Erupcja wulkanu Mayon na Filipinach, pięciu wspinaczy zginęło

Kategorie: 

Co najmniej pięć osób zginęło w wybuchu wulkanu Mayon na Filipinach. Wysokość Wulkan Mayon wynosi ok. 2,5 km. Jest to najbardziej aktywny wulkan w regionie. Wyrzucił on kolumnę popiołu w niebo i kawałki skał.

 

Według wstępnych informacji siedem osób zostało rannych. Na ratunek wysłano grupę ratowników. W chwili erupcji w pobliżu krateru znajdowała się grupa turystów. Potwierdzone 5 ofiar to turyści i przewodnik górski. Tak poważna erupcja wydarzyła się tam po raz pierwszy od trzech lat. Wcześniej dochodziło do przypadków ogromnych emisji popiołu i ciskania głazów na duże odległości.


Chmury nad kraterem rozproszyły się, więc zostały wysłane śmigłowce ratownicze do transportu zwłok. Wśród zmarłych są nie tylko obywatele Filipin, ale także z Niemiec i Austrii. Kolejne siedem osób z grupy, również zostało zaskoczonych niespodziewanym wybuchem i zostało rannych. Według świadków w powietrzu latały kamienie wielkości połowy domu.

Szef Instytutu Wulkanologii i Sejsmologii Filipin powiedział, że wybuch był zupełnie naturalny, a w ciągu ostatnich 400 lat do erupcji na Mayon dochodziło 40 razy. Ostatnio w 2010 roku, około tysiąc mieszkańców przeniosło się do tymczasowych osiedli, gdy w promieniu 8 km od krateru wszystko zostało pokryte popiołem. Jednak tym razem nie było żadnego ostrzeżenia, więc nikt nie planował ewakuacji.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem