku. Przebudził się 6 sierpnia 2012 roku i od tego czasu pozostaje w różnym stopniu aktywny. Aktualna aktywność jest kontynuacją zjawisk rozpoczętych w sierpniu.

 

Zjawiska wulkaniczne zachodzą szczególnie w obrębie krateru Te Maari. Władze odradzają udawanie się w okolice Parku Narodowego Tongariro, ale nie zamknięto dróg tam prowadzących. Zastrzeżono tylko konieczność utrzymania ich drożności. Ścisła okolica wulkanu została wyłączona dla turystów.

 

Wczorajsza aktywność rozpoczęła się o 13:30 czasu lokalnego. W jej efekcie w powietrzu szybko uniósł się dwukilometrowy słup popiołu i gazów wulkanicznych. W porównaniu do tego, co miało miejsce w sierpniu aktualna erupcja nie charakteryzuje się ciskaniem dużych fragmentów skał. Uznano to za dobrą wiadomość, ponieważ takie zjawisko powoduje realne ryzyko w promieniu nawet kilkudziesięciu kilometrów od stożka.

 

 

Źródło: http://www.nzherald.co.nz/nz/news/article.cfm?c_id=1&objectid=10849028

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika endra

hej ludkowie piszecie takie

hej ludkowie piszecie takie bzdety,ze czytac sie nieda admin powinien banowac te teksty,prosze obudzcie sie,Ci co wymyslili koniec Swiata na grudzien 2012 sa poprostu chorzy na muzg,nic sie nie wydazy bo nikt niezna ani dnia ani godziny,jedynie sami ludzie moga doprowadzic do konca istnienia tej Planety,choc i to niejest proste,bo mamy opieke od wyzszych Istot,ktore czuwaja nad nasza ludzka GLUPOTA i niepozwola na samounicestwienie,a to co sie dzieje obecnie na swiecie to nic ponad norme,wojny byly i beda Kataklizmy byly i beda,tylko teraz przez masmedia jest to bardziej naglasnianea wybuchy wulkanow to tez prawo natury niezmienne od tysiecy lat(kazdy wulkan to zawor bezpieczenstwa dl naszej matki Ziemi)uwalnia nadmiar energi w rozgrzanym jadrze ziemi bo inaczej dawno nasz glob rozsypal by sie na kawalki.POZDRAWIAM

Portret użytkownika jesion

"mamy opieke od wyzszych

"mamy opieke od wyzszych Istot,ktore czuwaja nad nasza ludzka GLUPOTA i niepozwola na samounicestwienie" tak ? a na unicestwianie tak zw.innych  gatunków (czyt."braci mniejszych") i reszty dzieci "matki natury" np. drzew itd.. to jakos pozwalają ? To wiesz co ? To pie... taka opiekę "Istot wyższych" aż tak zadufanym w sobie człowiekiem to nie jestem :) 

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika queen

Im bliżej do tej daty

Im bliżej do tej daty 21.12.2012 tym więcej tragedi sie dzieje na świecie.. niepodoba mi się to i wydaje mi sie ze jednak coś sie stanie.. moze akurat nie tego dia ale w blizkim czasie. ile mozna... 
przeczytajcie sobie przepowiednie O.Klimuszki dla Polski i o trzech dniach ciemnosci Ojca Pio... 
sami powiedzcie...

Portret użytkownika oswiecony

Brytyjscy meteorolodzy

Brytyjscy meteorolodzy alarmują: nadchodzi zima jakiej dawno na Wyspach nie było. Ma być pełna śniegu i mroźna. Temperatura w wielu regionach ma spaść do nawet -20 st. C. Eksperci przestrzegają, że Wyspy Brytyjskie nie są przygotowane na takie warunki i wieszczą paraliż komunikacyjny. 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem